تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴ - ۱۸:۰۹ کد مطلب 53747

سنگسار زنان نیجریه‌ای به دست بوکوحرام

زنانِ آزاد شده از چنگِ گروه تروریستی “بوکو حرام” در شمال نیجریه، فاش کردند که پیش از رسیدنِ ارتش نیجریه، عناصر بوکوحرام، سه زن را سنگسار و اعدام کردند.

زنانِ آزاد شده از چنگ بوکوحرام گفتند: وقتی نیروهای ارتش نیجریه برای نجات جان آنها نزدیک می شدند، عناصر بوکو حرام از آن سه زن خواستند به همراهشان فرار کنند، اما آن زن ها نپذیرفتند به همین سبب فوراً آنان را سنگسار کردند.
نیروهای ارتش نیجریه، ۳۰۰ زنِ و کودکِ نجات یافته از چنگِ بوکوحرام را از جنگل های انبوهِ سامبیسا که مخفی گاه گروه های تکفیری است، به یکی از پادگان های نظامی ارتش منتقل کردند.

ارتش نیجریه با تاکید بر حمله به گروه های تکفیری، از آزادسازی ۷۰۰ نفر از چنگ این گروه ها، طی هفته گذشته خبر داد.
زن های آزاد شده از چنگِ عناصر بوکوحرام، فقط از تعداد کشته هایی خبر داشتند که سنگسار شدند و از تعداد دیگر افرادی که به دست این عناصر کشته شدند، خبر ندارند.

این زن ها تاکید کردند: عناصر مسلح بوکوحرام، در ابتدای حملات مردها و نوجوانان را در برابر چشمان خانواده هایشان اعدام کردند، و زن ها و کودکان را با خود به جنگل بردند و برخی از زن ها را مجبور به ازدواج کردند.

به گفته این زن ها، عناصر بوکوحرام حتی یک لحظه از زن ها غافل نمی شدند و در هر حالتی آنان را زیر نظر داشتند.

“سیسلیا آبل” یکی از زن های آزاد شده از چنگ عناصر بوکوحرام درباره وعده های غذایی که به زن ها داده می شد، گفت: فقط یک وعده غذایی هنگام ظهر به ما می دادند. در این وعده هم، به ما ذرت خام می دادند که برای انسان قابل استفاده نبود. به همین سبب برخی از زنان سوء تغذیه گرفتند وبرخی نیز فوت کردند.

“اومارو” دیگر زنِ آزاد شده از چنگ بوکوحرام، مادر دو کودک است و ۲۴ سال سن دارد. وی گفت: هر روز شاهد مرگِ یکی از زنان بودیم و هر روز منتظر بودیم کی نوبت به ما می رسد.

به نظر می رسد هیچ یک از این زن ها، از ۳۰۰ دختر دانش آموزی که یک سال پیش توسط بوکوحرام از منطقه چیبوک ربوده شدند، نیستند.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: