تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۸ - ۲۲:۱۶ کد مطلب 52480

ما خواهان عدالت، صلح و دوستی هستیم

تمام هفت میلیارد انسانی که در جهان زندگی می‌کنند همگی به دنبال صلح و آسایش هستند اما این نیروهای استکباری هستند که به دنبال بهره‌برداری از این انسان‌ها به‌عنوان سربازان خود هستند.

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72 به نقل از راست‌خبر فارسی، هیئت حزب وطن ترکیه (Vatan Partisi) به ریاست اسماعیل حاکی پکین (İsmail Hakkı Pekin) مسئول روابط خارجی این حزب دیدارهای خود را در تهران آغاز کرد.
‌ ‌
در نخستین دیدار، این هیئت سیاسی با حضور در دفتر دکتر احمدی‌نژاد با ایشان گفتگو و دو طرف بر همبستگی متقابل و دوستی دو ملت ایران و ترکیه تأکید کردند.
‌ ‌
در این جلسه ضمن بحث درباره ایده تشکیل «اتحادیه آسیای غربی» با محوریت ۷ کشور و ۷ دریا، گام‌های سیاسی، دیپلماتیک، اقتصادی و فرهنگی موردنیاز برای اتحاد کشورهای منطقه موردبررسی قرار گرفت.
‌ ‌
هماهنگی و پیشگامی جوانان ایران و ترکیه در رهبری جنبش‌های ضد امپریالیستی دنیا نیز از موضوعات مورد بحث در این نشست بود.
‌ ‌
ورود حزب وطن به مجلس ترکیه با هدف ایجاد «اتحادیه آسیای غربی»
‌ ‌
اسماعیل حاکی پکین معاون دبیر کل حزب وطن هدف از سفر این هیئت به ایران را توسعه همکاری منطقه‌ای دانست و افزود: «حزب وطن در صورت پیروزی در انتخابات و ورود به مجلس اولین اقدام خود را راه‌اندازی اتحادیه آسیای غربی برای برقراری صلح در منطقه می‌داند».

‌ ‌‌ ‌
وی گفت: «یک از اهداف اصلی ما رهایی از سلطه دلار و انجام تجارت بر اساس ارزهای ملی است. با این کار می‌شود جلوی سلطه اقتصادی آمریکا بر منطقه را گرفت.»
‌ ‌
معاون دبیر کل حزب وطن افزود: «حزب عدالت و توسعه در حال صادرات تروریسم به کشورهای منطقه است و درنهایت نیز این امر موجب زیان خود ترکیه خواهد شد.»
‌ ‌
حسن کورکمازجان (Hasan Korkmazcan) معاون سابق رئیس مجلس ترکیه و معاون دبیر کل حزب وطن نیز خواستار تشکیل اتحادیه مجالس کشورهای آسیای غربی باهدف مبارزه با دخالت‌های امپریالیستی در منطقه شد.
‌ ‌
در ادامه جلسه دکتر احمدی‌نژاد پس از آگاهی از این‌که «الیف الهام‌اوغلو» دبیر کل اتحادیه جوانان ضد امپریالیست جهان (World Anti Imperialist Youth Union )، معاون دبیرکل اتحادیه جوانان ترکیه (Türkiye Gençlik Birliği) و جوان ‌ترین نامزد انتخابات مجلس ترکیه به دلیل پرونده کیسه کردن بر سر سربازان آمریکایی که در آبان سال گذشته در استانبول صورت گرفت در حال محاکمه است گفت: «در اینجا تو نزدیک‌ترین فرد به من هستی. از اینجا به بعد با هم مبارزه خواهیم کرد.»
‌ ‌احمدی-نژاد-الیف-الهام-اوغلو1
احمدی نژاد الیف الهام اوغلو
‌ ‌
الهام‌اوغلو نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه موتور محرکه مبارزه با امپریالیسم را در جهان جوانان در روشن نگه می‌دارند، بر رسالت مضاعف جوانان دو کشور ایران و ترکیه تاکید کرد.
‌ ‌
سنجر ایمر (Sencer İmer) دیگر عضو این هیئت سیاسی نیز با تاکید بر اهمیت همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان ایران و ترکیه افزود: «ایران و ترکیه دارای منابع قابل‌توجه معادن سنگ‌آهن هستند. ایران، ترکیه، پاکستان و مصر برای انجام همکاری‌های مشترک در این عرصه کشورهای اولویت‌داری بوده و با تحقق همکاری‌های منطقه‌ای امکان ایجاد صنایع مستقل فراهم خواهد آمد.»
‌ ‌
لطیف بولات (Latif Bolat)، هنرمند و از اعضای عضو دفتر روابط خارجی حزب وطن با اشاره به تشابهات فرهنگی موجود میان کشورهای منطقه گفت: «از این‌که با یک رهبر ضد امپریالیست در کشوری با تمدن دو هزار و پانصدساله هم‌صحبت شده‌ام بسیار مفتخر هستم.»
‌ ‌
دکتر احمدی‌نژاد نیز در انتها با تاکید بر مفید بودن نظرات مطرح شده گفت: «ایجاد اتحاد میان ایران، ترکیه، آذربایجان، سوریه و عراق می‌تواند برای بیرون راندن نیروهای استکباری از منطقه کافی باشد. مستکبرین امروز تلاش می ‌کنند تا میان ایران و ترکیه توطئه ‌چینی کنند. در برابر این توطئه‌ها ایجاد اتحادیه‌های منطقه‌ای بسیار مهم است. باور کنید اگر طرح ۷ کشور ۷ دریا محقق شود به کسی نیازی نخواهیم داشت. هدف این اتحادیه درعین‌حال توسعه و پیشرفت ملت‌ها و مبارزه در برابر امپریالیسم است. اگر این هفت‌کشور متحد شوند مسیر برای اتحاد در جهان آغاز خواهد شد. تمام هفت میلیارد انسانی که در جهان زندگی می‌کنند همگی به دنبال صلح و آسایش هستند اما این نیروهای استکباری هستند که به دنبال بهره‌برداری از این انسان‌ها به‌عنوان سربازان خود هستند.

به نظرم شعار اصلی «اتحادیه آسیای غربی» می بایست این باشد: «ما خواهان عدالت، صلح و دوستی هستیم». در این عرصه نیز اصلی‌ترین نقش بر عهده ترکیه و ایران خواهد بود. به نظر من «اتحادیه آسیای غربی» دشمنان بسیاری نیز خواهد داشت. کانون‌های تفرعن‌آمیز که به دنبال قبضه قدرت در دستان خود هستند و نیز وابستگان منطقه‌ای آن‌ها حتی حاضر به فدا کردن ملت‌های خود در این راستا هستند. در برابر چنین توطئه ‌هایی باید باهم باشیم. اتحاد حکمی عقلی و انسانی است و برای نزدیک‌تر کردن این دو ملت باید تمام امکانات موجود را فعال کرد. آمریکا می‌گوید که در این منطقه زیبایی نیست. اما من میگویم در این منطقه زیبایی و مدنیت هست. اگر ما و ترکیه باهم متحد شویم قدرتمان افزایش پیدا می‌کند و تمام مشکلات کشورهای منطقه حل می‌شود. شاه‌کلید حل مشکلات منطقه در همکاری و نزدیکی ایران و ترکیه است. این همکاری‌ها و اتحاد هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد سایر عرصه‌های همکاری نیز تسهیل می‌شود. تنها با اتحاد ملت‌ها می ‌شود جلوی این نفاق را سد کرد. این مسئله نیازمند مبارزه‌ای طولانی است اما ما برای آن آماده‌ایم. ما زندگی خود را برای این مبارزه تقدیم کرده‌ایم. پیام ما برای تمام ملت‌ها برادری خواهد بود»
‌ ‌احمدی-نژاد-حزب-وطن1
احمدی نژاد حزب وطن
‌ ‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: