تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴ - ۱۸:۱۱ کد مطلب 53751

امیرکبیر جزو سیاسی‌ترین دانشگاه‌ها است

رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه در این دانشگاه از خطوط قرمز عبور نشده است، گفت: اگر حرکات سیاسی دانشجویی مدیریت شده و در چارچوب قانون، خطوط قرمز نظام و به دور از وابستگی‌های جناحی باشد، قطعا به نفع دانشگاه خواهد بود.

به گزارش میدان72 به نقل از فارس، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر در مراسم بزرگداشت مقام استاد که ظهر امروز با حضور علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: از جمله ویژگی‌های دانشگاه امیرکبیر کاربردی بودن آن است و اینکه صرفاً به تولید علم توجه ندارد.

وی افزود: از ۴۶ طرح کلان ملی در حوزه تحقیقات ۱۶ طرح متعلق به دانشگاه امیرکبیر است. جهت گیری دانشگاه در رفع نیازهای اساسی کشور است. البته مأموریت دیگر دانشگاه، تربیت مدیران قوی است. ۱۰ استاد دانشگاه امیرکبیر در کابینه‌ها حضور داشتند. درحقیقت امیرکبیر سعی کرده است در هر عرصه‌ای در رده‌های مختلف کشور موثر باشد.

معتمدی با بیان اینکه دانشگاه امیرکبیر جزو سیاسی‌ترین دانشگاه‌ها است، گفت: شاید بعضی‌ها این را اشکال بدانند اما من این را مزیت دانشگاه می‌دانم و در یکسال مدیریتم نیز در همین چارچوب عمل کرده‌ام.

رئیس دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت: اگر حرکات سیاسی دانشجویی مدیریت شده و در چارچوب قانون و خطوط قرمز نظام و بدور از وابستگی‌های جناحی باشد، قطعا به نفع دانشگاه خواهد بود. البته بعضی تندروی هایی هم وجود دارد که نمونه آن را دیدید.

وی افزود: روز گذشته دانشجویان معترض گفتند که ما اعتراض آرام داریم. به دوستانی هم که موافق بودند گفتیم جو را سیاسی نکنید. ما امیدواریم رفت و آمد مسئولان به دانشگاه باز شود و در جلسات پرسش و پاسخ دانشجویان حاضر شوند.

معتمدی تصریح کرد: در این مدت از خطوط قرمز در دانشگاه عبور نشده است و اگر فضا را مدیریت کنیم، می‌توانیم فضای شادی در دانشگاه داشته باشیم.

رئیس دانشگاه امیرکبیر در پایان با بیان اینکه این دانشگاه ۲ هدف اصلی را دنبال می کند، گفت: در ابتدا دانشگاه تلاش می‌کند جایگاه خود را در ارزیابی‌های بین المللی ارتقاء دهد. هدف دیگر نیز ورود به دانشگاه های نسل سوم است. امروزه دانشگاه‌ها علاوه بر فعالیت در حوزه علم و تحقیقات، در عرصه تکنولوژی، تولید ثروت و در چرخه اقتصاد کشور فعالیت دارند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: