تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴ - ۱۸:۵۵ کد مطلب 53760

اعتراض دانشجویان انقلابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به حضور رفسنجانی در دانشگاه

دانشجویان انقلابی دانشگاه امیرکبیر قبل از ورود رفسنجانی به دانشگاه با ایجاد زنجیره دانشجویی مقابل درب‌ ورودی مراسم و با در دست داشتن پلاکاردهایی با این عناوین که «امیرکبیر جای استوانه فتنه نیست»، «مرگ بر فتنه‌گر»،«خیانت‌هایتان در فتنه 88 به ملت را فراموش نمی‌کنیم »، «سردار اشرافیت منکر رأی ملت» و «سران فتنه اعدام باید گردند» اعتراض خود را نسبت به حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر اعلام کردند.

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72، به مناسبت بزرگداشت روز استاد از طرف ریاست دانشگاه امیرکبیر هاشمی رفسنجانی به این دانشگاه دعوت شده بود که او به همراه عفت مرعشی امروز در دانشگاه امیرکبیر حضور پیدا کردند. این برنامه در ابتدا قرار بود ساعت 10:30 صبح برگزار شود، اما به علت اعتراضات جدی دانشجویان به حضور رفسنجانی در امیرکبیر به تاخیر افتاد. دانشجویان انقلابی دانشگاه امیرکبیر که به حضور هاشمی در دانشگاه معترض بودند، با حضور در جلوی درب دانشگاه و محل ورود او در مقابل خودروی او زنجیره انسانی تشکیل دادند.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/02/14/13940214000554_PhotoFree.jpg

رفسنجانی در حالی در دانشگاه حضور یافت که از روز گذشته تدابیر امنیتی شدیدی در دانشگاه برقرار شده بود و از صبح امروز تعدادی از کلاس ها و آزمایشگاه‌های درسی مجاور مکان سخنرانی پلمپ و تعطیل شده و انتظامات با حضور در نقاط مختلف دانشگاه، سعی در پراکنده کردن دانشجویان داشت.

مدیریت دانشگاه امیرکبیر از آغاز امسال مجوز فعالیت دو تشکل جدید همسو با دولت با عنوان انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه و انجمن فرهنگ و سیاست را صادر کرده است که اعضای این تشکل‌های اصلاح‌طلب با دردست داشتن تصاویری از سران فتنه به استقبال ورود رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر رفتند. این افراد همچنین برخی پلاکاردهای توهین‌آمیز خطاب به منتقدین هسته‌ای در دست داشتند و بعضاً شعارهای توهین‌آمیزی علیه دانشجویان انقلابی و بسیج دانشجوئی بر زبان می‌آوردند، در صورتی که در مقابل دانشجویان منتقد رفسنجانی به سوی ایشان گل پرتاب کردند تا نشان دهند که تفاوت درک و برخورد اسلامی و انقلابی با دیگران تا به کجاست.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/02/14/13940214000421_PhotoI.jpg

در این برنامه به بهانه روز اساتید به دانشجویان اجازه حضور در آمفی تئاتر داده نشد و تنها اساتید دانشگاه در جلسه حضور داشتند. همچنین روز برگزاری مراسم طوری انتخاب شده بود تا با روز سوم اعتکاف مصادف باشد، که در این روز اکثریت دانشجویان مذهبی و انقلابی دانشگاه در مراسم اعتکاف باشند و نتوانند از مسجد بیرون بیایند و بدین ترتیب از تعداد معترضین کاسته شود.

با این حال، تعداد دانشجویان انقلابی معترض به رفسنجانی آن قدر بود که رسانه‌های وابسته به هاشمی رفسنجانی نتوانستند از اصل اعتراضات بگذرند و سعی کردند با تخفیف و مصادره اعتراضات آن را رفع و رجوع کنند. سایت آفتاب نیوز، شعارهای «دوره آشوبگرایان به پایان رسیده»، «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» را که دانشجویان در اعتراض به آشوبگرانی که اکنون در قامت حامیان سر فتنه به میدان آمده بودند سر می‌دادند، وارونه کرده و مدعی شد این شعارها به نفع هاشمی رفسنجانی داده شده است!

با این وجود، تصاویر موجود به اندازه کافی روشن هست که نتوان آن‌ها را وارونه جلوه داد. تعدادی از این تصاویر در ادامه آمده است:

 

 

 

 

در هفته‌های پیش نیز دانشگاه امیرکبیر، شاهد سخنرانی شخصیت‌های تنش‌زا چون محمدرضا خاتمی، اصغر فرهادزاده و علی مطهری بوده، در حالی که ریاست دانشگاه به سخنرانی افرادی چون حسین شریعتمداری، بذرپاش (نماینده مجلس) و دکتر سعید زیباکلام به علت تنش زا خواندن برنامه‌ها مجوز نداده و یا برنامه آن‌ها را لغو کرده است.

دانشجویان دلیل اعتراض خود را نسبت به حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر این عنوان کردند که مسئولان دانشگاه به بهانه جلوگیری از بروز تنش اجازه سخنرانی به افراد ارزشی و انقلابی نمی‌دادند و به این بهانه جلوی برگزاری مراسم دانشجویان را می‌گرفتند، حال چرا پرتنش‌ترین فرد را برای سخنرانی به دانشگاه دعوت کرده‌اند.

با این وجود مسئولان دانشگاه امیرکبیر بی توجه به رویه گذشته خود و اعتراضات دانشجویان مراسم سخنرانی هاشمی رفسنجانی را برگزار کردند، مراسمی که با حاشیه‌های زیادی همراه بود که در نهایت فضای دانشگاه امیرکبیر را متشنج کرد.

IMG14535073

IMG14542744

IMG14542200

IMG14542118

IMG14535397

IMG14543092

رفسنجانی پس از انجام سخنرانی بدون حضور دانشجویان، برای خروج از دانشگاه دچار مشکل شد. دانشجویان منتظر خروج او از در اصلی بودند که رفسنجانی از آن در خارج نشد و جدای از کاروان اصلی خودروها از یکی دیگر از درهای دانشگاه به سرعت دانشگاه را ترک کرد.

در نهایت این سؤال برای دانشجویان باقی ماند که در حالی که مسئولان دانشگاه امیرکبیر بارها به بهانه جلوگیری از ایجاد تنش مانع سخنرانی شخصیت‌های ارزشی و انقلابی در این دانشگاه‌ شدند، چگونه این‌‌ بار خود با برگزاری مراسم سخنرانی هاشمی رفسنجانی به ایجاد تنش در دانشگاه دامن زدند؟! سؤالی که البته با توجه به گرایشات خاص اصلاح طلبی در بین مسئولین دانشگاه پاسخ دادن به آن زیاد دشوار نیست…

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/02/14/13940214000566_PhotoFree.jpg

IMG14141219

IMG14144079

IMG14144727

IMG14150075

IMG14142648

IMG14143953

فیلم/ اعتراض دانشجویان به حضور رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر

با توجه به سرعت اینترنت خود می‌توانید این فیلم را با کیفیت متناسب دانلود کنید:

کیفیت: متوسط، 480P, قالب: mp4, حجم: 69 MB

کیفیت: کم، 360P, قالب: mp4, حجم: 44 MB

کیفیت: خیلی کم، 240P, قالب: flv, حجم: 23 MB

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: