تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۱۲:۱۱ کد مطلب 52912

با مشت و لگد پاسخ درخواستمان را دادند/ انتشار جزئیات مذاکره همان درخواست رهبر معظم انقلاب بود

صبح روز گذشته و در جریان سفر آقای حسن روحانی به شیراز، جمعی از دانشجویان این شهر با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان انتشار فکت شیت ایرانی توسط رئیس جمهور محترم شدند.

به گزارش میدان 72، صبح روز گذشته و در جریان سفر دکتر حسن روحانی به شیراز، جمعی از دانشجویان این شهر با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان انتشار فکت شیت ایرانی توسط رئیس جمهور محترم شدند.

بنابراین گزارش، به محض ورود ایشان و آغاز استقبال مردمی، این دانشجویان با در دست گرفتن پلاکاردهایی با مضمون «محرمانه نداریم، منتظر فکت شیت ایرانی هستیم»، «مردم را از جزئیات مذاکره مطلع کنید» ، «فکت شیت آمریکا را تکذیب کنید» ، «انتشار فکت شیت ایرانی=همدلی دولت با ملت» که برگرفته از سخنان رهبری بود و با سردادن شعار «روحانی، روحانی، فکت شیت ایرانی» درخواست و مطالبه خود را با آقای روحانی درمیان گذاشتند که متاسفانه از سوی لباس شخصی‌هایی که رئیس‌جمهور را همراهی می‌کردند مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۰.۵۲

گفتنی است این دانشجویان با شناسائی ضاربین و به خیال این‌که کسی پاسخگوی مطالباتشان خواهد بود، به مأمورین نیروی انتظامی حاضر در محل برای تنظیم شکایت مراجعه کردند که متأسفانه پس از دقایقی بار دیگر گروهی لباس شخصی به آنان حمله‌ور شده و آنان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس چهار تن از این دانشجویان را بازداشت کردند. افراد ضارب که گویا از نوعی مصونیت برخوردار بوده‌اند، بدون هیچ مشکلی صحنه را ترک کردند.

بنا بر آخرین اخبار، دانشجویان بازداشت شده با قید کفالت آزاد شدند.

یکی از دانشجویان ضرب و شتم شده در گفتگو با میدان 72 اظهار داشت: ” روز گذشته در راستای همدلی و همزبانی که رهبری فرمودند به استقبال از رییس جمهور رفتیم و در مسیر استقبال درخواست های خودمان را به وسیله ی پلاکارد هایی مبنی بر اینکه فکت شیت ایرانی را منتشر کنید دستمان گرفتیم اما نیروهای لباس شخصی پلاکارد ها را پاره و ما را مورد ضرب و شتم قرار دادند.”

وی در ادامه گفت:” در حالی که ما بدون هیچ خللی در مسیر رئیس جمهور به وسیله ی پلاکارد از ایشان درخواست می کردیم، لباس شخصی ها ابتدا پلاکاردها را پاره کردند و بعد از آن چند لباس شخصی ما را مورد ضرب و شتم قرار دادند.”

۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۳.۱۹۲۰۱۵-۰۴-۲۹ ۲۳.۰۴.۱۷Screenshots_۲۰۱۵-۰۴-۲۹-۲۱-۰۶-۵۸

این دانشجوی مورد ضرب و شتم قرار گرفته افزود:” حالا سوال من این است که ایا انتشار فکت شیت ایرانی منافاتی با منافع ملی و عزت ایران دارد؟ آیا شعار ساختارشکنانه ای از سوی ما داده شده که اینگونه برخورد می شود؟ آیا تکذیب فکت شیت آمریکایی کسی را در این کشور ناراحت می کند؟ بهتر بود همانگونه که گفته می شود عمل شود. خواسته ی ما همان خواسته ی مقام معظم رهبری بوده است، ولی ما وقتی به استقبال از رییس جمهور امدیم اینگونه با ما برخورد کردند.”

همچنین یکی دیگر از دانشجویان مورد ضرب و شتم قرار گرفته در خصوص اتفاقات روز استقبال از رئیس جمهور می گوید:” ما در مسیر رییس جمهور ایشان را همراهی می کردیم و پلاکارد هایی هم به عنوان درخواست از رییس جمهور دستمان بود که عده ای با لباس شخصی به جان ما افتاده و تعدادی از بچه ها را با مشت و لگد مورد ضرب و شتم قرار داده که پیراهن بنده هم پاره شد.”

گفتنی است میدان 72 از مراجع مسئول خصوصاً قوه محترم قضائیه که ملجأ ستمدیدگان و مظلومین است، انتظار دارد با ورود به این حادثه و برخورد با عوامل آن هماننده گذشته پشتیبان و حامی ملت باشند.

 

مرتبط:

ضرب و شتم و بازداشت دانشجویان شیرازی + فیلم و تصاویر اختصاصی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: