تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۱۰:۵۱ کد مطلب 52871

کارگردان آمریکایی: سینمای ایران قدرت عظیمی در تلفیق هنر و معنویت دارد

کارگردان آمریکایی شرکت کننده در بخش بین المللی جشنواره فیلم فجر با بیان آنکه تلفیق معنویت و هنر مهمترین دغدغه او در فیلمسازی است، گفت: سینمای ایران یکی از بهترین الگوها در یافتن مسیر دقیق این شیوه فیلمسازی است. چرا که قدرت عظیمی در این خصوص دارد

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، برایان پرکینز روز پنج شبه در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا با بیان آنکه تمامی هنرمندان فعال در عرصه سینما همواره به دنبال در دست گرفتن نبض مخاطبان هستند گفت: با توجه به این اصل وقتی از فیلم های پرهزینه، اکشن و تخیلی سینمای هالیوود که طرفداران خاص خود را دارد فاصله بگیریم، مسائل انسانی و معنوی بالاترین مطالبه را بین مخاطبان سینما در جهان دارد.

بخش بین الملل سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از 5 اردیبهشت در پردیس سینمایی ملت آغاز و تا 12 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

در این دوره از جشنواره 42 فیلم در سه بخش سینمای سعادت ( فیلم های سینمایی جهان)، جلوه گاه شرق (فیلم های کشورهای اسلامی و منطقه) و هنر و تجربه رقابت می کنند.

وی زبان تصویر را فراگیرترین و تاثیرگذارترین زبان در جهان دانست و تصریح کرد هیچ هنری مانند سینما در پیدایش و ادامه مسیرش این چنین با جذب حداکثری مخاطب همراه نبوده؛ اما سینما به وسیله جادوی تصویری خود توانسته در مسیر تطور و تحولش با تمامی مخاطبان از هر فرهنگ، نژاد و ملیتی ارتباط برقرار کند؛ چرا که اصلی ترین واژه های ساخت آن تصاویر در حقیقت برگرفته شده از مهم ترین نیازها و مطالبات انسانی در جهانی است که در آن زندگی می کنیم.

این کارگردان آمریکایی که با فیلم «قلمرو طلایی » در بخش مسابقه بین المل جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرده است خاطرنشان کرد: ریشه پیدایش هنر از زمان خلق آن توسط انسان ها در بطن احساسات و نیازهای آنها در مواجهه با طبیعت به عنوان مهم ترین جلوه گاه زیستی آنها بوده و حتی امروز هم در قرن بیست و یکم این نیازها بدون هیچ تغییری مخاطبان را در برابر تولیات هنری قرار می دهد.

وی تاکید کرد: در این میان هنر سینما با استفاده از جذابیت های بصری خود هر چه به زبانی جهانشمول تر و فراگیر تر در بازتاب این احساسات معنوی و هنری دست پیدا کند به همان میزان تاثیرگذاری بیشتری نیز خواهد داشت و من نیز به عنوان یک کارگردان بزرگترین دغدغه ام تلفیق معنویت و هنر در فیلمسازی است و خوشحالم که نخستین فیلمم را در کشوری مانند ایران و در جشنواره فجر ارائه کرده ام چرا که سینمای ایران قدرت عظیمی در تلفیق هنر و معنویت با یکدیگر دارد.

فیلم قلمرو طلایی به عنوان نخستین اثر برایان پرکینز کارگردان آمریکایی داستان چهار پسر بچه یتیم است که با راهبان بودایی در یک صومعه در شمال شرقی برمه زندگی می کنند. راهب بزرگ به یک سفر طولانی می رود که ممکن است هیچ گاه از آن سفر باز نگردد و آن ها را به حال خود می گذارد. آن چهار پسر باید تلاش کنند تا در آن جنگل زنده بمانند.

پرکینز در بیش از 100 دقیقه مستند و داستان سرایی را با هم ترکیب کرده و با تصاویری بدیع و زیبا تاثیر فراوان بر مخاطب می گذارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: