تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۱ - ۰۴:۴۷ کد مطلب 53085

تایج یک نظرسنجی نشان داد ۶۰‌ درصد والدین انگلیسی از دسترسی فرزندان خود به سایت‌های غیراخلاقی نگران هستند.

نتایج یک نظرسنجی نشان داد ۶۰‌ درصد والدین انگلیسی از دسترسی فرزندان خود به سایت‌های غیراخلاقی نگران هستند.

نتایج یک نظرسنجی نشان داد ۶۰‌ درصد والدین انگلیسی از دسترسی فرزندان خود به سایت‌های غیراخلاقی نگران هستند.
تحقیقات جدید مؤسسه ای‌سِت نشان می دهد که بیشترین نگرانی در فضای مجازی شامل حال والدینی می‌شود که تمایلی ندارند فرزندان‌شان با محتوای نامناسب روبرو شوند.
طبق نظرسنجی که این شرکت به عمل آورده، 60 درصد کاربران بزرگسال از مواجهه فرزندانشان با محتوا و سایت‌های غیراخلاقی ابراز نگرانی کرده‌اند؛ در مقابل 47 و 40 درصد نیز به ترتیب سایت‌های با مضامین قمار و تروریستی را نگرانی اصلی خود عنوان کرده‌اند.
نتایج تحقیقات روی 441 والدین انگلیسی نشان می‌دهد که 79 درصد آنها علاقمند به بلاک کردن دسترسی فرزندانشان به شبکه‌های اجتماعی هستند تا بهتر بتوانند به فعالیت‌های آموزشی و علمی‌ برسند اما از طرفی 70 درصد معتقدند که فرزندانشان از اینترنت به شکل مسئولانه استفاده می‌کنند.
البته 30 درصد سرپرستان خانواده‌ها نیز گفته‌اند که هنوز نمی‌دانند چه زمانی را برای اتمام کار با وب در شب هنگام تعیین کنند و این خود باعث بروز نگرانی برای عده‌ای از پدر و مادرها شده است.
با این حال محقق ارشد ای‌ست با ابراز تعجب از ظرفیت بالقوه اینترنت برای تبدیل شدن به مکانی خطرناک گفته است که بهترین راه برای کاهش ریسک‌های این محیط کنترل فعالیت‌ کودکان در بستر شبکه جهانی وب است. این کار باید با آموزش همراه باشد.
یکی از بزرگترین مشکلات نیز ناشی از رفتار والدین در تربیت آنلاین کودکان است به نحویکه شیوه‌های تماشای فیلم را از اینترنت به خردسالان آموزش می‌دهند و فکرشان به اینجا نمی‌رسد که کودک با ذهن پرسشگری که دارد می‌تواند به سراغ محتواهای دیگری نیز کشانده شود.
طبق نتایج مخابره شده از این گزارش میدانی، والدین در صف اول حمایت از رفتارهای اینترنتی کودکان هستند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: