تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۱۷:۵۱ کد مطلب 52757

هشدار در مورد نفوذ جریان سکولار در حوزه

مدیر آموزش های آزاد مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: بسیاری از مشکلات فرهنگی و سیاسی و اقتصادی، ریشه در عدم استحکام بنیه های فکری دارد.

به گزارش میدان72 به نقل از رجا نیوز، حجت الاسلام والمسلمین الهی راد در جمع تعدادی از شرکت کنندگان غیر ایرانی  در طرح ولایت که به دیدار آیت الله مصباح رفته بودند، اظهار داشت: بسیاری از اختلافات و انحرافات ناشی از سطحی نگری و عدم استحکام بنیه های فکری  بوده است؛ لذا طرح ولایت با هدف تقویت مبانی اندیشه های اسلامی اجرا شد.
مدیر آموزش های آزاد مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خطاب به شرکت کنندگان اظهار داشت: شما می توانید این معارف را به دوستان مسلمان در کشور خود منتقل کنید.
وی در اهمیت این طرح خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات فرهنگی و سیاسی و اقتصادی کشور، ریشه در عدم استحکام بنیه های فکری دارد.
حجت الاسلام الهی راد با طرح این سئوال که آیا واقعا اعتقاد داریم که اسلام باید به طور کامل در جامعه پیاده شود یا خیر، ادامه داد: متأسفانه سکولاریسم در فرهنگ اسلامی ما نیز نفوذ کرده است. متأسفانه در اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد تفکر سکولار، توسط مدعیان روشفنکری در کشور وارد شد.
وی با بیان این که دشمن با نیت براندازی وارد شد و حتی فتنه های گذشته ریشه در عدم استحکام بنیه های فکری و اعتقادی اظهار داشت: شعار هایی مانند استقلال ، آزادی، جمهوری ایرانی در واقع همان سکولاریسم به معنای واقعی است.
وی با اشاره به این که متأسفانه جریان سکولار در حوزه های علمیه نیز نفوذ کرده است، هشدار علنی رهبری مبنی بر ورود تفکر سکولار در حوزه را یادآور شد و خاطر نشان کرد: حوزه های علمیه همواره نقش اصلاحگر را داشته اند؛ اما اگر قرار باشد انحراف در حوزه های علمیه نیز نفوذ کند مصداق این ضرب المثل خواهد بود که هر چیز که بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک.
وی با اشاره به این که هم اکنون بیستیمن دوره آموزشی طرح ولایت در حال برگزاری است، خاطر نشان کرد: البته همواره تأکید ما بر کیفیت بوده و به دنبال آمار نیستیم و معتقدیم که حتی اگر تعداد اندکی در این دوره شرکت می کنند، در آینده به عنوان یک سرباز برای جمهوری اسلامی ایران خدمت کنند.
گفتنی است در ادامه شرکت کنندگان غیر ایرانی طرح ولایت که از کشور های ترکیه، پاکستان، هلند و آرژانتین بودند با آیت الله مصباح دیدار و گفتگو کردند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: