تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ - ۱۹:۳۹ کد مطلب 52084

توهین مجری بی بی سی فارسی به مردم ایران

این متن کوتاه و توهین آمیز از سوی مجری شبکه بی بی سی فارسی باعث شد تا خشم مخاطبان توئیتر را برانگیزد؛ تا آنجا که وی مجبور به حذف این مطلب از صفحه توئیتر خود شد.

در پی انتشار درخواست جمعی از موسسات مردم نهاد و اقشار مختلف مردم استان قزوین از معاون سیاسی- امنیتی این استان، که خواستار برخورد با برخی آرایشگاه‌های متخلف زنانه در قزوین بودند، “ستار سعیدی” مجری شبکه دولتی انگلیس (بی‌بی‌سی فارسی) در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشت: «اپیلاسیون هم به کیس‌های #پناهندگی اضافه شد.»

ikol (1)

 

اما ماجرا به اینجا ختم نشد و پس از اعتراض های گسترده مخاطبان فارسی زبان در اغلب شبکه های اجتماعی، ستار سعیدی طی مطلبی جدید مجبور به عذرخواهی شد.

وی که از هجم گسترده انتقادات در فضای مجازی به تنگ آمده بود، نوشت: «من توئیت اپیلاسیون رو حذف کردم و معذرت میخوام اگه به کسی برخورده. لطفا تمومش کنید. #شرمنده»

 Capture5

اما در میان واکنش ها به مطلب توهین آمیز ستار سعیدی، واکنش خبرنگار روزنامه “شرق” قابل تأمل بود. “صدرا محقق” در کامنتی نوشت: «#ستار سعیدی خبرنگار خوب و کار درستیه، توئیت های توهین آمیز که یه عده نژاد پرست دارن علیه‌ش می نویسن فقط لمپن بودن نویسندگان رو نشون میده.»

Capture1(8)

اما پس از اعتراضات گسترده به ستار سعیدی و حمایت های خاص و معنادار دوستان “شرقی” مجری بخش فارسی شبکه انگلیسی “بی‌بی‌سی” وی در واکنشی مجدد، به مخاطبان فارسی زبان خود توهین کرد و نوشت: «جواب ابلهان خاموشیست، من صد برابر چرت و پرت های ابلهان بی جنبه، حمایت و انرژی مثبت دریافت کردم از دوستان فهیم و باشعورم.»

Capture5

ستار سعیدی پس از این توهین، در حرکتی فرار به جلو، با انتشار مطلبی از سایت بی بی سی، سعی کرد تا واکنش طبیعی مخالفان خود را نوعی “نژادپرستی” جلوه دهد؛ در حالی که، آنچه باعث رنجش شده بود، نه نژاد وی، بلکه جسارت وی به ملت ایران بود.

چندی پیش “صادق صبا” مدیر بخش فارسی بی بی سی در پاسخ به این پرسش که «چرا “جرمی کلارکسون” -مجری مشهور بی بی سی که پر بیننده ترین برنامه این شبکه را مجری گری می‌کرد- از این شبکه اخراج شده است؟» گفت: «جرمی کلارکسون با درگیری و ضرب و شتم تهیه کننده برنامه خود، از خط قرمز بی بی سی عبور کرده است!»

باید از مدیر بخش فارسی بی‌بی‌سی پرسید که آیا توهین به مردم ایران خط قرمز این شبکه انگلیسی نیست؟ و چرا صادق صبا نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده است؟

یادآور می شویم که چندی پیش ستار سعیدی در مطلبی اسلام ستیزانه در صفحه فیسبوک خود به دین مبین اسلام توهین کرد. این خبرنگار و مجری که از ابتدائی‌ترین احکام و اصول اسلام بی خبر می باشد، همسو با خط خبری بنگاه خبرپراکنی بی بی سی اظهارات غیرکارشناسانه ای علیه دین اسلام را مطرح کرد.

Untitled45678(2)

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: