تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ - ۱۲:۰۵ کد مطلب 53938

آقای باهنر! مطالبه آشکار رهبری را به رای می گذارید؟!

این گفته آقای باهنر چه معنی می دهد؟ آیا شورای عالی امنیت ملی شانیت تصمیم گیری در این خصوص را دارد؟ آیا مطالبه ی آشکار رهبری عزیز باید به رای اعضای این شورا گذاشته شده و امر آشکار رهبر معظم انقلاب نادیده انگاشته شود؟

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72، محمدرضا باهنر در نشست خبری در مورد اصرار برخی از نمایندگان برای انتشار فکت‌شیت ایرانی، گفت: فکت‌شیت برای طرف مقابل تعهدی به وجود نمی آورد. آنچه تعهد به وجود می آورد مذاکرات برای متن نهایی است که الان در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: فکت‌شیت با این هدف منتشر می شود که طرفین بدانند چه مقدار ذهن‌هایشان در خصوص توافق به هم نزدیک است یا از هم فاصله دارد.

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: فکت‌شیت آمریکایی ها مورد ایراد مردم بوده و تیم مذاکره کننده نیز آن را قبول ندارد.

باهنر تصریح کرد: آنچه که تیم مذاکره کننده ما قبول دارد در رسانه ها اعلام کرده، آقای ظریف نیز در رابطه با آن مصاحبه کرده اند. البته اگر این مصاحبه ها تبدیل به یک مکتوب فکت‌شیت می شد خیلی بهتر بود.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین یادآور شد: وزارت خارجه اعلام کرده که فکت‌شیت آماده است اما برای انتشارش معتقد است یکسری ضررها دارد.

شورای عالی امنیت ملی در مورد انتشار یا عدم انتشار فکت‌شیت تصمیم گیری کند

وی گفت: باید شورای عالی امنیت ملی در مورد انتشار یا عدم انتشار فکت‌شیت تصمیم گیری کند. البته این امر خواست رهبری انقلاب است و باید مورد توجه قرار گیرد.

آقا باهنر! در مورد مطالبه رهبری باید شورای امنیت ملی تصمیم بگیرد؟!

نائب رییس مجلس شورای اسلامی در حالی سخن از تصمیم گیری در خصوص انتشار رسمی جزییات مذاکره در قالب فکت شیت ایرانی توسط شورای امنیت ملی سخن می گوید که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان اهل بیت تصریح کردند:” بعضی‌ها موافقت کردند، بعضی مخالفت کردند؛ در این مطبوعات ما، در این نوشته‌های [کشور] ما، در سایت‌های فضای مجازی و غیره، بعضی ستایش میکنند، بعضی هم مخالفت میکنند؛ به اعتقاد بنده مبالغه نباید کرد، عجله هم نباید کرد، باید ببینیم چه اتّفاقی خواهد افتاد؛ البتّه من به خود مسئولین هم این را گفته‌ام همین چند روز؛ مسئولین باید بیایند مردم را و بخصوص نخبگان را از جزئیّات و واقعیّات مطّلع کنند؛ ما چیز محرمانه نداریم، چیز مخفی نداریم. این مصداق همدلی با مردم است؛ همدلی و هم‌زبانی که ما گفته‌ایم(۸)، همدلی یک چیز زورکی نیست، یک چیز دستوری نیست که کسی دستور بدهد که مردم همدلی کنید، مردم هم بگویند چشم، این همدلی نمیشود؛ همدلی مثل یک گل است، مثل یک نهال و بوته‌ی گل است، باید نهال را نشاند در زمین، بعد از آن مراقبت کرد، آن را آبیاری کرد، از لطمه زدن به آن باید جلوگیری کرد تا این همدلی رشد کند؛ بدون این، همدلی نخواهد شد. همدلی از هم‌زبانی هم بهتر است، هم‌زبانی هم خوب است.”

این گفته آقای باهنر چه معنی می دهد؟ آیا شورای عالی امنیت ملی شانیت تصمیم گیری در این خصوص را دارد؟ آیا مطالبه ی آشکار رهبری عزیز باید به رای اعضای این شورا گذاشته شده و امر آشکار رهبر معظم انقلاب نادیده انگاشته شود؟

اصولگرایانی که در مقابل نامه محرمانه عزل مهندس مشایی توسط رهبر انقلاب آنگونه موضع گیری کرده و رئیس جمهور سابق را ضد ولایت فقیه خطاب کردند، حال چگونه شده که در مقابل مطالبه آشکار رهبری سخن از تصمیم شورای عالی امنیت ملی می گویند؟!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: