تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۱۷:۳۸ کد مطلب 52734

بادامچیان در نشست «بررسی استانی شدن انتخابات»: استانی شدن انتخابات مجلس یعنی پررنگ کردن نقش پول در انتخابات

نائب رئیس جبهه پیرو خط امام و رهبری گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس نقش پول را در انتخابات پررنگ تر می کند چرا که باید در سراسر استان هزینه شود تا همه به یک شخص رأی دهند و مجلس را از مردمی شدن به مجلس سنا تبدیل می کند.

به گزارش میدان72 به نقل از خبرگزاری دانشجو، اسدالله بادامچیان در نشست بررسی «مزایا و معایب طرح استانی شدن انتخابات مجلس» که امروز در دانشکده رسانه فارس برگزار شد، گفت: هزینه انتخابات بالاست و وقتی که بالاتر برود طبعاً امکان تأمین هزینه برای همه نیست وقتی انتخابات استانی می شود یعنی فرد باید در سطح استان رأی بیاورد و این هزینه تبلیغات انتخابات را بالا می برد و برای تأمین هزینه ها راه های مشروع وجود دارد که متأسفانه بازدهی کمتری دارد ولی در رقابت سوء استفاده گران بیشترین استفاده را می کنند که خطر خرید آراء را بیشتر می کنند.

وی درباره کمک به تحزب گرایی گفت: مجلس، خانه ملت و نماینده مردم است، مجلس ما مربوط به جمهوریت است و مردم باید نماینده خودشان را بیابند و به مجلس راه دهند در عین حال اسلامی هم هست که با مجالس آمریکا و انگلستان کاملاً متفاوت است.

نائب رئیس جبهه پیرو خط امام و رهبری در ادامه بیان داشت: ما باید تلاش کنیم انتخابات مردمی- اسلامی در کشور شکل بگیرد که البته به دور از قدرت طلبی باشد اینکه افرادی که حزب راه اندازی می کنند تا به قدرت برسند فرهنگ غربی را پیروی می کنند که خدا در نظام آنها وجود ندارد اینکه مردم به یک حزب رای بدهند که افرادی روی کار بیایند تا کشور را با هماهنگی ارائه کنند باعث می شود حق توده های منفرد مردم ضایع شود.

وی درباره استانی شدن انتخابات گفت: در مجلس ششم این مسئله تصویب شد و به شورای نگهبان رفت و شورای نگهبان این طرح را مغایر با قانون دانسته ولی دو مرتبه در مجلس هفتم و هشتم مطرح شد و سرانجام در مجلس نهم کلیات آن تصویب شد ما باید طوری عمل کنیم که قانون انتخاباتی ما حضور همه گروه ها را شامل شود.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: ما نباید نیت طراحان استانی شدن انتخابات را منفی تلقی کنیم و وظیفه داریم که حمل بر صحت کنیم و بگوییم این طرح برای سامان دهی به وضعیت کشور مطرح شده است.

وی در پاسخ به سخنان زیباکلام مبنی بر اینکه مجلس از ابتدای انقلاب تاکنون افول زیادی داشته است، گفت: آنچه که ایشان گفته اند درست نیست چرا که نمایندگان مجلس همگی افرادی منتخب مردم و با تحصیلات و سوابق عالی هستند ولی باز هم ما باید به دنبال تکامل باشیم.

بادامچیان در ادامه گفت: درباره عزل و نصب فرماندار و استاندار توسط نمایندگان در استان ها باید بگویم نماینده ها براساس حکومت اسلامی کار می کنند و تمام تلاش خود را می کنند تا مجلس پایگاه نظام سوء استفاده چی و اشراف نباشد، دولت جدید هم تمام بخشدارها و استاندارهای خود را با روی کارآمدن تغییر داد که اکثر قریب به اتفاق با نمایندگان موجه و همراه نیست.

وی در ادامه گفت: در مجلس اول شورای اسلامی بنی صدر و حزب اصلاح طلبان هزینه های زیادی را متحمل شدند و تبلیغات گسترده ای کردند که دست آخر هم رأی نیاوردند همچنین منافقین هم هزینه زیادی کردند در همین انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ پول های کثیف و پول های استکبار جهانی خرج شد و هزینه های زیادی شد و مشخص است که از چه کسانی در این انتخابات حمایت می شدند.

نائب رئیس جبهه پیرو خط امام و رهبری در ادامه خطاب به زیباکلام تصریح کرد: این روش قدیمی شماست که نظارت و شورای نگهبان را بکوبید آیا هیچ جای دنیا فتنه گران را وطن پرست می نامند که به خاطر آنها شورای محترم نگهبان را که شش نفر فقیه عادل و شش نفر حقوقدان عادل هستند و زیر نظر ولایت فقیه فعالیت می کنند را محکوم به نظارت استصوابی می کنید.

وی درباره مضرات استانی شدن انتخابات مجلس تشریح کرد: این طرح نقش پول را پررنگ تر می کند چرا که باید در سراسر استان هزینه شود تا همه به یک نفر رأی دهند و مجلس را از مردمی شدن تبدیل به مجلس سنا می کند.

این نماینده سابق مجلس درباره نوع رفتار حکومت با فتنه گران گفت: در دنیا با افرادی که ضد حکومت هستند روش های برخوردی وجود دارد که به آن استبدادی می گویند که با زد و خورد و زندانی شدن همراه است و روش غربی ها هم با شکایت انجام می شود ولی روش دیگری وجود دارد که مختص نظام جمهوری اسلامی ایران است که اجازه سخن گفتن به این افراد داده شده چرا که این نظام متعلق به مردم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این طرح مفید واقع نمی شود چرا که یک کاندیدای نمایندگی نمی تواند از ابتدا تا انتهای یک استان را بازرسی و سرکشی کند و همین موضوع باعث می شود که نمایندگان برای یک شهر خاص از یک استان باشند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: