تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۱۷:۵۵ کد مطلب 53026

عربستان صدور روادید عمره را برای پاکستانی‌ها تعلیق کرد

روزنامه نوای وقت پاکستان روز پنجشنبه نوشت: به نظر می رسد بعد از پاسخ منفی اسلام آباد به درخواست ریاض مبنی بر مشارکت در ائتلاف حمله به یمن، خشم مقامات سعودی به جایی رسیده که صدور روادید عمره برای پاکستانی ها بطور بحث برانگیزی به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش میدان72 به نقل از ایرنا، این روزنامه پرتیراژ و پرمخاطب پاکستان با اشاره به مساله یمن، درگزارشی با عنوان ‘تعلیق صدور روادید عمره از سوی عربستان چه معنایی دارد؟’ نوشت: تصمیم ملحق نشدن نیروهای مسلح پاکستان به ائتلاف ضدیمنی یک تصمیم فراگیر دولت و ملت پاکستان است و البته زیارت مکه مکرمه و مدینه منوره آرزوی و حق هر مسلمان است و نباید از آن جلوگیری شود.

نوای وقت خطاب به شیوخ سعودی توصیه کرد: بهتر است آنان از ایجاد چنین وضعیت نگران کننده خودداری کنند و در تعلیق صدور روادید عمره برای شهروندان پاکستانی تجدید نظر کنند.

این روزنامه پاکستانی نوشته است که عربستان نباید خواسته ها و یا رویکردها سیاسی را با موضوع های دیگر درآمیزد و موضوع سفرهای عمره را برای باج خواهی سیاسی، به گروگان بگیرد.

نوای وقت نوشت: اماکن مقدس مسلمانان در سرزمین حجاز عنایت الهی برای همه مسلمانان است و حاکمان سعودی هیچ حق شخصی بر آن ندارند.

در روزهای اخیر، اخبار و گزارش هایی مبنی بر غیرفعال شدن سایت های اینترنتی ویژه ثبت درخواست برای روادید عمره برای شهروندانی پاکستان، دررسانه های پاکستان منتشر شده است.

همزمان با مطرح شدن مساله بحث برانگیز تعلیق صدور روادید عمره برای مردم پاکستان، یکی از شخصیت های مذهبی عربستان نیز برای انجام تبلغیات جهت دار باهدف تحت تاثیر قرار دادن افکار و عقاید مردم پاکستان و بهره برداری سیاسی، به این کشور سفر کرده است و با طرح ادعاهای واهی قصد فریب افکار عمومی پاکستان را دارد.

عربستان که در تلاش سیاسی خود برای همراه کردن پاکستان در حمله به یمن و آلوده کردن دستان مردم مسلمان پاکستان به خون مردم بی گناه یمن، با شکستی سنگین مواجه شد، این بار به حربه سوء استفاده از احساسات و عقاید دینی مردم مسلمان پاکستان روی آورده و تلاش می کند با اعزام شخصیت های مذهبی با عناوین خاص از جمله امام جماعت کعبه، تفکر مردم پاکستان را در زمینه تحولات جاری در خاورمیانه و یمن تغییر دهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: