تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۳ کد مطلب 54661

نوبخت: فرهنگ غرب در عصر حاضر 180 میلیون انسان را پاره پاره کرد

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: غرب به عنوان یک چهره جذاب فرهنگی در کشورهای مسلمان و جهان سوم رسوخ کرده و این در حالی است که فرهنگ آنها همان فرهنگی است که در عصر حاضر 180 میلیون انسان را پاره پاره می‌کند.

ب گزارش میدان ۷۲، به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صبح امروز در مراسم بزرگداشت “دکتر سیروس پرهام” نخستین رییس آرشیو ملی ایران و روز ملی اسناد ملی و میراث مکتوب با اشاره به همزمانی دو رخداد در ایران و اروپا اظهارداشت: در ایران به مناسبت روز گرامیداشت اسناد ملی و میراث مکتوب مراسمی برگزار می شود و در اروپا نیز دیروز از رسانه ها شاهد اجتماع بزرگ در پاریس بودیم که وزیر امور خارجه آمریکا نیز در جمع آنان حضور داشت و پیروزی و پایان جنگ جهانی دوم را جشن گرفتند.

وی اظهار داشت: روز پیروزی و پایان جنگ جهانی دوم که روز گذشته در پاریس برگزار شد و در روزهای آینده در سایر کشورهای حوزه اروپا و روسیه برگزار می شود ، مربوط به جنگ 6 ساله و تکرار جنگ جهانی اول بود که این دو جنگ بیش از 180 میلیون کشته ، زخمی و مفقود داشته است.

سخنگوی دولت همچنین گفت: در این زمان ما پست مدرنیسم را در حالی در اروپا شاهد هستیم که در یک اقدام وحشیانه 180 میلیون انسان همدیگر را پاره پاره کردند.

نوبخت اظهار داشت: دیروز در مراسمی که هنوز سربازان جنگ جهانی دوم زنده در برابر دوربین ها سخن می گفتند ، پیروزی جنگ جهانی اول را جشن گرفتند و این نشان از حادثه ای است که هنوز افراد آن زنده اند.

وی ادامه داد: امروز چهره و سیمایی که از این اروپا در مقابله فرهنگ ها یا نبرد تمدن ها و فرهنگ آغاز شده بسیار چهره جذابی از خود نمایان می کند و این در حالی است که اینها همان هایی هستند که در کشتار 180 میلیونی کنار هم بودند.

معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در برخورد تمدن ها عنصر اصلی جذابیت یک تمدن فرهنگ نسبت به تمدن و فرهنگ دیگر است، چرا که تمدن و فرهنگ را نمی توان با سرنیزه بیان کرد.

نوبخت افزود: در تمامی کشورگشایی های تاریخ خودمان نیز که نگاه کنیم ابتدا تلاش شده با نمادهای فرهنگ و تمدن آن عصر مقابله شود.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی های ایران این بود که هر هجومی بر او فائق آمد ، نهایتا فرهنگ ایران غالب شد و توانست جایگزین آن شود.

وی ادامه داد: با این توضیح که امروز غرب به عنوان یک چهره جذاب فرهنگی است ، حتی در کشورهای مسلمان و جهان سوم رسوخ کرده و به عنوان چهره برتر است وقتی به سابقه و پیشینه او مراجعه کنیم می بینیم این یک فرهنگی است که در همین عصر 180 میلیون انسان را پاره پاره می کند و به دنبال آن هستند که کشورهای دیگر فرهنگشان را با او تنظیم کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: