تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۰۱:۱۸ کد مطلب 52668

به بهانه قطع سریال طنز در حاشیه

در آخر امیدوارم که همیشه سلامت باشیم تا سرو کارمان به بیمارو بیمارستان نکشد،آقای مهران مدیری شما مقصر و گناهکارید که شادی و خنده را به خانه های مردم هدیه کردید،گفتید با زبان روزه صحبت نمی کنم؛روزه تان قبول باشد. امیدوارم خنده و شادی خط قرمز نشود که با او بیگانه شویم .

میدان 72/سید مهدی سجادی: بی شک تا به حال عبارت «خنده برهر درد بی درمان دواست»یا «بخند تا دنیا به روت بخنده»را نه یک بار شاید چندین بار هم شنیده باشید.اما آیا تا به حال شده است که به مفهوم این عبارت کمی با تأمل و دقت بیشتری فکر کنیم و به عبارتی دیگر ریشه یابی کنیم که چرا وقتی انسان ها خودشان اعتراف میکنند که چنین دارویی دارند ولی باز در جوامع مختلف این همه بیماری و ناهنجاری و مشکلات وجود دارد؟! چرا انسان هایی که خودشان میگویند «خنده بر هر درد بی درمان دواست»از این اکسیر استفاده مطلوب نمیبرند؟! یا اینکه بخند تا دنیا به روت بخنده؟!
پس از شکست طرح پزشک خانواده یا طرح ارجاع در دولت نهم ودهم در یک استراتژی قوی طرح تحول نظام سلامت توسط دولت یازدهم علی الخصوص وزیر سلامت دکتر قاضی زاده هاشمی سریعاٌ در دستور کار قرار گرفت و بدون فوت وقت اجرایی شد،با یک رصد میدانی می توان به موفقیت فراوان این طرح در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ازمیان خیل عظیم طرحها وقوانینی که بسیاری در بروکراسی های اداری یا محظوریت های اقتصادی مالی و غیره راه به جایی نبردند، اذعان کرد وبه جرات بگوییم طرحی بی سابقه است ،از این روآرزوی سلامتی و موفقیت برای مجموعه وزارت بهداشت و متولیان امر را داریم .
بعد از این مقدمه کوتاه به طرح موضوع اصلی میپردازیم:پس از دهه فاطمیه که مصادف میشود با عید نوروز 1394شبکه سه سیما اقدام به شروع پخش سریال 90 قسمتی به نام «در حاشیه» میکند که مختصراٌ شرح بیمارستانی را میدهدکه ………این سریال توسط کارگردان طناز سیما مهران مدیری ساخته میشود،چند قسمتی از پخش این سریال نگذشته است که هجمه اعتراضات توسط برخی از جامعه پزشکان به این سریال که به صورت روتین ساخت و پخش می شود آغاز میگردد ،خواسته این تعداد از پزشکان قطع پخش این سریال هست،ابتدا این سوال پیش می اید علت مخالفت با پخش این سریال البته توسط برخی از پزشکان نه قاطبه آنها چیست؟ضمن اینکه باید به این نکته توجه کرد که هیچ اعتراضی توسط مسولان عالی وزارت بهداشت نسبت به این سریال صورت نگرفت بلکه مورد استقبال نیز قرار گرفت.
به سوال برگردیم علت مخالفت؟ابتدا به این مهم بر می خوریم که معترضین با خندیدن مخالف هستند خنده و شادابی یکی از اصول جامعه ما وهر جامعه ای است که می خواهد به سمت پویایی و رونق در هر زمینه ای حرکت کند؛خنده دشمن شماره یک استرس میباشد،تقویت دستگاه ایمنی ودیگرموارد مثبت را نیزبه دنبال دارد،این دوستان عزیز ناراحت از خالی شدن مطب های طبابت خود هستند که شاید بتدریج به سمت دکان معامله میروند.
دوستان عزیز سفید پوش ،بهتر نیست به جای این مدت حاشیه سازی به رتق وفتق امور مربوطه سلامت بپردازید بهتر نیست به درمانگاه ها و بیمارستانهای خصوصی که با تعرفه های خود درآورد اقدام به وصول پول های بی ضابطه از مردم می کنند بپردازید لاجرم شما از همین مردم هستید،و یا فکری به حال داروخانه هایی بکنید که مثل نقل و نبات استامینوفن و داروهای دیگر را به جای ما بقی پول و پول خرد و غیره ارائه می کنند ،بهتر نیست پیگیری جریان زیر میزی ها را به سر انجام برسانید،بله ما هم معتقدیم باید با هم بخندیم نه اینکه به هم بخندیم، آیا مشکل شادی و نشاط مردم است؟ ما میدانیم ،شماها هم میدانید اگر مردم شاد باشند روح و روان آدمی سالم هست و قطعاٌ جسم انسان پاکیزه از بسیاری بیماریها می شود.بهتر نیست سوگند نامه بقراط را بار دیگر مرور کنید . مشکلات بخشهای اورژانس در بیمارستانها را حل کنید که اگر شخصی مشکل داشته باشد بدون رابطه کارش پیش نمی رود. سعی در کم کردن قصورات و تخلفات پزشکی شود،و برای سلامت ملت کاری کنید و اجازه میدادید این سریال به پایان می رسید بعد تیغ جراحی را از رو می بستید نه اینکه هجمه ها به گونه ای باشد که پخش سریال به 30 قسمت نکشد در قسمت 27 پایان یابد.
در آخر امیدوارم که همیشه سلامت باشیم تا سرو کارمان به بیمارو بیمارستان نکشد،آقای مهران مدیری شما مقصر و گناهکارید که شادی و خنده را به خانه های مردم هدیه کردید،گفتید با زبان روزه صحبت نمی کنم؛روزه تان قبول باشد. امیدوارم خنده و شادی خط قرمز نشود که با او بیگانه شویم .
البته و صد البته سر سخن بنده با تعدادی از جامعه زحمت کش پزشکان می باشد،چون مطلق خداوند است . «یامَن اِسمُهُ دَوا وَ ذِکرُهُ شَفاء.»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: