تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۲۲:۵۴ کد مطلب 52797

ضرب و شتم و بازداشت دانشجویان شیرازی + فیلم و تصاویر اختصاصی

دانشجویان با شناسایی ضاربین و به خیال این‌که کسی پاسخگوی مطالباتشان خواهد بود، به مأمورین نیروی انتظامی حاضر در محل برای تنظیم شکایت مراجعه کردند که متأسفانه پس از دقایقی، بار دیگر گروهی لباس شخصی به آنان حمله‌ور شده و آنان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس چهار تن از این دانشجویان را بازداشت کردند.

به گزارش میدان 72 از شیراز، صبح امروز و در جریان سفر آقای حسن روحانی به شیراز، جمعی از دانشجویان این شهر با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان انتشار فکت شیت ایرانی توسط رئیس جمهور محترم شدند.

بنابراین گزارش، به محض ورود ایشان و آغاز استقبال مردمی، این دانشجویان با در دست گرفتن پلاکاردهایی با مضمون «محرمانه نداریم، منتظر فکت شیت ایرانی هستیم»، «مردم را از جزئیات مذاکره مطلع کنید» ، «فکت شیت آمریکا را تکذیب کنید» ، «انتشار فکت شیت ایرانی=همدلی دولت با ملت» که برگرفته از سخنان رهبری بود و با سردادن شعار «روحانی، روحانی، فکت شیت ایرانی» درخواست و مطالبه خود را با آقای روحانی درمیان گذاشتند که متاسفانه از سوی لباس شخصی‌هایی که رئیس‌جمهور را همراهی می‌کردند مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

گفتنی است این دانشجویان با شناسائی ضاربین و به خیال این‌که کسی پاسخگوی مطالباتشان خواهد بود، به مأمورین نیروی انتظامی حاضر در محل برای تنظیم شکایت مراجعه کردند که متأسفانه پس از دقایقی بار دیگر گروهی لباس شخصی به آنان حمله‌ور شده و آنان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس چهار تن از این دانشجویان را بازداشت کردند. افراد ضارب که گویا از نوعی مصونیت برخوردار بوده‌اند، بدون هیچ مشکلی صحنه را ترک کردند.

تکمیلی: بنا بر آخرین اخبار، دانشجویان بازداشت شده با قید کفالت آزاد شدند.

نهاد ریاست جمهوری هجوم لباس شخصی ها را تکذیب کرد!

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از ایرنا چنین گزارش داد:

یک مقام مسئول در روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری ضمن اعلام این مطلب در گفت و گو با ایرنا با اشاره به استقبال کم نظیر مردم آگاه و شریف استان فارس و شهر شیراز از رییس جمهوری و هیات همراه در شانزدهمین سفر استانی، افزود: حضور گرم مردم فارس نمادی روشن از هوشمندی، همچنین همدلی و همراهی مردم سلحشور این خطه با خدمتگزاران خود در قوه مجریه است.

وی ادامه داد: چند نفر در میان انبوه مردم استقبال کننده شعارهایی سر دادند و میان خود آنان و برخی حاضران نیز مشاجراتی در گرفت، اما مداخله و درگیری تیم حفاظت رییس جمهوری کذب محض است. وی تأکید کرد: هیچ کسی و از جمله دانشجویان عزیز دستگیر نشده و یا مورد ضرب و شتم قرار نگرفته‌اند!

این مقام مسئول در روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری این‌گونه خبر سازی‌ها را در امتداد حرکت افراد معدودی دانست که بر خلاف توصیه‌های رهبر معظم انقلاب و نیز در مسیری مغایر با فرهنگ این خطه از میهن اسلامی حرکت کرده و می‌کنند.

حال باید از این مقام مسئول که هویتش هم معلوم نیست، پرسید که این لباس شخصی‌ها چه کسانی بوده‌اند که به راحتی مردم را مورد حمله قرار داده و سپس بدون هیچ مشکلی و بدون ممانعت نیروی انتظامی سوار بر ماشین شده و صحنه را ترک می‌کنند؟ اگر این افراد از میان خود مردم بوده‌اند، چرا نیروی انتظامی حاضر در صحنه با آن‌ها برخوردی نکرده است؟ این مقام مسئول قطعاً می‌داند که آقای رئیس‌جمهور در صورت اطلاع از این نحوه برخورد با مردم شیراز، از ضاربین حمایت نخواهند کرد.

گفتنی است میدان 72 از مراجع مسئول خصوصاً قوه محترم قضائیه که ملجأ ستمدیدگان و مظلومین است، انتظار دارد با ورود به این حادثه و برخورد با عوامل آن هماننده گذشته پشتیبان و حامی ملت باشند.

در ضمن، فیلمی دیگر از ضاربین و ترک صحنه توسط آن‌ها بعد از ضرب و شتم دانشجویان در اختیار میدان 72 قرار دارد که در صورت نیاز به انتشار آن اقدام خواهد کرد.

Screenshots_۲۰۱۵-۰۴-۲۹-۲۱-۰۵-۲۵Screenshots_۲۰۱۵-۰۴-۲۹-۲۱-۰۵-۴۵Screenshots_۲۰۱۵-۰۴-۲۹-۲۱-۰۶-۲۹Screenshots_۲۰۱۵-۰۴-۲۹-۲۱-۰۶-۵۸

 

۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۳.۱۹۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۲.۵۴۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۴.۱۷۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۲.۱۳۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۱.۳۲۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۱.۱۵۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۰.۵۲۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۰.۳۵۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۲.۵۹.۵۵

فیلم شعارهای مسالمت آمیز مردم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: