تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۱۲:۴۵ کد مطلب 52603

عسگراولادی پاسخ ادعای ۷۰۰ میلیارد دلاری جهانگیری را داد؛ او اشتباه می‌کند

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در گفتگو با «نسیم» افزود: امیدوارم او این حرف‌ها را نزده باشد و این‌ ارقام ساخته ذهن رسانه‌ها باشد؛ آمار جهانگیری دروغ است؛ در زمان احمدی‌نژاد واردات از چین سالی بیش از ۱۲ میلیارد نبود

اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین در گفتگو با «نسیم» با انتقاد از ادعای جدید معاون اول رئیس جمهور در خصوص 700 میلیارد دلار واردات از چین در دولت گذشته اظهار کرد: این یک دروغ بزرگ است، چه آقای جهانگیری این حرف را زده باشد و چه کس دیگری گفته باشد اشتباه گفته و هیچ وقت چنین آماری وجود نداشته است.

وی با دفاع از وضعیت تجارت میان ایران و چین در سال های اخیر خاطرنشان کرد: چینی ها حوزه دارند و توانسته اند صادرات بکنند و نه تنها ما بلکه همه دنیا از محصولات  صادراتی چینی ها استفاده کرده اند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با اشاره به آمار تجارت ایران و چین در دولت قبل بیان کرد:  در زمان احمدی نژاد صادرات به ایران سالی بیش از 10 تا 12 میلیارد دلار نبوده است و بقیه حرف ها نادرست است.

عسگراولادی تصریح کرد: رقم 700 میلیارد که اعلام شده است مزخرف است.

وی در خصوص آمار صادرات و واردات ایران و چین در سال گذشته گفت: حجم صادرات و واردات توامان ما با چین در سال گذشته 52 میلیارد دلار بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین افزود: در این آمار سهم صادرات 55 درصد بوده و واردات ما 45 درصد بوده است  و همواره ما به چین از صادرات ما فزونی دارد.

عسگراولادی گفت: این آمار 15 سال است تغییر نکرده و ارتباط به دولت خاصی ندارد.

وی عنوان کرد: امیدوارم آقای جهانگیری این حرف ها را نزده باشد و این ها فقط ساخته ذهن مطبوعات باشد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه در خصوص آخرین وضعیت تجارت ایران و روسیه هم گفت: آخرین وضعیت صادرات میوه و محصولات دامی به روسیه امروز در جلسه ای که در انزلی که به همت اتاق مشترک ایران و روسیه برگزار می شود، مورد بررسی قرار می گیرد.

عسگراولادی افزود: 14 اردیبهشت ماه هم جلسه دیگری در تهران در اتاق بازرگانی ایران داریم و آمارها و چگونگی مبادلاتمان را در یک سال اخیر بررسی می کنیم و برای سال بعد هم برنامه ریزی خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد:ما پتانسیل صادرات میوه و محصولات دامی به روسیه داریم و انشالله تا 14 اردیبهشت وضعیت ما در این زمینه روشن خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: