تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۸ - ۱۳:۳۲ کد مطلب 54536

پرداخت تسهیلات به دانشجویان متقاضی سفر به عتبات عالیات

دو بانک تجارت و گردشگری متعهد شدند که تسهیلاتی را در قالب وام قرض الحسنه، بدون سود و با کارمزد 4 درصد با امکان بازپرداخت درازمدت به دانشجویان متقاضی اعزام به عتبات ارائه دهند و امیدواریم با بانک‌های ملی و ملت نیز در خصوص ارائه این تسهیلات به نتیجه برسیم.

سرویس فرهنگ و هنر میدان ۷۲، رئیس سازمان حج و زیارت از افزایش 25 درصدی میزان تقاضای مردم برای اعزام به عتبات عالیات خبر داد و گفت: با دستورالعملی که به زودی اعلام می‌شود، تسهیلات ویژه‌ای برای اعزام دانشجویان به عتبات عالیات ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا، «سعید اوحدی» با بیان این‌که در روزهای گذشته شاهد افزایش 25 درصدی تقاضای مردم برای اعزام به عتبات عالیات بوده‌ایم ادامه داد: در جلساتی که اخیراً با ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان داشته‌ایم، این افزایش تقاضا در قشر دانشجوی کشور نیز کاملاً مشهود است.

وی افزود: بر این اساس جلساتی را با بانک‌های کشور داشته‌ایم که بزودی نتایج این جلسات در قالب دستور‌العملی برای ارائه تسهیلات به دانشجویان متقاضی اعزام به عتبات اعلام می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت توضیح داد: دو بانک تجارت و گردشگری متعهد شدند که تسهیلاتی را در قالب وام قرض الحسنه، بدون سود و با کارمزد 4 درصد با امکان بازپرداخت درازمدت به دانشجویان متقاضی اعزام به عتبات ارائه دهند و امیدواریم با بانک‌های ملی و ملت نیز در خصوص ارائه این تسهیلات به نتیجه برسیم.

به گفته‌ی اوحدی ارائه‌ی این تسهیلات برای زوج‌های دانشجوی متقاضی عتبات به هر دو زوج خواهد بود.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به دستورالعملی که به زودی اعلام می‌شود، متقاضیان می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند، گفت: مبلغ این وام یک میلیون تومان خواهد بود که این مبلغ حدود 80 درصد هزینه سفر به عتبات را پوشش می‌دهد.

وی همچنین درباره‌ی ارائه تسهیلات به دانش‌آموزان برای اعزام به عتبات عالیات بیان کرد: پیش از این تفاهم‌نامه‌ای با معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش به امضاء رسیده است و یکی از بانک‌های کشور نیز متعهد شده که خدماتی را در این خصوص به دانش‌آموزان ارائه دهد.

اوحدی با اشاره به سقفی که برای اعزام دانش‌آموزان به عتبات وجود دارد، اظهار کرد: امیدواریم در تفاهم‌نامه‌ای که در روزهای آینده به امضا می‌رسد، همان تسهیلاتی که قرار است به دانشجویان ارائه شود، برای دانش‌آموزان متقاضی اعزام به عتبات نیز در نظر گرفته شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: