تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴ - ۰۲:۲۹ کد مطلب 53603

حکایت سربازی که عضو هیات مدیره یک سازمان دولتی شد

این سازمان دولتی متولی اصلی رسیدگی به بافت های فرسوده شهری است و علی رغم مصاحبه های مکرر مدیرانش در خصوص اعطای وام بافت فرسوده، مراجعه های مکرر مردم به بانک ها و عدم موفقیت در دریافت وام، مردم را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش اختصاصی میدان 72، حدود یک سال پیش بود که معاون وزیر علوم ادعا کرد که در دولت گذشته، 3 هزار دانشجو به صورت غیرقانونی از مزایای بورسیه تحصیلی دکتری استفاده کرده اند. عددی که هیچ گاه به اثبات نرسید و همین امر، روند استیضاح وزیر علوم را تسریع بخشید و فرجی دانا را مجبور به ترک وزارت علوم کرد.

اکنون بعد از گذشت نزدیک به دو سال از عمر دولت یازدهم، یک منبع آگاه در گفت و گو با میدان 72، پرده از یکی از اقدامات غیرقانونی دولت یازدهم برداشت که شاید بررسی این موضوع در تمامی وزارتخانه های دولتی، دولت را با چالشی به مراتب سخت تر از بورسیه 3 هزار دانشجو مواجه کند. چالشی که این بار بر مبنای یک ادعای نادرست نیست و اسناد ارائه شده، حکایت از صحت این موضوع دارد.

بر اساس این گزارش، در حالی که بسیاری از جوانان کشور با مشکلات فراوان شخصی و  خانوادگی، موظف به انجام 21 ماه خدمت زیر پرچم هستند و در صورت غیبت، باید میلیون ها تومان برای دریافت کارت پایان خدمت بپردازند، برخی مسئولان دولتی از سهمیه های امریه استفاده کرده و نزدیکان خود را به عنوان سرباز معرفی و در سازمان های دولتی مشغول به کار می کنند.

اما اقدام غیر قابل باور در یکی از زیر مجموعه های وزارت راه و شهرسازی، آن است که یکی از این سربازان، از سوی وزیر راه و شهرسازی به عنوان عضو هیات مدیره منصوب می شود تا علاوه بر گذران دوران طاقت فرسای سربازی! از مزایای چندین میلیون تومانی نیز بی بهره نماند.

این در حالی است که بر اساس قانون، حتی کارمندان قراردادی این اداره نیز نمی توانند، عضو هیات مدیره یک شرکت دولتی باشند و تنها کارمندان رسمی اجازه تصدی این سمت را دارند.

گفتنی است، این سازمان دولتی متولی اصلی رسیدگی به بافت های فرسوده شهری است و علی رغم مصاحبه های مکرر مدیرانش در خصوص اعطای وام بافت فرسوده، مراجعه های مکرر مردم به بانک ها و عدم موفقیت در دریافت وام، مردم را با مشکل مواجه کرده است.

میدان 72 آمادگی دارد اسناد و اطلاعات خود را در اختیار مسئولان محترم قضایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: