تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۱۵:۵۸ کد مطلب 54132

جمعه روز همبستگی ملت ایران با مردم مظلوم یمن

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: تظاهرات سراسری علیه حملات ناجوانمردانه و تجاوز آشکار رژیم آل سعود در یمن، پس از اقامه نماز جمعه این هفته 18 اردیبهشت در مصلی های سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، تبلیغات اسلامی در اطلاعیه خود جمعه این هفته را روز همبستگی ملت ایران با مردم مظلوم یمن اعلام کرد و افزود: ملت ایران همزمان در تهران و بیش از 770 شهر، پس از اقامه نماز جمعه، تظاهراتی علیه نسل کشی مسلمانان بی گناه یمن برگزار می کنند.

این شورا ضمن محکوم کردن تجاوز آشکار ارتش رژیم آل سعود با حمایت چند کشور عربی و صهیونیستی به سرزمین و مردم بی دفاع یمن اضافه کرد: ارتش دولت آل سعود با دعوت از چند کشور و همراهی برخی کشورهای عربی– غربی- صهیونیستی و همراه با سکوت مرگبار سازمان های بین المللی داعیه دار حقوق بشر به بهانه واهی حمایت از رئیس فراری دولت یمن، اقدام به تجاوز هوایی و اخیرا به صورت موضعی، حملات زمینی علیه سرزمین و مردم مظلوم یمن کرده است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: رژیم فرعونی آل سعود با حملات از پیش طراحی شده توسط صهیونیست ها و سردمداران استکبار جهانی و آمریکا، با تخریب اماکن عمومی و زیر ساخت های حیاتی و استراتژیک، مراکز درمانی و بیمارستان ها، مدارس و منابع آب و برق و پالایشگاه های یک کشور اسلامی دیگر (یعنی یمن) به دست خود مسلمان ها و با بودجه خودشان، به واقع یک جنگ نیابتی به نفع صهیونیست ها راه انداخته که این نشان از اوج خیانت و حماقت متجاوزین است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: نکته مهم و عجیب تر این تجاوز این است که متجاوزین به سرزمین یمن، خود شاهد بودند که دولت غاصب اسرائیلی، یعنی سرسخت ترین دشمن اسلام از اولین دولت های حمایت کننده از این تجاوز بوده است.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از 6 فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه فقیرترین کشور عربی منطقه آغاز کرده است تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انصارالله که امنیت شهرهای یمن را تامین می کنند، جلوگیری کند.

ریاض بعد از حدود یک ماه بمباران زیرساخت های یمن و از بین بردن تاسیسات حیاتی این کشور بدون آن که به اهداف اعلام شده دست یابد، اعلام آتش بس کرد اما بعد از آتش بس تبلیغاتی اعلام شده همچنان یمن را هدف حملات هوایی قرار داده است و با بمباران فرودگاه بین المللی صنعا از کمک رسانی به مردم این کشور جلوگیری می کند.

از زمان آغاز تجاوز نظامی عربستان به یمن، تاکنون بیش از سه هزار و 500 نفر از مردم این کشور کشته و 6 هزار نفر دیگر نیز مجروح شده اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: