تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۱۸:۰۶ کد مطلب 54372

تکدیب شیوع وبا در اصفهان

مسئول بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه هیچ گزارشی درباره وبا اعلام نشده است، گفت: شیوع وبا در اصفهان کذب محض است و هیچ مستنداتی در این رابطه وجود ندارد.

به گزارش میدان72 چند روزی است خبر شیوع وبا در اصفهان دهان به دهان می‌چرخد و شاهدان مردمی در بیمارستان امام حسین (ع) نیز از بستری شدن چندین کودک مبتلا به اسهال خونی مشکوک به وبا همچنین اشعه پراکنی یک مرکز درمانی برای ضدعفونی ناشی از این بیماری خبر می‌دهند.
در این زمینه مسئول بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: سال‌هاست که در اصفهان موردی از ابتلا به بیماری وبا گزارش نشده است.
رضا فدایی با بیان اینکه بروز اسهال و استفراغ با گرم شده هوا امری طبیعی است، اظهار کرد: هر اسهالی نشانه بروز وبا نیست ضمن اینکه احتمال ابتلا به وبا با قلیایی شدن آب افزایش می‌یابد که خوشبختانه چنین پدیده‌ای در شبکه‌های آب اصفهان مشاهده نمی‌شود.
وی یادآور شد: هر چند گرمای تابستان و مصرف میوه‌های ملون می‌تواند آمار مبتلایان به بیماری‌های گوارشی و اسهال را افزایش دهد اما این به معنای شیوع وبا نیست و نباید اذهان مردم با چنین شایعاتی نگران شود.
مبنع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: