تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۸ - ۱۱:۴۲ کد مطلب 52238

کتیبه خلیج فارس رونمایی می شود

به مناسبت بزرگداشت روز ملی خلیج فارس مراسم ویژه با عنوان نام و نشان ماندگار با محوریت خلیج فارس و با حضور مقام های علمی، فرهنگی و هنری دهم اردیبهشت در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود.

به گزارش میدان 72 به نقل ازایرنا ، مراسم افتتاحیه جشنواره خلیج فارس با سخنرانی بزرگان علم، ادب و سیاست و همچنین حمایت سازمان ملی استاندارد، کمیسیون فراکسیون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مجلس شورای اسلامی، مجمع متخصصین ایران ،مرکز آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی ایران، مرکز مطالعات خلیج فارس ، وزارت صنعت و معدن و تجارت و مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به عنوان میزبان این مراسم ، برپا می شود.

بنا بر این گزارش برنامه افتتاحیه روز پنجشنبه 10 اردیبهشت ماه از ساعت 9 صبح تا 12 همزمان با روز ملی خلیج فارس در سالن سینمای موزه ملت واقع در کاخ سعدآباد اجرا و در ادامه با افتتاح سه نمایشگاه از نقشه های تاریخی خلیج فارس در موزه هنر و ملل، خوشنویسی مضامین ادبی با محتوای خلیج فارس در موزه خط و کتابت میرعماد و بازدید از نقاشی های استاد حسین بهزاد با مضامین و چهره های ماندگار فرهنگی و تاریخی ایران در موزه بهزاد برگزار می شود.

در این مراسم کتیبه سنگی بخط خوشنویسی استاد اخوین از پیروان شیوه میرعماد الحسنی با محتوای موضوع خلیج همیشگی فارس، رونمایی و در کاخ سعدآباد نصب و ماندگار خواهد شد.

به صدا در آوردن نمادین زنگ خلیج فارس و تجلیل از خانواده معظم شهدای خلیج فارس از برنامه های جانبی مراسم نام و نشان ماندگار است.

این جشنواره در 26 خرداد ماه سال جاری در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با تقدیر از نام های ماندگار ایران به پایان می رسد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: