تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۱۱:۱۰ کد مطلب 52837

آیت‌‌الله مکارم شیرازی: دولت بدهی خود را با قم تسویه کند

این مرجع تقلید با بیان اینکه حوزه علمیه بسیاری از خدمات نظام را با هزینه خود تامین می‌کند تاکید کرد: دولت باید بدهی خود را با قم تسویه‌ کند؛ چرا که تمام قضات و مسئولان روحانی بدون هیچ هزینه‌ای برای دولت، در حوزه پرورش می‌یابند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار شهردار جدید و اعضای شورای اسلامی شهر قم گفت: وظیفه شهرداری تنها جسم شهر نیست، بلکه روح شهر را نیز باید تصفیه کنند و کارهای فرهنگی بیشتری انجام دهند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: در حال حاضر با اماکن قم تنها به دو صورت مسکونی و تجاری رفتار می‌شود در حالی که باید تفاوت ویژه‌ای نسبت به مراکز فرهنگی قائل شد و آن را در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به فرهنگ دینی، از دو پروژه مسکونی و تجاری خارج کرد.

وی افزود: راه‌اندازی کارهای فرهنگی، ساخت مراکز فرهنگی و جلوگیری از اماکن مروج فساد از جمله فعالیت‌های فرهنگی به حساب می‌آید که باید در قم انجام شود.

این مرجع تقلید با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم در جهان اسلام و ورود سالانه 15میلیون زائر گفت: میهمانان بسیاری که سالانه به قم سفر می‌کنند، هزینه‌های بسیاری برای این شهردارند؛ درحالی که قمی‌ها موظف به پرداخت این هزینه‌ها نبوده ودولت بایددرراستای آبادانی این شهربرای پذیرایی ازمهمانان اقدام کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حوزه علمیه بسیاری از خدمات نظام را با هزینه خود تامین می کند تاکید کرد: دولت باید بدهی خودراباقم تسویه کند؛چراکه تمام قضات ومسئولان روحانی بدون هیچ هزینه‌ای برای دولت،درحوزه علمیه قم پرورش می‌یابند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: