تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴ - ۱۹:۰۶ کد مطلب 53780

اسراء نیوز متولد شد

خبرگزاری «اسراء نیوز» امروز دوشنبه 15 اردیبهشت‌ماه و با برگزاری نشست خبری بنیاد بین‌المللی اسراء در آستانه بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در محل این خبرگزاری اولین فعالیت رسمی و عمومی خود را به اجرا در آورد.

 

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر میدان 72به نقل از جام جم آنلاین، این خبرگزاری به گفته مسئولان آن یک پایگاه اینترنتی نه صرفاً خبری، بلکه پایگاهی خبری ـ تعاملی خواهد بود که مطالب آن به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در معرض دید و استفاده علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

این پایگاه با وجود فعال شدن، همچنان در مرحله راه اندازی است و قرار است که علاوه بر انتشار اخبار افکار و مدرسه فکری آیت الله جوادی آملی، با مراکز دانشگاهی در سطح دنیا در تعامل و ارتباط باشد.

حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی، رئیس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در نشست خبری امروز در تبیین ابعاد فعالیت این خبرگزاری و اهداف راه اندازی آن گفت: مدرسه فکری آیت الله جوادی آملی مدرسه ایست که هم دارای وسعت فراوانی است و هم از عمق فراوانی برخوردار است و لازم است که از این مدرسه بهره مناسب برده شود.

وی ادامه داد: یک جریان از مدرسه فکری ایشان در تفسیر تسنیم منعکس شده است که تاکنون 35 جلد از آن منتشر شده و دوره کامل آن حدود 75 جلد خواهد شد و در این دایره المعارف عظیم قرآنی همه علوم در کسوتی قرآنی نشان داده می شود. علاوه بر این در بخش های مختلف علوم اسلامی و با روش ها و دانش ها و گرایش های مختلف آن آثار متعددی هر ساله در این جریان فکری تولید و عرضه می شود.

وی با بیان این مطلب که این جریان عظیم علمی فرهنگ و تمدن خود را به بار خواهد نشاند، افزود: هدف خبرگزاری اندیشه اسراء پیگیری همین امر است و با توجه به این که مجموعه اسراء یک مجموعه بین المللی است و ارتباط جوامع علمی و نخبگانی با این مجموعه زیاد است، تأسیس این خبرگزاری به صورت خاص لازم بود تا بتواند از این مدرسه فکری جامع و وسیع به درستی حکایت کند.

وی با اشاره به حجم بالای آثار تولید شده در مجموعه اسراء در طول سال، گفت: اگر زمینه بهره برداری فرهنگی در ساحت های مختلف از این حجم از تولیدات علمی و فکری فراهم نشود، این آثار بیگانه خواهند ماند و یک خبرگزاری که بتواند مطالب را با تقطیع و سطح بندی مناسب به جامعه عرضه کند می تواند در راستای بهره برداری فرهنگی مورد نظر از این آثار مفید باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: