تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۱۱:۰۳ کد مطلب 54102

متن کامل سخنرانی مورد اشاره محمدی ری شهری توسط دکتر احمدی نژاد

حج بدون امام چه مفهومی دارد. حجی که با یاد و نام امام نباشد چه دارد؟ اصلاً کسی که متصل و منتظر و پیوسته به امام نباشد چه بهره ای از حقیقت برده است؟ آقا سیاستمدار است. در عالم، سیاست به چند؟ دو ریال هم نمی ارزد. خیلی خوب تحلیل می کنند خب تحلیل کنند. آقا عارف است . خب عرفانی که منشعب از امام و متصل به امام و دعوت کننده به امام نباشد با بقیه کارهایی که خلق الله انجام می دهند هیچ تفاوتی ندارد. اصلاً کسی که در این مسیر نباشد و متصل و منتظر نباشد، هر جایی که می خواهد باشد.

به گزارش میدان 72، متن کامل سخنرانی مورد اشاره محمدی ری شهری، که توسط دکتر احمدی نژاد در مورخ 27 آذر 1386 در بعثه مقام معظم رهبری ایراد شده، در ادامه آمده است:

اللهم‌ عجل‌ لولیک‌ الفرج‌ والعافیه والنصر واجعلنا من‌ خیر اعوانه‌ وانصاره‌ والمستشهدین‌ بین‌ یدیه‌

خدای بزرگ را سپاسگزارم و با همه وجود خوشحال که این توفیق را عنایت کرد در روز عید سعید قربان و در بهترین مکان عالم به محضر شما عزیزان، مؤمنان و موحدا ن و پیروان اسلام ناب محمدی برسم.

عید سعید قربان را به همه شما حجاج عزیز، جانبازان سرفراز و سربلند و همه امت اسلامی و همه موحدان عالم تبریک عرض می کنم.

البته بنای من به صحبت نبود. گمانم این بود که جشن است و باید بیاییم در جشن و سرور شرکت کنیم و از سخنان علما و بزرگان استفاده کنیم و بعد ذکر مصیبت ابا عبدالله الحسین (ع) . اما فرمودند که مطالبی را با شما در میان بگذارم. می خواهم دو سه مطلب را عرض کنم. حالا ببینیم روزیتان چه هست.

همه شما به خوبی توجه دارید که حج بالاترین و والاترین و گسترده ترین مراسم عبادی و سیاسی ای است که در عالم برپا می شود. فلسفه حقیقی حج برپایی حکومت جهانی است. اگر مفهوم حکومت جهانی را از حج برداریم تقریباً چیزی از حج باقی نمی ماند جز یک سلسله اقدامات معمول. اصلاً بالاتر بیاییم. هدف اصلی از خلقت زمین، آسمانها و انسان و هدف اصلی از ارسال رسل و مجاهدتهایی که درطول تاریخ انجام شده است، علاوه بر باز کردن راه کمال معنوی به روی انسان، قطعاً و بدون تردید برپایی حاکمیت اسلام در همه جهان است.

اگر ما آن وعده بزرگ و آخرین را از هستی برداریم، دیگر چیزی برای هستی باقی نمی ماند. آیا این همه آسمانها و زمین و انسانها و پیامبران و مصلحان و اولیا آمدند، رفتند تا جامعه بشری چنین زندگی ای را تجربه بکند؟ اصلاً آن مفهومی که خدای متعال از خلقت آدم اراده کرد در کجای تاریخ بشر محقق و متجلی شده است؟ ممکن است بعضیها بگویند خب پیامبران آمدند، پیامبر عزیز اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و ائمه اطهار (ع) آمدند. بعضی عرفا و زهاد آمدند. این سؤال همچنان برجاست که آیا همه این خلقت [بیهوده بود؟] پس بقیه چه؟ خدا میلیاردها و میلیاردها هم خلق کرده است. گرچه این چند دانه در بالاترین و نقطه

اوج اند و بالاتر از آنها وجود نخواهد داشت و البته می ارزید که خدای متعال همه عالم را فقط برای وجود نورانی حضرت زهرای اطهر (س) خلق کند.

عزیزان من، اگر آن وعده آخرین محقق نشود، تقریباً می توانیم بگوییم تمام مجاهدتهای انبیا بی حاصل و ابتر است. اصلاً همه آمده اند دست بشر را بگیرند و یک قدم به سمت آن قله نورانی جلو ببرند. آن حادثه آن قدر مهم است که فرموده اند اگر فقط یک روز به پایان عمر عالم باقی مانده باشد آن روز آن قدر طولانی می شود تا آن اتفاق مهم بیفتد. اصلاً از اول خلقت یک کاروانی حرکت کرده است که مقصد نهایی آن کاروان همان نقطه نورانی و درخشان است .

در طول تاریخ هرکسی که با این کاروان همراه بود، یک حقیقتی پیدا کرد، ماندگار و جاوید شد و هرکسی که با این کاروان همراه نبود، وجودی پیدا نکرد. خارج از این مسیر در این عالم چیزی وجود ندارد. تاریخ را ببینید، چه قدر آمدند و رفتند، میلیارد میلیارد. چه ارزشی و اهمیتی و جاودانگی و بهره ای از هستی ؟ چیزی وجود ندارد. هرچه هست در اتصال و ارتباط با این کاروان است. کاروانی که امروز کاروان سالارش مولایمان حضرت مهدی (عج) است. کسی که همه انبیا آرزو داشتند که روز حاکمیت او را درک کنند و همه به او سفارش کردند و همه نشانه های او را داردند و همه بشریت را به او دعوت کردند.

حج بدون امام چه مفهومی دارد. حجی که با یاد و نام امام نباشد چه دارد؟ اصلاً کسی که متصل و منتظر و پیوسته به امام نباشد چه بهره ای از حقیقت برده است؟ آقا سیاستمدار است. در عالم، سیاست به چند؟ دو ریال هم نمی ارزد. خیلی خوب تحلیل می کنند خب تحلیل کنند. آقا عارف است . خب عرفانی که منشعب از امام و متصل به امام و دعوت کننده به امام نباشد با بقیه کارهایی که خلق الله انجام می دهند هیچ تفاوتی ندارد. اصلاً کسی که در این مسیر نباشد و متصل و منتظر نباشد، هر جایی که می خواهد باشد.

مثل حادثه عاشوراست. نقطه اوج است. کسی که دعوت را شنید و لبیک نگفت دیگر مهم نیست کجا باشد؛ در حال طواف خانه خدا باشد یا در میکده و عشرتکده باشد. فرقی نمی کند. مگر خدا به این چرخیدنها نیاز دارد. بعضیها خیال می کنند همه این آفرینش بند است به این کارهایی که این آقا انجام می دهد، سرش را می تراشد و ….. اگر او این کارها را نکند، بساط خدا به هم می خورد. نه خیر، این حرفها نیست. در حج

بی امام، بدون یاد و عشق امام و بدون تلاش برای حاکمیت امام و دعوت به امام چه هست؟ چه بهره ای از حقیقت دارد؟

عزیزان من، همه این عالم بر پا شده است تا آن روز نورانی اتفاق بیفتد. رئیس و روحانی کاروان مردم را جمع می کند و با یک عشقی برای حج می آورند. می خواهید اینجا دستشان را در دست چه کسی بگذارید؟ به چه کسی می خواهید متصلشان کنید؟ حواسمان به حبل الله هست؟ اصلاً اگر بخواهیم مأموریت خودمان را در قضیه حج خلاصه کنیم در همین یک کلمه است. و اگر این را از حج برداریم چیزی از حج باقی نمی ماند. کسی بیاید و برود و هیچ معرفتی به امام پیدا نکند و دلش به یاد امام پایین نریزد، از حج چه می ماند؟ آمدیم و زدیم و چرخیدیم و حرکت کردیم و مقداری سوغاتی هم خریدیم و رفتیم. با سایر مسافرتها چه تفاوتی دارد؟

بالاخره همه شما اهل دل و عشق هستید. اصلاً مگر می شود ایمان ناب بدون اذن امام در دل کسی وارد بشود. دنبال ایمان است. از کجا

می خواهی به دست بیاوری؟ همه شما شنیده اید. امام خلیفهالله و واسطه فیض الهی است. اول فیض خدای متعال، اصل هستی و خلقت است. همه این آفرینش است. ایمان، اخلاق، همت، شجاعت، دل پاک و اعمال صالح می خواهید، جز از طریق امام چیزی وجود ندارد. واسطه فیض الهی است. مگر می شود کسی بدون اذن امام موفق بشود به کسی لطفی بکند و عمل صالحی انجام بدهد؟ همه حج برای امام است و اگر امام را از محوریت حج برداریم، چیزی باقی نمی ماند.

خدمت بعضی از آقایان علما جلسه ای بود به آنها عرض کردم، البته درس پس دادم. اینجا هم می خواهم درس پس بدهم. اصلاً در این دوران مأموریتی جز دعوت به امام وجود ندارد. اصلاً برپایی جمهوری اسلامی و نظام ولایت بالاترین فریاد و دعوت به امام است. تمرین اتصال به امام است.

در خود جمهوری اسلامی ایران شما اتصال به امام را بردارید، چه می ماند؟ این همه حکومت در دنیا هست، حالا یکی هم جمهوری اسلامی ایران است. همه عظمت و حقیقت و ارزش جمهوری اسلامی در اتصالش به این خط نورانی است. اگر در جهان تلاشی می کنیم عدالت برپا بشود، پاکی بیاید، بداخلاقیها، ظلمها و زشت کاریها از جامعه بشری بیرون برود، همه برای این است که دلها مهیای ارتباط با امام بشود. حقیقت، روح و هدف حج، امام است و لا غیر.

بگذارید کمی جلوتر بروم. بعضی از ما خیال می کنیم که امام در یک نقطه دور و در انزوا مشغول کار خودشان هستند. دارند زمان را سپری می کنند تا یک روزی بیاید و تازه امامت امام آغاز بشود. تصور می کنیم که امام الان دیگر مشغول کاری نیست. امام اوضاع عالم را می بیند و غصه

می خورد، اما دخالتی در اوضاع عالم ندارد! این هم از آن اشتباهات بزرگ است. شما می دانید که امام، امام است و مدیریت عالم به دست امام است. امام سجاد (ع) به ظاهر در رأس حکومت نیست اما مدیریت عالم در اختیار امام است. دارد جامعه بشری را مدیریت و تدبیر می کند و به سمت آن نقطه موعود حرکت می دهد و بقیه ائمه (ع) همین طورند.

عزیزان من، امروز هم مولا و آقای ما دارد دنیا را مدیریت می کند. البته بشر هنوز به جایی نرسیده است که از همه لطف امام و از همه فیض وجود امام بهره ببرد، اما امام دارد مدیریت می کند. به دنیا نگاه کنید. بعضیها خیال می کنند حوادث اتفاقی است یا حاصل کار فلان آقا و فلان آقاست. من می خواهم به عنوان کوچک شما به شما بگویم، خدا شاهد است که ما روزانه مدیریت امام را در عرصه های جهان می بینیم.

شما که خودتان اینجا می آید و موفق اید و با ملل گوناگون در تماس اید، متوجه تغییرات مردم نمی شوید؟ من به کشورهای گوناگون سفر می کنم. با ملتهای گوناگون و شخصیتهای مختلف ملاقات می کنم.

بگذارید یکی دو حادثه را جزئی تر برایتان تعریف کنم. شاید بعضی از آنها برایتان شنیدنی باشد.

یکی این ماجرایی است که ما به نیویورک رفتیم و دیگری مسئله هسته ای است. می خواهم مقداری توضیح بدهم ببینید که مدیریت دست چه کسی است؟

در خبرها شنیدید. امسال به نیویورک رفتیم. سال گذشته که ما رفتیم، خانمی بود که رئیس یک دانشکده دانشگاه کلمبیا بود. قبل از اینکه ما برویم، به سفارت نامه نوشته بود و دعوت کرده بود که ما از فلانی دعوت می کنیم به دانشگاه ما برای سخنرانی بیاید. پاسخ ما منفی بود، چون وقت تنظیم نشده بود. دیدیم نمی شود باید یک روز بیشتر آنجا بمانیم. بعد که آنجا رفتیم، این خانم به محل اقامت ما مراجعه کرد و گفت فلانی این دعوت شخصی من نیست، دعوت استادان و دانشجویان این دانشگاه است، اینها از شما دعوت می کنند و می خواهند حرفهای شما را بشوند. وقتی این خانم این را گفت، من دیدم تکلیف شد و دیگر نمی شود پاسخ منفی باشد. گفتم بسیار خوب می رویم. البته به همکارانم عرض کردم جلسه برقرار نمی شود.

جمعه صبح ساعت ۹ به وقت آنجا قرار گذاشته شد. ساعت ۱۱ شب جمعه پیغام دادند که دولت امریکا گفته که ما نمی توانیم امنیت را برقرار کنیم. گفتیم بسیار خوب. بعد من مصاحبه کردم گفتم دولتی که نمی تواند امنیت را در نیویورک برقرار کند، چطور بلند شده آمده می خواهد در عراق امنیت برقرار کند؟ خب معلوم است چه افتضاحی می شود. معلوم است که چه آشفتگی ای در دنیا پیدا می شود و ریشه آشفتگیها در کجاست.

امسال که ما می خواستیم برویم آنها به حساب خودشان طراحی کردند که ما را در دامی ببرند و از موضع دانشگاه و علم یک کیفرخواست علیه ملت ایران و انقلاب اسلامی صادر کنند و زمینه را برای تعدی و تعرض خودشان بر ملت ایران آماده بکنند. سه مرحله یا سه تور قرار داده بودند. که در هر کدام بیفتیم، کار ساخته و تمام است. ما به آنجا رسیدیم. همکاران آمدند گفتند فلانی یک هفته است سه شبکه اصلی تلویزیونی اینجا به شدت دارد علیه شما، ملت ایران و انقلاب اسلامی تبلیغ می کند. تبلیغات بسیار قوی، پیچیده و بسیار تند و خشن. بعضیهایش را خدمتتان بگویم.

یک مسئول امریکایی به صراحت می گفت برای چه فلانی دارد به اینجا می آید. باید او را دستگیر و محاکمه کنیم. یکی دیگر می آمد می گفت مردم این همان کسی است که می خواهد بمب اتم بسازد و امریکا را نابود کند. بیایید اجتماع کنید و اجازه ندهید که او سخنرانی بکند. یکی دیگر آنجا آمد و گفت این رئیس دانشگاه غلط کرده که چنین جسارتی کرده، برای چه این را دعوت کرده؟ برای چه این برنامه را تنظیم کرده اند؟

باور من این است که این فضا را درست کرده بودند که ما این فضا را ببینیم و انصراف بدهیم. به محض اینکه می گفتیم نمی آییم شبکه های جهانی صهیونیستی شروع به تبلیغات می کرد و آن حرفهایی که آنها در آن جلسه زدند، تیتر یک اخبار دنیا علیه ملت ایران می شد.

ما بلند شدیم و به آن جلسه رفتیم، آنجا رسیدیم و دیدیم فضا خیلی سرد است، آنها که دعوت کردند، باید بیایند و استقبال کنند. دیدیم فضا خیلی سرد است.

تور دوم این بود که وقتی آن فضا و آن حالتها را می بینیم انصراف بدهیم و جلسه را ترک کنیم و تور سوم این بود که اعصابمان به هم بریزد و دیگر قادر به پاسخگویی به آن حرفهایی بی ربط نباشیم. همه چیز را هم فکر کرده بودند.

شاید برای شما جالب باشد که بشنوید، بلیطهایی که توزیع کردند میان عده خاصی توزیع کردند. ما آنجا رسیدیم عده زیادی مراجعه کردند (ایرانی و غیر ایرانی) و گفتند آقا ما دانشجوی این دانشگاه هستیم به ما کارت نمی دهند که داخل سالن برویم. ما طرفدار ایرانیم. جوری تنظیم کرده اند که عده خاصی بتوانند کارتها را بخرند. حتی به تلفنهای دانشگاه یک نوار ضبط شده وصل کرده بودند، آنهایی که زنگ می زدند و دنبال بلیط و کارت بودند به آن نوار متصل می کردند و ۸ دقیقه علیه جمهوری اسلامی فحش و بد و بیراه می دادند که برای چه می خواهید بیایید. اینها چه و چه هستند.

صهیونیستها هم از اروپا نیرو آورده بودند. دیدید که وزیر رژیم صهیونیستی بلند شد و آنجا آمد برای اینکه دل صهیونیستها را قرص و محکم کند که بیایند در صحنه بایستند و مقابله بکنند. آن قدر تبلیغات کردند که وقتی آنجا رفتیم به ما گزارش دادند ۲۷ شبکه جهانی مستقیماً خبر را بخش می کند. همه طراحیها را انجام داده بودند. این طرف هم ما چیزی در دستمان نبود. کشوری که آن وضع دولت و موضع گیریهای دولتش علیه ملت ایران است؛ نهایت کینه و دشمنی. ما چند نفر رفته ایم و هیچ چیزی هم در دستمان نیست. چه کسی مدیریت کرد این صحنه ای را که همه هزینه اش را آنها داده بودند و ۱۸۰ درجه برگرداند و بر علیه آنها تبدیل کرد.

ما آنجا نشسته بودیم آن آقا آمد ۲۷ دقیقه صحبت کرد. از کلمه اول تا آخرش توهین بود. هرچه فحش و ناسزا در دنیا بود را پیدا کرده بود و علیه ما فهرست کرده بود. بدترین کلمات را با همان هدف تنظیم کرده بود.

بگذارید حالا حال خودم را برایتان بگویم که آنجا چه حالی داشتم. من نشسته بودم و این آقا که داشت اینها را می خواند، من لبخند می زدم. بعداً دوستان به من گفتند شما چرا می خندیدید؟ فضا آن قدر سنگین بود که بعضی از دوستانی که پایین نشسته بودند به من یادداشت دادند و گفتند فلانی متن سخنرانی را کنار بگذار و این فحشهایی که این داد را جواب بده، وقت نمی شود. ما متنی را برای سخنرانی تهیه کرده بودیم. من

می خندیدم. گفتند چرا می خندیدید؟ گفتم یک لحظه یاد خدا افتادم؛ یاد قدرت و حاکمیت خدا و اینکه همه امور به دست خداست و اینها چه قدر بدبخت و ذلیل اند . پیش خودم گفتم خدا جان چه سیلی ای می خواهی به اینها بزنی که اینها دارند این طور جسارت و بی ادبی می کنند.

یک ربعی می گذشت یاد مولایمان حضرت ولی عصر (عج) می افتادم. عرض می کردم مولا جان می دانم که این صحنه را جمع و جور می کنی. می خواهم هنرمندی ات را ببینیم. یقین دارم که شما نوکرتان را در وسط این جبهه تنها نمی گذارید. نمی شود تنها بگذارید. اصلاً خودتان دارید مدیریت می کنید. ما چگونه آمده ایم؟ با پای خودمان آمدیم؟ چه کسی صحنه را تنظیم کرده است ؟ یک لحظه بعد خنده ام می گرفت که اینها چه قدر بیچاره اند. در دلم گفتم بیا جلو. خوب دارید می آیید. دارید به تیررس می آیید. جلو بیایید. و دیدید که چه شد. ما یک ریال خرج نکردیم. به شوخی به بعضی از دوستان گفتم حتی ماشینهایی که ما را برد، ماشینهای خودشان بود. ما خرجی نکردیم. دو ساعت وقت گذاشتیم. با ماشین و بنزین، ساختمان و بلندگوی خودشان.

ما بیرون آمدیم بعضی از دوستان نگران بودند که آقا چرا اینها را گفتید، گفتم خیلی عالی شد. صبر کنید. اینها در تلویزیونشان هنوز خیال می کردند که برنامه شان کار ساز شده است. آن رئیس شان آقای بوش بلافاصله پشت تلویزیون آمد و گفت خیلی خوب شد. ما نشان دادیم که کشور آزادی هستیم. احمدی نژاد هم باید بفهمد که امریکا کشور خیلی بزرگی است. من به دوستان گفتم حوصله کنید. تا دو سه ساعت بعد از این مراسم هم داشتند همان آهنگ قبل از مراسم را اجرا می کردند. یک دفعه متوجه شدند که عجب، اوضاع دارد زیر و رو می شود. تلفنهای سفارت و تمام آدرسهای اینترنتی سفارت، آن جایی که ما مستقر بودیم، همه اشغال شد. مردم خود امریکا تلفن می زدند که ما از شما عذرخواهی می کنیم، ما از اینها بیزاریم. ما اینها را قبول نداریم. چه کلماتی!

عده زیادی همین الان هم دارند می نویسند و برای من می فرستند که ما تشکر می کنیم. شما ما را بیدار کردید. اینها نمی گذاشتند ما بفهمیم در دنیا چه خبر است. ادامه اش به کجا رسیده. همین الان شما نگاه کنید این کاندیداهای ریاست جمهوری در امریکا، هفت هشت ماه پیش وقتی شروع کردند همه شان علیه جمهوری اسلامی موضع گرفتند. اما الان بعد از آن حادثه مسابقه گذاشته اند و از آن طرفی صحبت می کنند. نه اینکه از ما خوششان آمده، البته امیدواریم اصلاح شده باشند. اما باور من این است که فشار افکار عمومی ملت امریکا یقه شان را گرفته.

چه کسی این صحنه را تدبیر و مدیریت کرد؟ خیلی ناسپاسی است که آدم این صحنه ها را ببینید و به حساب خودش و گروه و فلان شخصیت و فلان کار بگذارد. این خیلی ناشکری و ناسپاسی است که آدم دست تدبیر مولایش را ببیند و تشکر نکند.

عزیزان، الان در دنیا خدا شاهد است هرجایی که ما می رویم این دست را می بینیم. دارند همه دلها را دگرگون و زیر و رو می کنند. شما تصویرهای بولیوی را دیدید. یک کشور ضعیف و فقیر در قلب امریکای جنوبی. امریکاییها صد سال آنجا حاکم بودند و نفتشان را می بردند و مردم در فقر کامل اند. هفت شبکه تلویزیونی دارند که همه اش علیه ما و ملت ایران است. ما آنجا رفتیم و دیدیم دریای جمعیت به خیابانها آمده. به ما چه می گویند؟ دو حرف به ما زدند. اولین حرفشان این بود که زنده باد ایران، و حرف دومشان، آن هم مردمی که من نمی خواهم وضعیت فقر را در آنجا و ظلمهایی که به مردم آنجا شده است را تشریح کنم. به ما می گفتند فلانی محکم بایستید ما با شماییم.

ما داریم این دست را می بینیم. این حرف و شبیه این حرفها را من از بوداییها، هندوها، مسیحیها و یهودیها و حتی از کسانی شنیده ام که به آنها می گوییم چه دینی دارید؟ می گوید دین چیست؟ اینها را شنیده ام و روزانه دارم می شنوم.

عزیزان، موضوع دومی که ما دست امام را می بینیم، موضوع هسته ای است. به صحنه نگاه کنید. داستانش را دارید. من نمی خواهم داستان را تکرار کنم. می خواهم ذکر مولایمان را داشته باشم. می دانید اولین کشوری که هسته ای شد، امریکاییها بودند. امریکاییها در نیویورک زیر یک استادیوم ورزشی مخفیانه دستگاهها را راه اندازی کردند و اتمی شدند.

کشور دومی که [هسته ای] شد، شوروی بود. شوروی افرادش را فرستاد و اطلاعات را از امریکاییها بیرون کشیدند و اتمی شدند. اما تحت فشار سنگین امریکا.

سومین کشور انگلیس بود. انگلیسیها وقتی می خواستند هسته ای بشوند، امریکا و شوروی هر دو مخالف بودند. مدتها طول کشید. بعد فرانسویها هسته ای شدند. مبارزه فرانسویها ۱۲ سال برای هسته ای شدن طول کشید و بعد هم تعهدات فراوانی دادند تا بپذیرند که اینها هسته ای شده اند.

می بینید فرانسویها مدعی پایه گذاری آزادی در دوران معاصرند. می گویند ما آزادیم، طرفدار حق و عدالتیم. اما این قدر از اینها تعهد گرفته اند که پای تمام جنایتهای رژیم صهیونیستی را امضا می کنند. تعهد داده اند. مطلقاً دولت آزادی نیستند.

بعد هم دو سه کشور بعدی که هسته ای شدند هنوز هم اسیرند. بعضیها ۲۰ – ۳۰ سال است که هسته ای شده اند اما رها نشده اند. هنوز دارند تعهد می دهند باز هم رهایشان نکرده اند.

عزیزان ، به شما بگویم ملت ایران به لطف امام در عرض دو سه سال بدون اینکه تعهدی بدهد، بدون اینکه زیر بار زوری برود و بدون اینکه منت هیچ قدرت طاغی و طاغوتی بر دوشش باشد، به فضل الهی امروز هسته ای شده است. همه شان پذیرفته اند، آن یکی دو تای آخر هم مجبور خواهند شد که به حق ملت ایران اقرار بکنند.

شما می دانید موضوع هسته ای سنگین ترین نبرد سیاسی دوران معاصر کشور ماست، بلکه در سطح جهان. همه یک طرف ایستاده اند و ملت ایران تک و تنها یک طرف. ما خیلی مسائل و مواضع از افراد دیدیم. خیلی تحلیلها دیدیم. روزهایی می شد که از زمین و زمان برای ما طرح

می آوردند که آقا شرایط دیگر خیلی بحرانی است. همه راهها بن بست است. اینها حاضر نیستند با ما گفتگو هم بکنند. خطر، جنگ و تحریم است.

من خدمت دوستانمان عرض می کردم نگران نباشید، چه طور شما نگران اید؟ مگر می شود خدا ما را در بن بست بگذارد؟ مگر می شود مولایمان رهایمان کند؟ بعد می دیدیم از یک جایی که فکرش را

نمی کردیم یک دفعه باز می شد و قبل از ما یک دستی امور را تدبیر می کرد و جلو می برد. والا بدانید همه اینها مصمم بودند اجازه ندهند ملت ایران هسته ای بشود. اما الان چه؟ همه شان پذیرفته اند. آن یکی دو تا هم می گویند آقا حالا تو را جدت تا همین جایی که آمده اید بایستید و جلوتر نروید. اصلش را پذیرفته اند. چه کسی ملت ایران را به یک عزت رساند؟

یک جمله دیگر بگویم و عرضم تمام. اینکه امروز این قدر در دنیا عزیزید، اینکه عشق به ولایت و اتصال به ولایت همه وجودتان را پر کرده است، این از یک طرف لطف خدا و لطف امام است و از طرف دیگر مسئولیت و مأموریت است. مأموریت ملت ایران در این دوران بسیار خطیر و سنگین است؛ مأموریت دعوت به توحید و عدالت و پرچمداری عدالت مأموریت پیامبران است. خودش بالاترین مأموریت الهی است. و این بر عهده شماست. قدر خودتان را بدانید. متصل کردن ملتها و اقوام و گروهها به این حقیقت در این مکان آسان تر و راحت تر است. اینجا کارها راحت انجام می شود. اینجا ملائک پیوسته در ترددند. قدر خودتان را بدانید. به خصوص روحانیون و رؤسای کاروانها. بدانید چه مأموریت عظیمی بر دوش شماست و چه باید بکنیم.

و جمله آخر؛ بالاخره از لوازم حج برائت است. برائت مختص به یک ساعت و یک روز نیست. روح حج برائت از فساد، ظلم و بی عدالتی است. من می خواهم در حضور شما دو سه جمله بگویم. همه دنیا هم بشنود. من به صراحت اعلام می کنم که ما با این نوع مدیریت دولت امریکا و قدرتهای بزرگ بر جهان به شدت مخالفیم و در مقابل آن با همه توان خواهیم ایستاد. کسی که بویی از انسانیت و خداپرستی و عدالت برده باشد، محال است که به این وضعیت جهان رضایت بدهد. شما خیال کرده اید موحدین عالم، مؤمنان و ملت ایران بنشینند نگاه کنند، شما در دنیا راه بیفتید، لشگرکشی کنید، صدها هزار صدها هزار انسانهای بی گناه را بکشید، مجروح و آواره کنید به خاطر منافع و سلطه شیطانی خودتان و اینها سکوت بکنند؟

ما پیرو آن امامی هستیم که یک تنه در میدان ایستاد و زبان حالش این بود که هیهات من الذله.

دور هم بنشینید برای اینکه بر کشورهای منطقه، دنیا و دنیای اسلام مسلط بشوید، با فتنه گری و حیله گری بر قلب دنیای اسلام یک جرثومه فساد تحمیل بکنید و به دست او همه نیات شیطانی خودتان را در دنیا دنبال بکنید؛ بعد ملت ایران و ملتهای مسلمان و آزادگان و مؤمنان جهان بنشینند و شما را نگاه بکنند؟ اگر هم یک دوره ای در غفلت بودند،من می خواهم به شما بگویم آن دوره غفلت تمام شده است.

امروز روز بیداری ملتهاست. ملتها بنشینند شما هر روز ملت مظلوم فلسطین را بمباران و گلوله باران و ترور کنید، جوانان مظلوم فلسطین، زنان و بچه ها را در خانه خودشان با بولدوزر زیر خروارها خاک دفن کنید، بعد ما سکوت کنیم؟

بدانید که چنین چیزی محال است. من به شما اعلام می کنم دوران غارتگریها و زورگوییها و فساد و چپاولهای شما به پایان رسیده است و البته من به همه شما نصیحت می کنم و دعوت می کنم که به راه صلاح و خداپرستی، عدالت، راه پیامبران و راه حضرت ابراهیم خلیل برگردید. این دعوت یک دعوت رسمی و جدی است. دعوتی است که از عمق دلهای مؤمنین برآمده است و انجام یک رسالت الهی است.

امیدواریم که این دعوت را بپذیرید و دست از لجاجت و لجبازی بردارید، اما بدانید اگر به این دعوت پاسخ مثبت ندهید و اجابت نکنید، مطمئن باشید سرنوشت شما جز سرنوشت نمرودیان و فرعونیان و چپاولگران تاریخ نخواهد بود.

ملت ایران، ملتی مؤمن، خداجو، عدالت طلب و صلح جوست و دوست همه ملتهاست. ملتی است که همه بشریت را به برادری، عدالت و صلح بر پایه خدا پرستی دعوت می کند.

اما اجازه بدهید در پایان عرایضم تشکر کنم. امروز شعار ملت ایران شعار وحدت، انسجام و همدلی است و ملت بزرگ ایران پشت سر و همراه رهبری عزیز و عالی قدر خودش تا تحقق همه آرمانهای الهی ایستاده است و حتی برای یک لحظه صحنه را به نفع قدرتهای فاسد ترک نخواهد کرد.

دعوت ما دعوت به برادری و تجدید و تحکیم برادری است که شاید یکی از جهات حضور بنده در این کنگره عظیم تأکید بر همین معنا باشد.

امروز روابط ما با کشور برادرمان عربستان دوستانه و برادرانه است. با جناب ملک عبدالله بارها درباره مسئولیتهای سنگین امروز در صیانت از حریم خداپرستی، مؤمنان و موحدان و امت اسلامی گفتگو کردیم. بنای ما بر تقویت برادریها و همدلیها و همکاریهاست. همه می دانیم که نقطه اتکا و قوت دشمن در فاصله ها و تفرقه ها و جداییهاست. والا در عالم خدا قرار نداده است که دشمنان مؤمنان بر مؤمنان غلبه کنند. راهی برای تفوق دشمنان بر مؤمنان نیست، مگر اینکه بر پایه های ایمان و همدلی مؤمنان خللی وارد بشود.

تشکر می کنم از نماینده محترم مقام معظم رهبری حاج آقای ری شهری و همه علما و فضلا و مسئولین سازمان حج و بعثه و همه کسانی که با یک عشق علوی و مهدوی، وقتی از اینجا می روند انتظار می کشند که سال بعد بیایند و وقتی به اینجا می آیند سر از پا نمی شناسند.

والسلام علیکم و رحمه الله

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: