تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۱۳:۱۳ کد مطلب 52952

«سعود الفیصل» برای همیشه به آمریکا می رود

به گفته منابع آگاه وزیر امور خارجه برکنار شده عربستان سعودی قصد دارد در آینده ای نزدیک و برای همیشه به ایالات متحده آمریکا برود.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از مشرق،بامداد روز گذشته با دستور مستقیم «ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان سعودی، 25 نفر از مقامات ارشد حکومتی آل سعود تغییر کردند.


در پی این اقدام، گزارش ها و تحلیل های بسیاری در رسانه های مختلف جهان در این باره منتشر شد. برخی از تحلیلگران، این تغییرات گسترده در سطح حاکمیت سعودی را «کودتای سیاسی نرم» نامیدند.

از جمله افراد برکنار شده در این کودتای سیاسی نرم، «سعود الفیصل» وزیر امور خارجه عربستان سعودی بود. وی که بیش از 40 سال ریاست دستگاه دیپلماسی عربستان سعودی را بر عهده داشت، یکی از سرشناس ترین و با سابقه ترین وزاری امور خارجه جهان به شمار می رفت.

الفیصل حتی پیش از این در زمان «ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه سابق سعودی، به دلیل مشکلات جسمی از سمت خود استعفا داده بود اما به دلیل تجربه ای که دارد، با استعفای او مخالفت شد.

پس از برکناری او از وزارت امور خارجه عربستان، یک مقام آگاه در عربستان سعودی که به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که «سعود الفیصل» قصد دارد در آینده ای نزدیک کشورش را ترک کند و برای همیشه به آمریکا برود.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: