تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۱۸:۳۱ کد مطلب 53549

هاشمی: در بی اعتباری این مذاکرات همین بس که امریکا هر زمان می تواند امضایش را پس بگیرد

هاشمی رفسنجانی در خطبه های ۲۸ اسفند ۱۳۷۹ نماز جمعه تهران در خصوص نتیجه مذاکره با امریکا و اسرائیل گفت:«این نشان می‌دهد که هیچ اعتبار و اطمینانی به نتیجه این مذاکرات نیست، خوب بعد از این همه مذاکره و بعد از این هم امتیازی که عربها به اسرائیلی‌ها دادند مهم‌ترین امتیازی که دادند این بود که برای بعد از چهل سال خودداری از شناسایی اسرائیل و قهر مطلق مشروعیت اسرائیل را پذیرفتند و رابطه برقرار کردند که هیچ امتیازی بزرگتر از این مطلوب اسرائیل نبود، همه چیز دادند برای اینکه چه بگیرند. حالا این چند کیلومتر زمینی که گرفتند اینجوری شد و صریحآ ارتش اسرائیل تهدید کرد که اگر این حوادث تکرار شود ما کل اراضی کرانه باختری و غزه را دوباره اشغال می‌کنیم، مثل قبل از مذاکرات یعنی همه جا دوباره ارتش وارد می‌شود.

به گزارش میدان72 به نقل از رجا نیوز، هاشمی رفسنجانی در ادامه این خطبه افزود: خوب اگر واقعآ نتیجه صلح این‌قدر لرزان و این‌قدر بی‌اعتبار است و این قدر اسرائیل احساس قدرت می‌کند که هر وقت خواست همه امضاهایش را پس بگیرد خوب این چه مذاکره و صلحی است؟ آنهائیکه پای آن را امضاء کردند کجا هستند؟ آمریکا کجاست؟ روسیه کجاست؟ البته آن موقع شوروی بود و آنها ضامن شده بودند، چند هفته پیش شایع شد که اسرائیل برنامه ترور ۴۰۰ نفر از شخصیت‌های مهم انقلابی فلسطین را دارد.

اول کسی باور نمی‌کرد، حالا چند دفعه است که چند نفر را ترور کردند و معلوم شد درست است و شایعه نبوده و خبر واقعی بوده و مرتب یکی یکی شناسایی می‌کنند و در جای خودش آنها شهید می‌کنند، خوب این وضعی است که ما در فلسطین الان با آن مواجه هستیم و آنهائیکه داوطلب شدند و سخاوتمندانه به‌دشمن امتیاز دادند الان باید جواب بدهند، الان باید بیایند و طراحی کنند و یک راه درست‌تری را پیش پای ملت فلسطین بگذارند،البته ملت فلسطین راهش را تشخیص داده و همین انتفاضه مسجدالاقصی است و ادامه خواهد داشت و امت اسلامی هم درست می‌فهمند که راهی جز مبارزه همه جانبه با این اسرائیل و آمریکا وجود ندارد.»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: