تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۱۰:۵۳ کد مطلب 54316

اظهارات گواردیولا پس‌از شکست سنگین مقابل بارسا

سرمربی بایرن مونیخ اعتراف کرد که تیمش شکست تلخی را تجربه کرد با این حال به شاگردانش افتحار می کند. او می گوید اگر بایرن در این دیدار گل سوم را دریافت نمی کرد احتمال داشت که در دیدار برگشت جبران کند اما الان دیگر شرایط برای صعود سخت شده است.

1016141_217به گزارش سرویس ورزشی میدان 72، بایرن مونیخ امیدوار بود که با هدایت پپ گواردیولا بتواند برابر بارسلونا نتیجه خوبی در نوکمپ به دست آورد اما حتی حضور مربی بزرگی چون گواردیولا به باواریایی‌ها کمک نکرد چرا که بارسلونا در بهترین دوران خود به سر می برد و بازی کردن برابر این تیم بسیار سخت است.

جدال بایرن با بارسلونا در دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی سه بر صفر آبی-اناریها به پایان رسید تا شب بسیار تلخی برای گواردیولا در بازگشت به نوکمپ رقم خورد. گواردیولا که پرافتخارترین سرمربی تاریخ آبی-اناریها به شمار می آید اعتراف کرد که تیمش شکست تلخی را تجربه کرده است. او گفت: این نتیجه برای ما بسیار سنگین بود. تلاش کردیم تا با سبک همیشگی خود به میدان رویم و توپ و میدان را در اختیار بگیریم. برابر تیمی چون بارسلونا نمی توان دفاع کرد.

او ادامه داد: در نیمه نخست بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتیم اما در نیمه دوم به یکباره همه چیز تغییر کرد. گل سوم تاسف بار بود. اگر با نتیجه یک بر صفر یا دو بر صفر بازی را واگذار می کردیم می توانستیم در دیدار برگشت جبران کنیم اما الان جبران کردن سخت شده است.

سرمربی بایرن مونیخ قبل از بازی درباره لیونل مسی گفته بود که مهار کردن او غیر ممکن است. مسی در این دیدار تیم گواردیولا را نابود کرد و با دو گلی که به ثمر رساند و پاس گلی که داد زمینه‌ی شکست سنگین بایرن را فراهم کرد. گواردیولا درباره مسی گفت: بارسلونا یک تیم کامل است و تنها در مسی خلاصه نمی شود. شکست دادن این تیم بسیار سخت است. وقتی برابر بارسلونا بازی می کنی باید توپ و میدان را در اختیار بگیری. در دیدار امشب تلاش کردیم تا با این تاکتیک بازی کنیم اما در نهایت این حریف بود که بازی بهتری را به نمایش گذاشت.

گواردیولا در ارزیابی تیم خود گفت: من به شاگردانم افتخار می کنم. در دو سه ماه اخیر با بازیکنان آسیب دیده زیادی روبرو شدیم با این حال جنگیدیم و نمی‌توانم آنها را سرزنش کنم. بایرن در سال جاری روزهای بسیار سختی را پشت سرگذاشت. این پیروزی را به بارسلونا تبریک می گویم. در مونیخ منتظر آنها خواهیم بود.

سرمربی سابق بارسلونا در پایان سخنان خود گفت: طبیعی است که این شکست برای ما تلخ باشد اما نمی دانم که آیا نتیجه عادلانه بود یا نه. استعداد بالای بازیکنان بارسلونا باعث شد تا این دیدار را واگذار کنیم. تلاش خواهیم کرد تا در آلیانس آره نا جبران کنیم. بارسلونا نه تنها در دفاع بلکه در حمله نیز تیم بسیار خوبی است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: