تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۱۲:۵۷ کد مطلب 53377

دیپلم جهانی بازی منصفانه به سعید عبدولی اهدا می‌شود

بعد از پیگیری‌های مستمر کمیته ملی المپیک و از سوی شورای بین المللی بازی منصفانه؛ دیپلم جهانی “بازی منصفانه” به سعید عبدولی اهدا می‌شود.

به گزارش سرویس ورزشی میدان 72 و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، شورای بین المللی بازی منصفانه بعد از بررسی فیلم بازی سعید عبدولی و نماینده کره‌ای در بازهای آسیایی اینچئون، دیپلم جهانی بازی منصفانه را به سعید عبدولی نماینده شایسته کشورمان تقدیم می‌کند.
بعد از حق‌کشی محرز داوران در مسابقه سعید عبدولی با حریف کره‌ای در بازی‌های آسیایی اینچئون که در نهایت منجر به باخت نماینده کشورمان و عدم دستیابی وی به مدال طلا شد، کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای به شورای بین المللی بازی‌های منصفانه (INTERNATIONAL COMMITTEE FOR FAIRPLAY) خواستار بررسی این موضوع شد.
این شورا بعد از بازبینی فیلم این مبارزه و بررسی رای داوران با توجه به این که سعید عبدولی به رغم ناداواری به احترام تماشاگران و نفس برگزاری بازی‌های ورزشی در اقدامی جوانمردانه اقدام به ادامه مسابقه تا پایان وقت قانونی کرد از وی تشکر و نماینده کشورمان را شایسته دریافت دیپلم جهانی “بازی منصفانه” دانست. به همین منظور شورای بازی‌های های منصفانه در تاریخ 15 مهر ماه سال جاری در باکوی آذربایجان از سعید عبدولی نماینده شایسته کشورمان برای دریافت دیپلم جهانی “بازی منصفانه” دعوت بعمل آورد.
شورای بین المللی بازی منصفانه همه ساله با بررسی رقابت‌ها و رویدادهای متعدد ورزشی ، ورزشکارانی را که به روح ورزش و المپیزم احترام گذاشته و تصویری زیبا و جذاب از روح پهلوانی و برادری در ورزش به جا می‌گذارند دیپلم جهانی و جوایزی ویژه اعطا می‌کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: