تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۱۵:۴۷ کد مطلب 53419

از سانسور جمعیت استقبال کننده تا خلق ترکیب «شهر همسایه زادگاه اسفندیار رحیم‌مشایی»

روزنامه شرق هماننده گذشته و در جهت حاشیه سازی و پرداختن به موضوعاتی بیهوده با ربط دادن شهر بابل به زادگاه مهندس اسفندیار رحیم مشایی، ترکیب جالب “شهر همسایه زادگاه اسفندیار رحیم مشایی” را خلق می کند. خلق چنین ترکیب خنده داری از سوی نویسنده این گزارش در دنیای روزنامه نگاری، نشان از انفعال و کمبود سوژه مخاطب پسند جهت فروش بیشتر روزنامه دارد.

به گزارش اختصاصی میدان 72، دکتر محمود احمدی نژاد به مناسبت میلاد امیرالمومنین علی علیه السلام و به دعوت هئیت محبان المعصومین علیه السلام در بابل و در جوار مقبره سعید العلما به سخنرانی پرداخت.

اگرچه این سخنرانی دکتر احمدی نژاد اولین سخنرانی او در این چند وقت اخیر نبوده و قطعا آخرین هم نخواهد بود اما همچنان تحرکات وی از سوی رسانه های داخلی و مخالف به دقت رصد شده و در صدر روزنامه ها و سایت ها قرار می گیرد.

آرمان: چرا از عنوان” رئیس جمهور سابق” برای احمدی نژاد استفاده نکردند!

روزنامه آرمان که روابط عمومی خاندان هاشمی رفسنجانی می باشد، در گزارشی که در صفحه اول خود متتشر کرده است با طرح ایراد های بچه گانه و خنده دار سعی در پوشاندن استقبال چند هزار نفری از دکتر احمدی نژاد دارد.

این روزنانه در این باره می نویسد:” از قبل اعلام کرده بود قرار است به بابل برود و برای مردم آن خطه سخنرانی کند. پلاکاردها و بیلبوردها نصب شده بود اما چند کلمه توجه همگان را به خود جلب می‌کرد: «محمود احمدی نژاد، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام» این عبارت صحیح بود اما آیا حامیانش که مدعی بودند همه او را می‌شناسند و در یک سفر خارجی خودش تعریف می‌کرد که کودکی با دست به اتومبیل حامل او اشاره کرده و گفته که او محمود است، نیاز داشتند که احمدی نژاد را با عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معرفی کنند؟ آیا او برای مردم بابل ناشناخته بود یا نمی‌خواستند با ذکر عنوان رئیس ‌جمهور سابق عملکرد 8 ساله او به ذهن مخاطبان بازگردد؟”

Screenshots_۲۰۱۵-۰۵-۰۳-۱۵-۴۹-۱۷

سانسور میزان جمعیت استقبال کننده از دکتر احمدی نژاد توسط این روزنامه در حالیست که بنابر مشاهدات خبرنگار میدان 72، جمعیت حاضر در محل سخنرانی به بیش از 5000 هزار نفر تخمین زده شده است.

این روزنامه در ادامه با تکرار گمانه زنی های خود پیرامون انتخاباتی بودن سفرهای احمدی نژاد می نویسد:” به هر حال محمود احمدی‌نژاد به بابل رفت و سخنرانی او به طور مستقیم برای حامیانش پخش شد. شعارهایی که در حمایت از او سر داده شد نیز همان شعارها بود که پررنگ‌ترینشان یک شعار بود؛ «به جون هر چی مرده؛ احمدی برمی‌گرده.» درباره سفرهای این مقطع احمدی‌نژاد جز این نمی‌توان حدس زد که رنگ و بوی تبلیغاتی بیش از هر مولفه دیگری در آنها دیده و شنیده است اما پر بیراه نیست که اگر ادعا شود حامیان دیروز دیگر حامیان امروز نیستند و برخی از حامیان گذشته ترجیح می‌دهند در اماکن عمومی خود را نشان ندهند که مبادا شائبه همراهی مجددشان با احمدی‌نژاد مطرح شود. اگر حامیان دیروز همان حامیان امروز نیستند در عوض اظهارات و صحبتهای احمدی نژاد همان است؛ همان اظهاراتی که تصور می‌شود مانند گذشته برای بخشی از جامعه جذابیت داشته باشد. او شاید می‌داند اما باز می‌گوید تا در گام نخست عدم‌تغییر خود را به اثبات برساند؛ مثلا وقتی گفت: « می‌گویند اینجا را بگیر، آنجا را ول کن، انقلاب حفظ می‌شود» اذهان به گذشته برمی‌گردد؛ به همان صحبت‌های سابق که امروز در این شکل ظهور کرده است.”

شرق: جمع حامیان «سعید جلیلی» و جبهه پایداری و شهر همسایه زادگاه «اسفندیار رحیم‌مشایی»!

رورنامه شرق هم هماننده روزنامه آرمان به جای پرداختن به میزان استقبال از سوی مردم بابل، آنها را به حامیان سعید جلیلی در مشهد ربط داده است.

این روزنامه هماننده گذشته و در جهت حاشیه سازی و پرداختن به موضوعاتی بیهوده با ربط دادن شهر بابل به زادگاه مهندس اسفندیار رحیم مشایی ترکیب جالب “شهر همسایه زادگاه اسفندیار رحیم مشایی” را خلق می کند. خلق چنین ترکیب خنده داری از سوی نویسنده این گزارش در دنیای روزنامه نگاری، نشان از انفعال و کمبود سوژه مخاطب پسند جهت فروش بیشتر روزنامه دارد.

Screenshots_۲۰۱۵-۰۵-۰۳-۱۵-۵۳-۰۱

شرق دراینباره می نویسد:” مشهد و در جمع حامیان «سعید جلیلی» و جبهه پایداری و حالا هم در مازندران- بابل، شهر همسایه زادگاه «اسفندیار رحیم‌مشایی».نزدیکانش اما می‌گویند خودش قصد بازگشت به قدرت را ندارد و سفرهایش انتخاباتی نیست. سال گذشته هم که به مشهد رفته ‌بود، خودش هم همین را گفته ‌بود. این البته به معنای عدم تمایل «محمود احمدی‌نژاد» برای کادرسازی و ائتلاف با دیگران برای فرستادن حامیانش به مجلس نیست. تا جایی که اخبار از شیراز، اصفهان و تبریز می‌رسد، مدیران سابقش هم کم‌کم فعال شده‌اند و از این سفرها بوی تحرک انتخاباتی به مشام می‌رسد.”

تجمع منابع مطلع و آگاه در سایت عاشقان حضرت آیت الله!

سایت انتخاب که از مریدان اکبر هاشمی رفسنجانی به حساب می آید، در گزارشی به نقل از یک منبع مطلع، توهمات ذهنی ظاهرا موثق خود را با مخاطبانش به اشتراک گذاشته است.

اگرچه دیگر دوران نقل از “منابع مطلع و آگاه” گذشته ولی باید به انتخاب تبریک گفت، چرا که توانسته با انتشار جزییات توهم خود پیرامون فعالیت انتخاباتی دکتر احمدی نژاد، اطلاعات به ظاهر دقیق و موثقی را به نمایش بگذارد. دروغ هرچقدر جزئی تر باورش هم راحت تر!

این سایت در خصوص نشست سیاسی احمدی نژاد در بابل می نویسد:” یک منبع مطلع و از فعالین سیاسی در این مورد به خبرنگار ما گفت: فرمانداری بابل فضای بسیار ازادی برای تبلیغات در اختیار طرفداران احمدی نژاد قرار داد. وی افزود : علیرغم برخی محدودیت ها که برای برگزاری مراسم دیگر طیف های سیاسی در استان مازندران وجود دارد، اما جناح شکست خورده انتخابات بدون هیچ گونه محدودیتی مراسم خود را در فضایی کاملا ویژه برگزار کردند و پس از پایان مراسم برخی بزرگان استان مازندران تا پاسی از شب در منزل یکی از مسئولین سابق دولت و با حضور محمود احمدی نژاد تشکیل جلسه دادند. این منبع مطلع افزود: بسیاری از مسئولین شهرستان بابل به ویژه اقای ملایی فرماندار ویژه و معاون استانداری مازندران در این مراسم، حضور داشتند. وی ادامه داد: بجز مقامات مختلف فرمانداری، برخی فرمانداران و بخشداران که از دوره احمدی نژاد همچنان مشغول فعالیت هستند، در جلسه خصوصی با احمدی نژاد شرکت کردند.”

Screenshots_۲۰۱۵-۰۵-۰۳-۱۵-۵۴-۰۲

گفتنی است هیچ کدام از این رسانه های مدعی جرات انعکاس واقعیت مراسم و آنچه که اتفاق افتاده بود را نداشتند.

این درحالیست که این سفر دکتر احمدی نژاد نه جهت فعالیت های سیاسی و انتخاباتی بوده و نه ربطی به حاشیه های مطرح شده در رسانه ها دارد. سفری که به دلیل دعوت هیات محبان المعصومین علیه السلام بابل و جهت سخنرانی در جمع مردم مازندران صورت گرفته بود. دکتر احمدی نژاد در جمع بیش از 5000 نفر به سخنرانی پرداخته و به دلیل ازدحام جمعیت در ورود و خروج از محوطه مراسم با مشکلات شدیدی روبرو بودند.

امروز آنچه برای مردم جذاب و دوست داشتنی می باشد، اثبات دروغ گویی های روزنامه ها در خصوص احمدی نژاد و اطرافیان وی می باشد.گویا خیلی زودتر از آنچه انتظارش را می کشیدیم دوران رسوایی فرا رسیده است! 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: