تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۸ - ۱۰:۵۸ کد مطلب 52167

وزیر کشور از کارمندان گمرک هم عذرخواهی کند

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، گفت: از من می‌خواهید اسم اعلام کنم ولی حکم صادر کردن کار قوه قضائیه است و آنچه من گفتم صرفا هشدار بود.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از آنا، اعلام مواضع وزیر کشور در مجلس واکنش‌های گسترده‌ای را در رسانه‌ها داشت که گوشه‌ای از آن در ادامه می‌آید:

http://www.ana.ir/Media/Image/1394/02/06/635656440465352612.jpgحجت‌الاسلام محمدرضا زائری فعال فرهنگی اصولگرا در اینستاگرام نوشت: جناب آقای رحمانی فضلی وزیر محترم کشور ، چندی پیش که شنیدم درباره ورود پول های کثیف به چرخه انتخابات مجلس هشدار داده اید خوشحال شدم که بالاخره مردی از خویش برون آمده و واقعیت غیرقابل انکاری که بوی تعفنش همه جا را برداشته و حتى خواجه حافظ شیراز هم از آن باخبر است بر زبان آورده و اتفاقا کسی است که متصدی و متولی اجرای انتخابات است و این یعنی نوعی امیدواری برای نظارت دقیق تر وسخت گیری بیشتر ، دیشب اما توی اخبار شما را دیدم که گوشه رینگ مجلس گیر افتاده اید و به شکل محترمانه ای مجبور به پس گرفتن حرف خود شده اید ، دلم سوخت و حالا می خواهم اعتراف کنم که آن شادی چند روز پیش من ابلهانه بود ! …

کاش به جای پس گرفتن حرفتان استعفا می دادید ، آن وقت دلمان خوش بود که اگر وزیر کشور نداریم لااقل هنوز کسانی هستند که مردانه پای حرفشان بایستند ! امام فرموده بود مجلس عصاره فضائل ملت است ، یعنی آینه ، و آینه از خودش چیزی را نشان نمی دهد بلکه تصویر بیرونی را باز می تاباند . راه دور لازم نیست برویم ، همه چیزمان به همه چیزمان می آید ! به کوچه و خیابان و در و دیوارمان نگاه کنید و سری به دادگاه هایمان بزنید ؛ بالاخره همین ها قرار است عصاره اش توی مجلس پیدا شود ! که البته شده است و این هم بخشی از خود ماست که نه می شود نادیده گرفت و نه می شود انکارش کرد .

امروز و فردا هم خودمان را به ندیدن و ندانستن بزنیم دیر یا زود روزی خواهد رسید که مثل خیلی چیزهای دیگر با گردن کج و سر افتاده به آن اعتراف کنیم ، فرقش این است که آن وقت مثل همان چیزهای دیگر زمانی برای درست کردنش نخواهیم داشت !

حسین دهباشی مستندساز در گوگل پلاس نوشت: جنابِ رحمانیِ فضلی احتمالا باید علاوه بر نمایندگانِ مجلس از کارمندان و مدیرانِ مُحترمِـ گمرکِ ایران نیز عُذرخواهی نمایند | « قاچاقِ سالیانهٔ پنجاه ملیارد دلار دارویِ غیرقانونی و تقلبی به ایران » جدّی است؟ | اصلا ابعاد کل تجارتِ دارویِ تقلبی در جهان چقدر است که سالیانه پنجاه ملیارد دلارش به ایران می‌رسد؟ | اصلا کل مصرفِ دارویِ ایرانیان چقدر است که سالیانه پنجاه ملیارد دلار آن به صورتِ قاچاق و تقلّبی و ‌آن‌هم از طریقِ گمرک ایران وارد می‌شود؟

این‌همـ تقصیرِ نوار است؟ | یا تقصیرِ مُرغِ عزا و عروسیِ رسانه‌ها و خبرنگاران ؟ | وزیری که در ارائهٔ اعداد و آمار و آن‌همـ در جلسه‌ای جدّی و رسمی در پیشگاه قوّه مقننه تا این حد بی‌دقتی می‌کند | چگونه می‌تواند شمارندهٔ دقیقِ آرایِ ملّت در انتخاباتی باشد که‌گاه سرنوشت آن متکّی به ارقامِـ دهگان و صدگانِ برگه‌ها باشد؟ | جنابِ رحمانیِ فضلی در عینِ‌حال یکی از دو نماینده قوّه مجریه در نظارت بر سازمانِ صدا و سیما است | رُطب‌خورده چگونه می‌تواند منعِ رُطب کُند؟

صادق حسینی روزنامه نگار در فیس‌بوک نوشت:

آقای روحانی

وزیر کشوری که نمی تواند روی حرف خودش بایستد؛ چگونه می خواهد روی «رای مردم» و «حق الناس» بایستد؟

اگر وزیر کشور دولت تدبیر و امید در مورد «پول های کثیف» که «وارد انتخابات» شده از روی سند و مدرک حرف زده که می باید روی حرف اش بایستد و مدارک را به قوه قضاییه بدهد؛ و اگر هم همین طوری حرف زده که کفایت لازم را برای تصدی وزارت از دست داده؛ باید برکنار شود.

وزیر کشور در دوم اسفند ٩٣ درباره پول کثیف و انتخابات چه گفته بود؟

«… گردش مالی قاچاق موادمخدر باعث اعمال قدرت قاچاقچیان در حوزه سیاست نیز می‌شود. بی‌شک بخشی از پول کثیف قاچاق موادمخدر در حوزه سیاست، انتخابات و انتقال قدرت سیاسی در کشور وارد می‌شود. به‌عنوان‌مثال فردی که به‌عنوان کاندیدای شورای شهر وارد این عرصه شده بود، برای جریان انتخاباتی خود دو میلیارد تومان هزینه کرده و مدعی است دوستان و رفقایش این هزینه‌ها را متقبل شده‌اند ولی سؤال اینجاست که دوستان و رفقای وی چه نذری داشته‌اند که این پول را برای انتخابات این فرد هزینه کردند… برای پاک‌نگه‌داشتن قدرت از این آلودگی باید تلاش کرد تا پول‌های کثیف قاچاق موادمخدر وارد حوزه سیاست و قدرت نشوند». این را «عبدالرضا رحمانی‌فضلی» وزیر کشور، گفت و خبرگزاری «تسنیم» روی خروجی خود قرار داد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: