تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۱۸:۰۲ کد مطلب 52776

تکلیف واگذاری باشگاه استقلال چه می‌شود؟

عضو سابق هیات مدیره باشگاه استقلال راهکارهای پیش روی سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری این باشگاه را تشریح کرد.

به گزارش سرویس ورزشی میدان 72 و به نقل از ایسنا، هاشم ساعدی درباره وضعیت استقلال پس از سومین مزایده سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری سرخ‌آبی‌ها گفت: برای استقلال تنها یک خریدار پیش‌قدم شد که طبق اعلام مسئولان سازمان خصوصی‌سازی چون اصول تشریفات مزایده را رعایت نکرده، از مزایده کنار گذاشته شده است. مسئولان هم اعلام کردند که احتمالا مزایده چهارمی برای واگذاری استقلال برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون سه مزایده برگزار شده که نتیجه‌ای برای استقلال نداشته است. قاعدتا مزایده چهارم هم جواب نمی‌دهد. بنابراین مسئولان سازمان خصوصی‌سازی می‌توانند به جای برگزاری مزایده چهارم، به راه‌های دیگر نیز فکر کنند.

ساعدی افزود: اگر قصد و نیت مسئولان این است که استقلال از طریق مزایده به فروش برسد، می‌توانند مزایده‌ای معروف به “مزایده محدود بین دو یا چند خریدار” برگزار کنند.

وی ادامه داد: مسئولان خصوصی‌سازی می‌توانند به جای برگزاری مزایده چهارم گزارشی از سه مزایده قبلی تهیه کنند و به هیات واگذاری ارائه دهند مبنی بر اینکه استقلال تنها یک خریدار دارد و توجیهات خود را نیز مکتوب کنند. به این ترتیب می‌توانند اصطلاحا درخواست مجوز “ترک تشریفات مزایده” را داشته باشند و استقلال را به همان یک خریدار واگذار کنند.

ساعدی افزود: اگر سازمان خصوصی‌سازی نخواهد مزایده چهارم را برگزار کند یا از راهکار مزایده محدود یا ترک تشریفات بهره ببرد، راه دیگری که باقی می‌ماند واگذاری استقلال به صورت اجاره به اشخاص متقاضی است. این کار مزایا و معایب خودش را دارد.

وی همچنین گفت: همچنین سازمان خصوصی‌سازی می‌تواند به جای برگزاری مزایده چهارم تنها برند استقلال را بفروشد و ساختمان‌ها و زمینش را نگه دارد. این سازمان می‌تواند باشگاه را به مدت ۳ یا ۵ سال به اشخاص حقیقی یا حقوقی اجاره دهد که هزینه‌های جاری و تیم‌داری را بپردازد. این راه امکان‌پذیر است اما مزایا و معایب خودش را هم دارد.

ساعدی در پایان گفت: باید از مسئولان وزارت ورزش و جوانان، سازمان خصوصی‌سازی، هیات واگذاری و مجلس شورای اسلامی تشکر کنیم که نهایت کوشش را کردند که این دو باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنند. این نشان از جدیت آن‌ها دارد که نسبت به سال‌های قبل که تنها حرف زده می‌شد و عمل صورت نمی‌گرفت، کار تا این مرحله پیش آمده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: