تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۸ کد مطلب 53960

استفاده ازجنگ یمن برای‌سرکوب بحرینی‌ها

دولت بحرین با سوء استفاده از توجه و تمرکز افکار عمومی و رسانه ها به تجاوزگری نظامی به یمن، فشار بر مخالفان را بیش از گذشته افزایش داده تا صدای اعتراض آنها را خاموش کند.

به گزارش میدان ۷۲، جهان به نقل از العالم، سایت بحرینی “منامه پست” با اشاره به تشدید سرکوبها در این کشور در سایه توجه جهان به حملات ائتلاف عربستان به یمن تأکید کرد، دولت بحرین در ماه آوریل گذشته تلاش کرد تا صدای اعتراض مخالفان را خاموش کرده و آنها را به سکوت وادارد.

در همین راستا، نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین و فاضل عباس دبیرکل جمعیت وحدت گرا بازداشت و مدت بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق این کشور نیز تا بیستم مه تمدید شد.

احزاب و جریان های مخالف در بحرین اعلام کرده اند که بیش از ۸۰ درخواست برای برگزاری تظاهرات در طول چهار ماه گذشته رد شده است و در هفته آخر ماه آوریل گذشته، دادگاه های بحرین در مجموع ۳۵ نفر از بازداشت شدگان را به ۲۷۶ سال زندان محکوم کردند. این دادگاه ها همچنین یکی از متهمان پرونده موسوم به “قتل یک پلیس در منطقه العکر”را به اعدام محکوم کردند.

سازمان آمریکایی حقوق بشری “فریدم هاوس” (خانه آزادی) در گزارش خود آورده است: بحرین دومین کشور از نظر وخامت اوضاع در زمینه آزادی مطبوعات به شمار می رود.

“فریدم هاوس” یک ارگان غیردولتی در آمریکا است که در زمینهٔ تحقیقات و پشتیبانی از دموکراسی، آزادی‌های سیاسی و حقوق بشر فعالیت می‌کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: