تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۸ - ۱۱:۰۵ کد مطلب 52175

پورمحمدی: رسانه‌ها دیگر موضوع پول‌های کثیف را ادامه ندهند

بعد از مشخص شدن کذب بودن ادعاهای دولتی ها و مشخص شدن استفاده ی کثیف و نیت سیاسی از ادعاهای خیرخواهانه ی دولت، پورمحمدی از رسانه ها خواست بیش از این به اطلاع رسانی از ماجرا ادامه ندهند

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از اجتماعی آنا، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان تعزیرات حکومتی در جمع خبرنگاران درباره موضوع پول‌های کثیف و اینکه وی در گفت‌وگوی ویژه خبری این مساله را تایید کرده بود، اظهارکرد: در گفت‌وگوی ویژه خبری گفتم که باید نسبت به تعیین تکلیف هزینه انتخابات اقدام کنیم. حتی تکلیف پول‌های تمیز نیز باید مشخص شود که از کجا آمده و چگونه هزینه می‌شود. سیاستگذاری این کار در مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شده است و به‌زودی به دولت می‌آید و از دولت نیز به مجلس می‌رود و ما این موضوع را قانونمند خواهیم کرد.

http://www.ana.ir/Media/Image/1393/11/23/635593600794920577.jpg

وی افزود: پول ناروا و غیرقانونی، هر جا برود، از نظر ما قابل قبول نیست و باید کنترل کنیم و اگر این پول به حوزه سیاسی و انتخابات وارد شود، بدتر است. به نظر من نمی‌بایست به بحث پول کثیف به این صورت در رسانه‌ها، افکار عمومی، گفت‌وگو‌ها و اظهارنظرها پرداخته می‌شد.

وزیر دادگستری گفت: متاسفانه این موضوع به یک ماجرا و کشمکش سیاسی تبدیل شد و نباید اینگونه می‌شد. من نیز در گفت‌وگوی ویژه خبری گفتم که استفاده و بهره‌برداری سیاسی از این موضوع غلط است.

وی ادامه داد: باید اجازه دهیم روال قانونی تعیین تکلیف هزینه‌های انتخاباتی روشن شود، پای این مساله ایستادیم و شما هم به موقع پیگیری کنید تا محقق شود.

پورمحمدی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره نامه اخیر وزیر ورزش و جوانان برای عفو تعدادی از زندانیان جوان نیز گفت: متاسفانه ما امروز در زندان‌ها تعدادی زیادی جوان داریم که گرفتار شدند، فریب خوردند، عملیات مجرمانه انجام دادند و در حال تحمل مجازات هستند. گام اصلی ما این است که نسبت به اصلح و بازگشت این افراد به جامعه تلاش کنیم.

وزیر دادگستری به پذیرش اجتماعی این افراد اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات این دست از جوانان این است که دیگر جامعه آنها را نمی‌پذیرد و آنها فقط در محیط‌های خلاف می‌توانند ادامه حیات دهند که این بزرگترین و مهمترین چالش جوانان و نوجوانان آسیب دیده و بزهکار است.

وی ابراز امیدواری کرد در عفوی که رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت 13 یا 27 رجب می‌دهند، این جوانان نیز مورد عفو قرار گیرند.

پورمحمدی در خصوص آخرین وضعیت پیشنهاد وزارت دادگستری به دستگاه قضا برای تشدید مجازات جرم اسید‌پاشی نیز گفت: منتظریم بررسی نهایی درباره این پیشنهاد توسط قوه‌ قضاییه انجام پذیرد و به وزارت‌ دادگستری ارائه شود تا به صورت لایحه به مجلس ارائه کنیم.

وی در خصوص پرونده بابک زنجانی نیز بیان کرد: تشریفات قضایی این پرونده در حال انجام است، ما در حال کشف اموال هستیم و تلاش داریم اموال داخل کشور را به وزارت نفت منتقل کنیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: