تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ - ۱۶:۰۳ کد مطلب 52013

همکاری رادیو اسپانیا و ایران در جشنواره فیلم فجر

نماینده رادیو ملی اسپانیا که در ایام برگزاری بخش بین الملل فجر هر روز در پردیس ملت برنامه دارد، گفت: برنامه ال اسپینتو بیسو به صورت مشترک با همکاری رادیو ملی اسپانیا و برنامه «پرانتز باز» در حال برگزاری است.

به گزارش میدان 72 به نقل از تسنیم، خاویر تولنتینو، نماینده رادیو ملی اسپانیا، درباره برنامه هر روزه‌ای که در پردیس ملت اجرا می‌شود، گفت: نام این برنامه «سرگرمی هفتم» است که 20 سال در اسپانیا سابقه پخش می‌شود. این برنامه پنج روز در هفته به مدت یک‌ساعت به بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر اختصاص دارد و در شبکه رادیو فرهنگ سراسری اسپانیا ساعت 20 پخش می‌شود.

تولنتینو درباره ساختار «سرگرمی هفتم» توضیح داد: ساختار این برنامه به این شکل است که‌‌ همان چیزی را که ضبط می‌شود، پخش می‌کنیم و اصلاحات کمی روی آن انجام می‌دهیم. «سرگرمی هفتم» مهم‌ترین برنامه رادیو فرهنگ سراسری اسپانیا است که درباره سینما و موسیقی و به صورت یک برنامه انتقادی است. این برنامه نسبت به سینمای تجاری اسپانیا رویکرد انتقادی دارد. سینمای آسیا و سینمای مستقل، آفریقا و آمریکای لاتین در این برنامه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

این برنامه‌ساز رادیویی با اشاره به اینکه طی 10 سال اول این برنامه بسیار دقیق و برنامه‌ریزی شده بود، افزود: در 10 سال دوم برنامه به صورت آزاد‌تر و راحت‌تر اجرا می‌شود. برای انجام کارمان با تکنیک‌های روزنامه‌نگاری و رادیو، مصاحبه، موسیقی و حتی تکنیک‌های فانتزی بازی می‌کنیم تا برنامه جذاب شود. چهارچوب برنامه ما براساس آگاهی و اطلاع‌بخشی است.

تولنتینو درباره نحوه شروع برنامه توضیح داد: معمولاً دقایق اول برنامه با صحبت آغاز می‌شود که هدفمان را در دقایق اولیه بیان می‌کنیم. گاهی برنامه ما به صورت پرداخت به سینمای یک کارگردان مثل عباس کیارستمی است و گاهی هم به نسبت شرایط با افراد مختلفی صحبت می‌کنیم.

وی درباره همکاری مشترک با رادیوی ملی ایران گفت: همکاری با رادیوی ملی ایران برای ما بسیار جالب و جذاب و این اولین همکاری مشترک بین دو رادیوی دولتی است. این ارتباط به این دلیل جذاب است که هر دو برنامه ایران و اسپانیا سینمایی هستند.

تولنتینو در پایان گفت: در اسپانیا سینمای ایران خوب شناخته شده اما در ایران سینمای اسپانیا شناخته نشده و امیدواریم این همکاری منجر به شناخته شدن سینمای اسپانیا در ایران شود. به طور طبیعی باید منتظر باشیم همه برنامه‌های ما به پایان برسد تا ماحصل آن را رصد کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: