تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۳ کد مطلب 54633

استفاده آل سعود از بمب های فسفری در یمن/صعده به منطقه ای جدا از جهان تبدیل شده است + فیلم

به گفته فاطمه الشریف، تعداد قربانیان حملات هوایی آل سعود به هزار و 400 شهید و 6 هزار مجروح رسیده است و هواپیماهای سعودی از بمب های ممنوعه فسفر سفید استفاده می کنند.

به گزارش سرویس بین الملل میدان 72 فاطمه الشریف، سخنگوی ائتلاف مدنی در گفتگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد، طبق اعلام ائتلاف مدنی برای ثبت و پیگیری جنایات متجاوزان سعودی، درجریان حملات  هواپیماهای سعودی ابرهایی از دود سفید ناشی از بمباران صعده به آسمان برخاست.

وی بیان کرد پس از پخش صحنه هایی از بمباران مناطقی از صعده توسط هواپیماهای آل سعود در رسانه ها ، کارشناسان با مشاهده آن، ابرهای سفیدی که بعد از بمباران در آسمان صعده گسترده شد را ناشی استفاده جنگنده های سعودی از بمبهای فسفری گزارش کردند.

حملات گسترده آل سعود به کشور یمن درشرایطی جریان دارد که در چهل و دومین روز از این تجاوزگری، متجاوزان مناطقی از استانهای صعده و ذمار و صنعا را هدف قرار دادند.

به گفته فاطمه الشریف، تعداد قربانیان حملات هوایی آل سعود به هزار و 400 شهید و 6 هزار مجروح رسیده است و هواپیماهای سعودی از بمب های ممنوعه فسفر سفید استفاده می کنند.

سازمان دیده بان حقوق بشر اوایل این هفته گزارش کرد که ، ائتلاف عربستان سعودی از بمب‌های خوشه‌ای ساخت آمریکا در حمله به یمن استفاده کرده است.

این سازمان در بیانیه‌ای تأکید کرد، این بمبهای خوشه‌ای ساخت آمریکا است، و با وجود ممنوع بودن استفاده از آنها دردنیا، در حملات هوایی ائتلاف عربستان به یمن از این بمبها استفاده می‌شود.

دیده‌بان حقوق بشر افزود ، تحلیل تصاویر ماهواره ای نشان می‌دهد که بمب های خوشه‌ای در محدوده 4 تا 6 روستای واقع در استان صعده فروریخته شده است .

بر اساس این گزراش، بمب های خوشه ای مدتی پس از فروریخته شدن منفجر می شوند و جان شهروندان را به خطر می اندازند و طبق کنوانسیون بمب های خوشه ای که سال 2008 به امضای 116 کشور رسید ، استفاده از این بمب ها ممنوع است ولی آمریکا، عربستان و یمن این کنوانسیون را امضا نکرده اند .

عربستان به همراه 9 کشور عربی دیگر از روز 26 مارس 2015 تاکنون از هوا به یمن حمله می کنند. این کشورها همچنین یمن را محاصره کرده‌اند و مانع رسیدن کمک های بشردوستانه به ویژه دارو، آب، غذا و سوخت به دست میلیون ها یمنی نیازمند می شوند.

 

منبع : العالم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: