تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ - ۱۹:۴۷ کد مطلب 52100

چرا مسئلۀ ربودن امام صدرپیگیری نمی‌شود؟

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور گفت: ما متأسفیم که امام موسی صدر را میان خودمان نداریم. امید داریم که مقامات عالیۀ مملکت در جست‌وجو و پیگیری باشند که سرنخی پیدا کنند. نمی‌شود شخصیت بزرگی چون ایشان به هر دلیل ربوده شود و در مملکت ما کأن لم یکن منظور شود.

روابط عمومی مؤسسۀ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر: دکتر محقق، ریاست انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران، در مراسم بزرگداشت امام موسی صدر که روز شنبه، پنجم اردیبهشت ۹۴ در این انجمن برگزار شد، گفت: امام موسی صدر نامی آشناست نه تنها برای ما بلکه در تمام کشورهای عربی و اسلامی این شخصیت بزرگ را به‌خوبی می‌شناسند.

وی افزود: من بار‌ها به کشورهای عربی سفر کرده‌ام و دیده‌ام که همه از او به نیکی یاد می‌کنند. و زحمات او را برای ایجاد وحدت میان مسلمانان تمجید و تعریف می‌کنند.

دکتر محقق در ادامه با اشاره به قضیۀ ر بودن امام موسی صدر گفت: ما متأسفیم که امام موسی صدر را میان خودمان نداریم. امید داریم که مقامات عالیۀ مملکت در جست‌وجو و پیگیری باشند که سرنخی پیدا کنند.

وی افزود: نمی‌شود شخصیت بزرگی چون ایشان به هر دلیل ربوده شود و در مملکت ما کأن لم یکن منظور شود. این وظیفۀ مسئولان مملکت است که پیگیری کنند. این وظیفۀ ما مسلمانان است.

رئیس انجمن مفاخر گفت: امام موسی صدر اهداف مقدسی در تقریب بین مذاهب و ایجاد وحدت داشت که الان بیش از هر چیز نیازمند آن هستیم.

وی افزود: امام موسی صدر از کسانی بود که این هدف را دنبال می‌کرد و به هدف خودش هم رسیده بود. ولی باز هم نیاز داریم که این وحدت به وسیلۀ ایشان ادامه پیدا کنند و افرادی باشند که او را اسوه و الگوی خود قرار دهند و در این راه قدم بردارند.

محقق گفت: مگر چند امام موسی صدر در مملکت ما پیدا می‌شود؟ یا چگونه می‌توانیم امام صدر تربیت کنیم؟ این ارزش ندارد که اولیای امور پیگیری کنند؟ حیف است که او را به باد فراموشی بسپارند.

مراسم بزرگداشت امام موسی صدر، امروز شنبه، پنجم اردیبهشت ۱۳۹۴، از ساعت ۱۷ در انجمن آثار و مفاخر کشور، در تهران برگزار شد. در این مراسم همچنین دکتر علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی، مهندس چمران، ریاست شورای شهر تهران، حاج ابویاسر، نمایندۀ جنبش امل در ایران، حجت الاسلام والمسلیمن سید هادی خامنه‌ای و خانواده و علاقه مندان امام موسی صدر حضور داشته‌اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: