تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۱۸:۰۳ کد مطلب 54361

بزرگترین اشتباه اصولگریان این است که دولت دهم را با آن کارنامه درخشانش از خود منها می کنند

می گویند اگر تحریم ها تاثیر گذار بود چرا احمدی نژاد تحریم ها را کاغذپاره نامید؟ جواب مشخص است آن برای مقابله با دشمن بود. وقتی آدم میخواهد برود با دشمن مذاکره کند باید از موضع قدرت وارد شود نه اینکه بگوید خزانه خالی است.

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72 به نقل از خبرنگار زیتون ؛ همایش دو روزه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های شمالغرب کشور از امروز پنجشنبه در سالن شهید شفایی دانشگاه تبریز شروع بکار کرده است.

در جلسه بعد از ظهر این همایش، محمدرضا میر تاج الدینی معاون رئیس دولت دهم به ایراد سخنرانی پرداخت.

تاج الدینی در این همایش گفت: انقلاب اسلامی در یک مسیر مستقیم به اینجا نرسیده است، انقلاب در یک مسیر سخت و ناهموار به این جایگاه و به این همه پیشرفت دست یافته است.

وی در ادامه سخنرانی خود به تبیین موفقیت های جریان اصولگرایی پرداخت. وی در همین خصوص گفت: نماد اول جریان اصولگرایی در شورای شهر بود که ابتدا احمدی نژاد شهردار شد و بعد از او هم قالیباف به این سِمت رسید. در مجلس هفتم و هشتم و نهم هم که جریان ارزشی و اصولگرا حاکم بودند. دولت نهم و دهم هم که اصولگرا بودند.

معاون رئیس دولت دهم گفت: آنهایی که می گویند احمدی نژاد با اصولگرایان هماهنگ نبود اشتباه می کنند. در مجلس هفتم یادم هست لیست وزرا را قبل از اینکه به صحن علنی بدهد به فراکسیون اصولگرایان داده بود تا تائید کنند.

تاج الدینی خاطرنشان کرد: اصولگرایان از سال 82 به اوج برگشتند و در مقابل، اصلاحطلبان به انزوا کشیده شدند. البته دلایلی داشت که مهمترینش فتنه 78 و 88 بود.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحطلبان می خواهند با عنوان افراطی گری و تندروی اصولگرایان را تخریب کنند.

تاج الدینی در دفاع از عملکرد دولت دهم گفت: می گویند کاری در کشور انجام نشده است.فقط مسکن مهر را در نظر بگیرید ببینید چقدر مفید بوده است.

وی افزود: بزرگترین اشتباه اصولگریان این است که دولت دهم را با آن کارنامه درخشانش از خود منها می کنند. ما در زیرساختهای علمی و … بیشترین پیشرفت را داشتیم.

وی درباره عملکرد هسته ای دولت یازدهم گفت: روحانی آن زمان که دبیری شورای عالی امنیت ملی را بر عهده داشت به فکر تعطیلی تاسیسات هسته بود.

تاج الدینی گفت: روحانی همان موقع در یک جلسه خصوصی که من هم بودم گفت: فرانسوی ها می گویند برای اینکه ما به شما اعتماد کنیم 10 سال برنامه هسته ای تان را متوقف کنید. حالا هم بیانیه لوزان همین مساله را تائید کرده است.

تاج الدینی افزود: من یکبار از هاشمی پرسیدم چرا شما در دولت خودتان به موضوع یارانه ها نپرداختید گفت: می خواستیم بپردازیم نشد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان دولت یازدهم می گویند کشور را با تورم 42 درصد به ما تحویل دادند ولی نمی گویند که هفت سال تورم تک رقمی بود و تنها در سال آخر به دلیل تشدید تحریم ها تورم بالا رفت.

تاج الدینی در این سخنرانی به یک موضوع هم پرداخت وی گفت: می گویند اگر تحریم ها تاثیر گذار بود چرا احمدی نژاد تحریم ها را کاغذپاره نامید؟ جواب مشخص است آن برای مقابله با دشمن بود. وقتی آدم میخواهد برود با دشمن مذاکره کند باید از موضع قدرت وارد شود نه اینکه بگوید خزانه خالی است.

تاج الدینی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه اگر در انتخابات شرکت کنید از تهران کاندیدا خواهید شد یا تبریز گفت: اگر بیایم از تبریز نامزد خواهم شد.

وی در باره پول های کثیف هم گفت: در مبارزه با فساد باید قاطعانه برخورد کرد و نباید این موضوع سیاسی شود. مطرح کردن پول های کثیف بیشتر شبیه شعارهای سیاسی بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: