تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۱۷:۳۶ کد مطلب 52729

رفتارهای متناقض مسئولان دانشگاهی/ هاشمی به دانشگاه امیرکبیر می‌رود؟

سخنرانی افراد تندرو اصلاح‌طلب در دانشگاه امیرکبیر که با تنش و آشوب همراه بوده است در حالی صورت می‌گیرد که مسئولان این دانشگاه به بهانه جلوگیری از بروز تنش و تشنج مانع سخنرانی نیروهای ارزشی و انقلابی در این دانشگاه می‌شوند.

به گزارش میدان72 به نقل از خبرگزاری دانشجو، سخنرانی افراد تندرو اصلاح‌طلب در دانشگاه امیرکبیر که با تنش و آشوب همراه بوده است درحالی صورت می‌گیرد که مسئولان این دانشگاه به بهانه جلوگیری از بروز تنش و تشنج مانع سخنرانی نیروهای ارزشی و انقلابی در این دانشگاه می‌شدند.

 

چند روزی است در بین دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبری پیچیده است مبنی بر دعوت مدیریت این دانشگاه از هاشمی رفسنجانی جهت سخنرانی مراسم بزرگداشت روز استاد.

 

این اقدام تعجب برانگیز مدیریت دانشگاه علاوه بر سیاسی کردن مراسم روز استاد، در حالی صورت می‌گیرد که دانشگاه امیرکبیر این روز‌ها شاهد صدور مجوز برای برنامه‌های جنجالی با حضور چهره‌های تندرویی همچون محمدرضا خاتمی دبیرکل حزب منحله مشارکت، ابراهیم اصغر‌زاده فعال سیاسی اصلاح طلب و علی مطهری و هنجارشکنی های فراوان در این برنامه ها بوده است.

 

همه‌ این موارد در شرایطی است که پیش از این، دانشگاه امیرکبیر به مدیریت معتمدی وزیر ارتباطات دولت اصلاحات، از صدور مجوز برای برنامه‌هایی همچون برگزاری مناظره پیرامون قرارداد کرسنت و سخنرانی حسین شریعتمداری در روز دانشجو امتناع ورزیده بود و مجوز همایش جشن هسته‌ای با سخنرانی حسن عباسی نیز  ساعت ۲۱ شب قبل از برنامه و با ممانعت از حضور مهندس بذرپاش نماینده مجلس شورای اسلامی صادر شده بود.

 

در ادامه‌ این روند مدیریت یک سویه، خبر‌ها حاکی از آن است که مدیریت دانشگاه قصد برگزاری مراسمی جهت پاسداشت روز استاد با حضور علی اکبر هاشمی رفسنجانی دارد. این در حالی است که پیش از این نیز مدیریت دانشگاه در روز دانشجو، پس از لغو برنامه سخنرانی حسین شریعتمداری به بهانه احتمال بروز تنش در برنامه، خود اقدام به برگزاری مناظره‌ای بین عباس عبدی و عباس سلیمی نمین کرد که کنترل آن برنامه نیز از دستان برگزار کنندگان آن خارج شد و موجب بروز تشنج و آشوب در این دانشگاه شد و فردای آن روز نیز مجوزی برای سخنرانی علی مطهری در ۱۸ آذر صادر کرد!

 

حال سوال از ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره این اقدام دانشگاه این جاست که در ایام نزدیک به امتحانات دانشجویان چه دلیلی برای دعوت از هاشمی رفسنجانی برای سخنرانی در روز استاد وجود دارد و در شرایطی که هر بار پس از ایراد هر سخنرانی وی در دانشگاه‌ها شاهد ایجاد آشوبی در فضای سیاسی کشور بوده‌ایم، آیا بیم بروز تنش و تشنج که بهانه دانشگاه برای لغو برنامه‌های نیروهای ارزشی و انقلابی بود نسبت به سخنرانی هاشمی رفسنجانی نخواهد بود؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: