تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۸ - ۱۹:۴۱ کد مطلب 54580

افراد موفقی که زندگی پر چالشی داشتند

توماس ادیسون معلم دوران تحصیل توماس ادیسون در مورد او گفته بود که ادیسون در دوران تحصیل آنقدر احمق و کودن بوده که به سختی چیزی را یاد می‌گرفته و این درحالی است که ادیسون مخترع وسایلی شد که در جهان تغییری بس بزرگ ایجاد کرده است. والت دیزنی سردبیر یک روزنامه محلی، والت دیزنی […]

توماس ادیسون
معلم دوران تحصیل توماس ادیسون در مورد او گفته بود که ادیسون در دوران تحصیل آنقدر احمق و کودن بوده که به سختی چیزی را یاد می‌گرفته و این درحالی است که ادیسون مخترع وسایلی شد که در جهان تغییری بس بزرگ ایجاد کرده است.

والت دیزنی
سردبیر یک روزنامه محلی، والت دیزنی را به دلیل نداشتن قوه تخیل مورد انتقاد قرار داد. علاوه بر این، قبل از اینکه انیمیشن «سفیدبرفی» به دنیای انیمیشن وارد شود شرکت او بارها شکست خورده بود. با این ‌حال اراده والت دیزنی باعث موفقیت او در دنیای انیمیشن شد.

استیون اسپیلبرگ
این کارگردان مشهور بارها در دانشکده سینمایی کالیفرنیا مشروط شده بود با این حال بعد از سال‌ها شکست توانست 3 بار موفق به دریافت جایزه آکادمی اسکار شود.

کلنل ساندرس
قبل از اینکه مرغ کنتاکی ساندرس (KFC) محبوبیت جهانی پیدا کند او مدت‌ها برای به‌دست آوردن یک شغل با چالش‌های بزرگی روبرو بود اما کلنل بازنشسته ناامید نشد و توانست رستوران خود را با روش ابداعی پخت مرغ تاسیس کند.

اسحاق نیوتن
مادر نیوتن مانع ادامه تحصیل او در مدرسه شد و او را برای کار به مزرعه آورد اما بعد از اینکه از توانایی‌اش در کار کشاورزی ناامید شد به نیوتن کوچک اجازه داد به ادامه تحصیل بپردازد. نیوتن بعد از مدت‌ها فراغت از تحصیل توانست بار دیگر بدرخشد و به این ترتیب به یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان عصر خود تبدیل شد.

آلبرت انیشتین
انیشتین در زمان کودکی در مهارت‌های ارتباطی مشکل داشت اما این مشکل مانع از موفقیت او نشد. او با کسب جایزه نوبل فیزیک نشان داد که باوجود عدم مهارت‌های ارتباطی و کلامی، هوشی فوق العاده دارد.

جی. کی .رولینگ
اولین نویسنده بیلیونر در سال 2004 موفقیت خود را یک‌شبه به دست نیاورده است. وقتی او مشغول نوشتن اولین جلد از سری رمان‌های هری‌پاتر بود، در وضعیت اقتصادی بدی زندگی می‌کرده و درحال جدایی از همسر خود بود اما نوشتن رمان هری‌پاتر زندگی او را دگرگون کرد.

بیل گیتس
امپراتوری بزرگ مایکروسافت به دست یک اخراجی از دانشگاه هاروارد پایه‌ریزی شد. اخراج از دانشگاه باعث عقب‌نشینی بیل گیتس نشد. هم‌اکنون نام بیل گیتس کمتر کسی را به یاد یک اخراجی از دانشگاه می‌اندازد. این‌طور نیست؟

چارلی چاپلین
کمتر کسی است که این شخصیت مشهور و کمدین معروف را نشناسد اما این اسطوره کمدی دنیا ابتدای کار چندان موفق نبود. اولین بازی او مورد قبول هالیوود قرار نگرفت و آن را یک نمایش بی‌معنی لقب دادند اما این شکست سرآغاز موفقیت چارلی چاپلین شد.

هنری فورد
اولین شرکت اتومبیل‌سازی فورد به دلیل کیفیت پایین و قیمت بالای محصولات باعث ورشکستگی او شد. بعد از آن او چند بار دیگر با چالش‌هایی از همین نوع روبرو بود اما با عبور از موانع توانست به یکی از ثروتمندترین افراد تاریخ تبدیل شود.

مایکل جردن
شاید تصورش سخت باشد اما مایکل جردن زمان شروع فعالیت خود در زمینه بسکتبال، از تیم مدرسه اخراج شد اما این شکست باعث انگیزه بیشتر او برای تلاش شد. این یکی از جملات مشهور مایکل جردن است: «با اینکه در طول فعالیت حرفه‌ای ورزشی‌ام در 300 بازی مقام برد را از آن خود نکردم و 9 هزار شوت را به گل ننشاندم، اما باز هم مانع موفقیت من نشد. من بارها و بارها شکست خوردم و هربار قدرتمندتر بلند شدم، شاید به همین دلیل به موفقیت رسیدم.»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: