تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۱۳:۳۳ کد مطلب 52648

این مصوبه ‘شائبه منفعت طلبی’ را در اذهان ایجاد می‌کند/ طراحان باید فلسفه این طرح را بیان کنند

به اعتقاد من این مصوبه به دلیل جنبه تبعیضی، با مخالفت شورای محترم نگهبان هم مواجه خواهد شد و البته باید منتظر نظر این شورا بود.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از جهان، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای http://www.jahannews.com/images/docs/000420/n00420054-b.jpgاسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس در خصوص «استمرار صلاحیت» نمایندگان فعلی برای شرکت در انتخابات مجلس دهم، گفت: این مصوبه شائبه منفعت طلبی و دادن امتیاز ویژه نمایندگان به خودشان را در اذهان عمومی ایجاد کرد و بنده با هر امتیازی که سبب تبعیض و یا بی عدالتی در عرصه رقابت‌های سیاسی میان کاندیداها می شود مخالف هستم.

این نماینده اصولگرای مجلس این را هم گفت که خانه ملت نباید مصوباتی داشته باشد که نمایندگان و مجلس شورای اسلامی را در معرض اتهام قرار دهد، حتی و از موارد شبه دار هم باید پرهیز کرد هرچند که مصوباتی از این دست جز موارد شبه دار نیست و به طور آشکار و علنی، امتیازات ویژه ای را برای نمایندگان در مقابل رقبای انتخاباتی شان ایجاد می کند که قطعا کار درستی نیست.

زاکانی در ادامه افزود: به اعتقاد من این مصوبه به دلیل جنبه تبعیضی، با مخالفت شورای محترم نگهبان هم مواجه خواهد شد و البته باید منتظر نظر این شورا بود.

وی اضافه کرد: طراحان طرح مذکور هم باید فلسفه جدی تدوین این طرح را برای افکار عمومی روشن و شفاف بیان کنند تا شبهه ایجاد شده در میان مردم برطرف شود.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه به عنوان احدی از نمایندگان مجلس که سه دوره توفیق نمایندگی مردم تهران را در مجلس داشتم همواره با اینگونه طرح‌ها که میان افراد تبعیض ایجاد می‌کند مخالفت کرده و معتقدم نمایندگان نباید به سراغ چنین موضوعاتی بروند، گفت: باید در خانه ملت طوری تصمیم گیری و قانون گذاری صورت گیرد که در خارج از صحن مجلس، شائبه‌ای برای افکار عمومی ایجاد نشود و برداشت منطقی از مصوبات نمایندگان در خانه ملت برای افکار عمومی ایجاد شود.

زاکانی در پایان گفت که هرچند عرایض بنده به عنوان یکی از مخالفان طرحی که روز گذشته در مجلس به تصویب رسید به معنای این نیست که همکارانم را مورد اتهام قرار دهم اما از باب پاک کردن شبهات ذهنی مردم عزیز می گویم که باید قطعا از چنین مصوباتی که شائبه منفعت بخشی و اهداء امتیاز ویژه به نمایندگان مجلس دارد پرهیز شود و انشاءالله اقدامات بعدی در جهت اصلاح باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: