تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۱۶:۵۸ کد مطلب 54257

صالحی: پوست گردنم در آفتاب کنده شد

صالحی با اشاره به صحنه فوتبال در فیلم «استراحت مطلق» گفت: «یک روز روی آسفالت داغ ولو شده بودم و از شدت آفتاب پوست گردنم کامل بلند شد. داد می‌زدم غلط کردم و دیگر دوست ندارم چنین فیلم‌هایی بازی کنم.

182908_212

به گزارش میدان72 مجید صالحی که با بازی در فیلم سینمایی «استراحت مطلق» توانسته وجه دیگری از توان بازیگری خود را نمایان کند،‌ معتقد است کمدین‌ها تاریخ مصرف ندارند.

صالحی در تازه‌ترین فیلم سینمایی عبدالرضا کاهانی نقشی جدی بازی کرده است و این حضور او در سینما مورد توجه منتقدان قرار گرفته است. صالحی در گفت‌و‌گویی درباره این حضور و نگاهش به بازیگری در سینما و تلویزیون صحبت کرده است.

او در بخشی از این گفت‌و‌گو با اشاره به اینکه پیش از شروع فیلمبرداری «استراحت مطلق» تمرین‌هایی داشتند، گفت: «اعتراف می‌کنم خودم فیلم‌هایی بازی کرده‌ام که هیچ کاری روی بازی‌ها نشده و بی‌برنامه جلو رفته و نتیجه کار هم دیده‌ایم که چه شده است.»

این بازیگر ادامه داد: «برای نوع بازی در «استراحت مطلق» به توافقاتی رسیده بودیم. نوع گویش و صدا، نگاه که چشم در چشم آدم‌ها نمی‌شد، نوع راه رفتن، قبل از شروع فیلمبرداری همه مشخص شده بود. کاهانی روح خلاقه را در گروه بوجود می‌آورد و از همه بازی می‌گیرد و به شدت حواسش جمع و رفتارش بازیگر را وادار می‌کند به کارش احترام بگذارد.»

صالحی با اشاره به صحنه فوتبال در فیلم «استراحت مطلق» گفت: «یک روز روی آسفالت داغ ولو شده بودم و از شدت آفتاب پوست گردنم کامل بلند شد. داد می‌زدم غلط کردم و دیگر دوست ندارم چنین فیلم‌هایی بازی کنم. دوازده برداشت گرفته شد. حتی شنیدم در یکی از فیلم‌های کاهانی تا 57 برداشت گرفته شده است. این نشان می‌دهد جزئیات برایش مهم است.»

صالحی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه جمع بازیگران «استراحت مطلق» را بسیار دوست دارد اظهار کرد: «صادقانه بگویم در این فیلم بازی دیگر بازیگران را بیشتر از خودم دوست دارم. بازی امیر شهاب رضویان، بابک حمیدیان، ترانه علیدوستی و لهجه‌ای که خیلی ریز آنها دارند و جنس ارتباطاتشان و بازی رضا عطاران و ریزه کاری‌هایی که دارد،خیلی دوست داشتنی است.»

صالحی ادامه داد: «من چهار، پنج سال در کنار کارهای تلویزیونی تئاتر کار می‌کردم و بعدها آیتم کار کردم تا به سریال برسم و از سریال به سینما رسیدم و از نقش مکمل به نقش اصلی خیلی از فیلم‌ها رسیدم و حالا دوست دارم به چیزهایی که در سینما لذت می‌برم، برسم. مانند نقشم در «مدینه» یا همین «استراحت مطلق» که یک نقش فرعی است اما از اینکه این نقش را بازی کردم، برایم بسیار لذت بخش‌تر از برخی فیلم‌هایی است که نقش اصلی داشته‌ام و حتی در اکران هم آن را ندیدم.»

او افزود: «این روزها دوست دارم به چیزهایی که دغدغه‌ام است، برسم. نقش‌های خاکستری که حرف دارد و خاص است و نقش‌هایی که بتوانی توان بازیگریت را خرج کنی و لذت ببری. وقت‌هایی این اتفاق مانند «مجردها»، «‌خوابگاه دختران»، «بعداز ظهر سگی سگی» و «استراحت مطلق» افتاده است. در کنارش یکسری از فیلم‌هایم را دوست ندارم و حتی یک بار هم آن‌ها را ندیده‌ام، برخی فیلم‌ها را بازی کردم تا به سینما راه پیدا کنم.»

این بازیگر با اظهار علاقه به فیلم «استراحت مطلق» خاطرنشان کرد: «تنها جابه‌جایی سکانس اول و آخر به سلیقه شخصی‌ام نمی‌خورد. اما مطمئنم کاهانی قطعا خیلی چیزها را دیده که ما ندیدیم.»

او درباره اولویتش در بازیگری با بیان اینکه هر کاری خوب باشد اولویتم است گفت: «می‌تواند یک کار کمدی خوب از هزار کار جدی بهتر باشد. بعضی وقت‌ها هم یک نقش فرعی به ده نقش اصلی می‌ارزد، الان کلا فیلم خوب کم شده است.»

صالحی بازیگران کمدی را موفق‌تر از سوپراستارها و در عین حال کارشان را سخت‌تر دانست و ادامه داد: «کاراکترهای کمدی ایجاد محبوبیت می‌کنند و بیننده آنها را جور دیگری دوست دارد. سوپراستارها معمولا دوام زیادی ندارند اما کمدین‌ها تاریخ مصرف ندارند و به خاطر زیبایی چهره بازیگر نشده‌اند. کمدین‌ها قابلیت‌های دیگری دارند که مخاطب را جذب می‌کنند. مانند اکبر عبدی که اوج و فرود داشته و همچنان می‌درخشد و محبوب است. رضا عطاران که از زمان «ساعت خوش» کار می‌کند. به هرحال کار کمدین‌ها بسیار سخت بوده و خنداندن مردم بسیار دشوار است، در کار کمدی انتظاری از متن ندارند و فقط بازیگر را می‌بینند و از آن توقع دارند.»

او خودش را بازیگری به شدت «مودی» دانست و ادامه داد: «اگر اسکورسیزی یا اسپیلبرگ بیایند و بگویند در فیلم من بازی کن و در کنارش کاهانی یا عطاران پیشنهاد بدهند با علاقه پیشنهاد دوم را قبول می‌کنم. مواقعی هم رودربایستی باعث شده پیشنهادی را قبول کنم در حالیکه می‌دانستم خروجی کار خوب نمی‌شود.»

صالحی که در طول این گفت‌وگو بارها از رضا عطاران نام برد و این بازیگر و کارگردان را به نوعی استاد خود خواند و گفت: «در کارهایم با او مشورت می‌کنم و همیشه در تله فیلم‌هایی که ساختم نظرش را گرفته‌ام. او هم با همه مشغله‌ای که دارد وقت می‌گذارد و کار را می‌بیند و نظر می‌دهد. همکاری با رضا عطاران در «استراحت مطلق» دلچسب بود و این فیلم بعد از «بعد از ظهر سگی سگی» دومین کاری بود که با هم بودیم اما سکانس مشترک نداشتیم. از رضا عطاران که شرایط حضور من در «استراحت مطلق» را پیش آورد تشکر می‌کنم و امیدوارم شرایطی شود دوباره با کاهانی کار کنم. بعد از این فیلم به من می‌گویند هر کاری را نرو، بنابراین سعی می‌کنم انتخاب‌های درستی داشته باشم.»

منبع:ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: