تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ - ۱۶:۲۴ کد مطلب 54704

مراسم رونمایی از کتاب «کانون آرامش» برگزار شد

کتاب «کانون آرامش» از کتاب‌های پژوهشگاه دانشگاه امام صادق با حضور دکتر برجعلی و مولفان رونمایی و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش میدان 72 به نقل از تسنیم، صبح امروز در محل نشست‌های سرای اهل قلم جلسه رونمایی، نقد و بررسی کتاب «کانون آرامش» نوشته حجت السلام شیدینی و دکتر ویسی به همت پژوهشگاه علوم انسانی امام صادق (ع) برگزار شد.

در این جلسه دکتر برجعلی پس از ذکر مطالبی در تمجید و ارزشمند بودن این کتاب تالیفی و امیدواری نسبت به فروش این دست کتب که به مساله امور تربیتی و روان‌شناسی اسلامی حول موضوع خانواده می‌پردازند، به شکل عملی به نقد و بررسی این کتاب مشغول شد.

وی کمبود تعاریف و عمق ندادن به مسائل را یکی از اصول رعایت نشده در این کتاب معرفی کرد. سپس با تبیین شیوه درست ارجاع‌نویسی، استفاده از روش‌های منسوخ در نگارش این کتاب را مورد نقد قرار دادند و افزود: نبود اعلام و فهرست‌نویسی برای چنین کتابی افرادی که در پی یافتن مبحث خاص در کتاب هستند را از مطالعه آن منصرف سازد.

حجت السلام شیدینی پس از استماع نکات ذکر شده توسط دکتر برجعلی در دفاع از کتاب خود اشاره کرد وظیفه نمایه‌نویسی با ناشر محترم بوده و ایراد محتوایی نیز به سبب کاسته شدن مطالب توسط ناشر است.

در پایان این مراسم کوتاه از کتاب «تکلیف‌گرایی در سیره امام خمینی و امام خامنه‌ای» نوشته محمود پاکیزه رونمایی شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: