تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۲۳:۰۵ کد مطلب 54423

درخواست عجیب سناتور برای توافق با ایران!

سناتور روبیو گفت: هرنوع توافق با ایران باید به این شرط باشد که ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

به گزارش میدان72 سناتور مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه فلوریدا در جلسه سنا گفت: دولت ایران می خواهد به قدرت سلطه گر در خاورمیانه وسراسر منطقه تبدیل شود.آنها کشتی تجاری را در آبهای بین المللی ربودند، حامی تروریسم هستند، تلاش کردند سفیر عربستان سعودی در آمریکا را ترور کنند و در آمیا بمب گذاری کردند.

وی با ادعای اینکه طرح ایران برای برنامه هسته ای دستیابی به بمب است گفت: آنها نیاز به پرتاب آن دارند. به همین علت ایران پول زیادی را برای موشک های دوربرد هزینه کرد. آنها این کار را انجام داده اند زیرا این بخش دوم برنامه آنها است.آنها مانند کره شمالی تلاش کرده اند برنامه هسته ای خود را مخفی کنند و بگویند ما این را برای انرژی می خواهیم در حالی که نیازی به آن ندارند.

وی گفت: آنها می دانند در آینده نیاز به بمب هسته ای دارند.آنها می خواهند به قدرت هسته ای تبدیل شوند. آنها تصمیم گرفتند بمب هسته ای تولید کنند. روحانیون تندرو شیعه حاکم این کشور هستند.

روبیو گفت: کره شمالی همچنان بر سر قدرت است اما معمر قذافی از بین رفته است زیرا کره شمالی به تسلیحات هسته ای دست یافته است. ایران امیدوار به نابودی اسرائیل است.

رهبر معظم ایران در صد مناسبت مختلف در این زمینه صحبت کرد.آنها هر جمعه شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر می دهند و بارها گفته اند شما را می کشیم و ما باید این را جدی بگیریم.

مارکو روبیو گفت:مشکل بر سر توافق نیست. مشکل ما عقیده است زیرا براساس سند آنها رهبر معظم ایران رهبر همه جهان است. آنها می خواهند انقلاب خود را به منطقه صادر کنند.

این سناتور با بیان اینکه گزاره برگ ایران و آمریکا با یکدیگر متفاوت است گفت: گزاره برگ ایران می گوید تحریم های ایران فورا رفع می شود اما گزاره برگ آمریکا می گوید برداشتن تحریم ها مرحله ای است.هر نوع توافق با ایران باید به شرط این باشد که ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

منبع:افکار نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: