تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۱۷:۴۵ کد مطلب 54358

کارهای عمرانی در پروژه‌های مسکن مهر تقریباً تعطیل شده است +عکس

در بازدید میدانی به‌همراه متقاضیان و همچنین گزارش‌های مکرر مردمی، کارهای عمرانی در پروژه‌های مسکن مهر تقریباً تعطیل شده است و تنها چند کارگر از جمله نگهبانان در محوطه‌های کارگاه‌ها حضور داشتند.

به گزارش میدان 72، پس از انتشار گزارش ماده ۴۹ کمیسیون مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت مسکن بویژه مسکن مهر و عملکر وزارت راه و شهرسازی در اینخصوص ، شرکت عمران شهرهای جدید ایران طی گزارش مشروح آماری از پیشرفت فیزیکی ۸۰درصدی پروژه‌های مسکن مهر خبر داد و با تأکید بر اینکه احداث مسکن مهر پردیس متوقف نشده، اعلام کرد: پیشرفت فیزیکی مسکن مهر پردیس ۶۸درصد است.

این در حالی است که تصاویر مربوط به پروژه‌های مسکن مهر پردیس در فازهای مختلف (بازدید کمیته مطالبه حق مسکن به‌همراه شماری از متقاضیان در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۴) حکایت دیگری را بازگو می‌کند.

به گزارش رجانیوز، تسنیم می نویسد: در بازدید میدانی به‌همراه متقاضیان و همچنین گزارش‌های مکرر مردمی، کارهای عمرانی در پروژه‌های مسکن مهر تقریباً تعطیل شده است و تنها چند کارگر از جمله نگهبانان در محوطه‌های کارگاه‌ها حضور داشتند.

* فاز ۵ مسکن مهر پردیس

در فاز ۵ کمی بیش از ۶۰۰۰ واحد مسکن مهر در حال ساخت است که پیشرفت فیزیکی این واحدها تا شهریور ۹۳ حدود ۲۵.۵ درصد بوده است. آمار جدیدی از پیشرفت فیزیکی مسکن مهر این فاز در دست نیست.

در مجموع با توجه به وضعیت کنونی میزان پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر فاز ۵ بسیار ناامیدکننده است، به‌طوری که در برخی موارد این مسئله با اعتراض متقاضیان مواجه شده است. به‌گفته متقاضیان این فاز، واحدهای مسکن مهر فاز ۵ در ۲ سال اخیر پیشرفت چندانی نداشته است.

نمایی از واحدهای مسکن مهر فاز ۵ پردیس (۱۲ اردیبهشت ۹۴)

*فاز ۸ مسکن مهر پردیس

در فاز ۸ حدود ۲۷هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت است که با توجه به زمان آغاز ساخت و ساز در وضعیت نامناسبی قرار دارد. برخی از واحدها هنوز در قسمت فونداسیون قرار دارند، چند واحد مسکن مهر این فاز به مرحله بهره برداری رسیده است که با توجه به عدم رشد متوازن سایر بلوک‌ها، احتمال فرسوده شدن و آسیب دیدن این بلوک‌ها افزایش یافته است.

پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر این فاز تا شهریور ماه ۹۳ حدود ۳۰ درصد بوده است.

تعدادی از واحدهای مسکن مهر فاز ۸ (۱۲ اردیبهشت ۹۴)

*فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس

بیش از ۳۰هزار مسکن مهر در فاز ۱۱ پردیس توسط شرکت کوزو در دست ساخت است که تاکنون بلوک ۴ این فاز تقریباً به اتمام رسیده و ۴ بلوک دیگر در دست اقدام است.

محوطه سازی این فاز انجام نشده، ضمن آنکه هنوز زیرساخت‌های مربوط به انشعابات آب، برق و … این سایت انتقال نیافته است. لازم به ذکر است واحدهای مسکن مهر این فاز نسبت به واحدهای فاز ۵ و ۸ در وضعیت مساعدتری به سر می‌برند.

پیشرفت فیزیکی واحدهای این فاز تا شهریور سال گذشته ۵۱ درصد بوده است.

بازدید متقاضیان از پروژه‌های مسکن مهر پردیس در فاز ۱۱ (۱۲ اردیبهشت ۹۴)

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: