تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۱۷:۵۹ کد مطلب 52775

فرانسه دامن دختر مسلمان را تحمل نکرد

مقامات مدرسه‌ای در فرانسه از ورود یک دختر ۱۵ ساله مسلمان به کلاس درس به علت پوشیدن یک دامن بلند، ممانعت به عمل آوردند.

به گزارش میدان72 به نقل از تسنیم، ممانعت از حضور یک دختر 15 ساله مسلمان در کلاس درس به دلیل پوشیدن یک دامن بلند سیاه‌رنگ منجر به اعتراضات زیادی در جامعه فرانسه شده است.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد مسؤول این مدرسه به این دلیل که احساس می‌کرد دامن بلند این دانش‌آموز نشان دهنده گرایشات مذهبی وی است از حضور او در مدرسه ممانعت به عمل آورد.

این دانش‌آموز بر اساس قوانین پیش از ورود به مدرسه‌اش در شمال شرقی فرانسه مجبور می‌شد حجاب از سر بر دارد اما مقامات مدرسه به این امر قانع نشده و از وی خواسته بودند که از پوشیدن دامن بلند نیز خودداری کند.

بر اساس قانونی که در سال 2004 تصویب شد، دانش‌آموزان فرانسوی نمی‌توانند از حجاب اسلامی، عرقچین یهودی یا صلیب‌های بزرگ در مراکز آموزشی استفاده کنند.

دانش‌آموز مسلمان که رسانه‌های محلی نام وی را سارا معرفی کرده‌اند می‌گوید دامنش “اصلا چیز خاصی نداشته و بسیار ساده است، هیچ گونه مسأله ویژه‌ای درباره این دامن وجود ندارد. این دامن هیچ نماد مذهبی ندارد.”

سازمان‌های دیدبان اعلام کرده‌اند که تنها در سال گذشته 130 دانش‌آموز مسلمان به بهانه استفاده از نمادهای مذهبی از ورود به مدرسه منع شده‌اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: