تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ - ۱۸:۱۶ کد مطلب 54730

نماینده ولی فقیه در سپاه : اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نمی دهیم

حجت الاسلام سعیدی گفت: اگر بخواهند در در قالب بازرسی ها به جاهای دیگر سرک بکشند خلاف مصلحت ملی و خلاف امنیت ملی است و نه رهبری معظم انقلاب و نه مجلس شورای اسلامی چنین اجازه ای را نخواهند داد .

به گزارش میدان72 حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نخواهیم داد.
وی با اشاره به موضوع بازرسی های نا محدود در بیانیه لوزان و اهداف امریکایی ها از این بازرسی ها اظهار داشت: یکسری معاهدات بین المللی وجود دارد اما انگیزه آمریکای ها مساله دیگری است، آمریکایی ها اهداف توسعه طلبی و تجاوز گری و سطله طلبی را در غالب معاهدات بین المللی انجام می دهند و وقتی کشوری معاهده را پذیرفت آنها پایبند به اصول آن نخواهند بود .

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: آمریکایی ها از اصول فراتر می روند و امنیت ، هویت و استقلال ملی کشورها را تحت فشار قرار می دهند و اصولا آنچه در غالب مذاکرات مطرح است فقط هسته ای و چرخه سوخت است اما آمریکایی ها متاسفانه دنبال این هستند که ظرفیت ملی و امکانات ما را شناسایی کنند .

وی افزود: جالب است سوالی از یکی از ارکان پنتاگون شده بود که چرا شما به افغانستان و عراق حمله کردید و این عمق نقشه آمریکا را مشخص می کند . آن عنصر آمریکایی و از اعضای پنتاگون می گوید برای ما دو مساله در مورد ایران مبهم بود اینکه نمی دانستیم توان و ظرفیت ایران را نمی دانستیم و دوم اینکه عکس العمل سپاه و بسیج در مقابل حمله ما چه خواهد بود.
حجت الاسلام سعیدی تاکید کرد: من فکر می کنم آنچه آمریکایی ها در این حرکت توطئه آمیز اخیر دنبال می کنند دستیابی به همه ظرفیت های ما است و این بسیار خطرناک است و این امنیت ملی و استقلال ما با خطر جدی مواجه می کند.

وی افزود: حتی یکی از دبیران شورای امنیت ملی می گفت که معاون وزیر خارجه آلمان می گفت که ما یقین پیدا نکردیم عراق تسلیحات اتمی و شیمیایی ندارد حمله نکردیم. روی عراق متمرکز شدند و وقتی همه ظرفیت ها را فهمیدند وارد حمله شدند و این نکات گاهی از زبان اینها در می آید و آن چه مهم است نقشه شیطانی آنها را مشخص می کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: امروز ایران عمق استراتژیک بسیار گسترده ای دارد و انقلاب اسلامی ایران توانسته مقابل هژمونی و توسعه نظام استکباری را بگیرد و تکیه اش هم بر نیروی بومی و سلاح بومی است و نباید به هیچ عنوان اجازه داد این نظام استکباری وارد این عرصه ها شود که جز میثاق کشور انقلابی مانند ایران است.

وی خطاب به تیم مذاکره کننده بیان داشت: تیم مذاکره کننده هوشیارانه و با دقت در مذاکرات برخورد کنند .در معاهدات طوری کلمات نوشته شود که قابل تفسیر نباشد و ثانیا مجلس شورای اسلامی پذیرش این معاهدات دقت لازم را بکند زمینه و روزنه ای برای قدرتهای استکباری فراهم نشود.

حجت الاسلام سعیدی در پاسخ به این سوال که آیا امکان بازرسی از مراکز نظامی وجود دارد اظهار داشت: امکان بازرسی از مراکز نظامی وجود ندارد هر چند بستگی به قرار داد ها دارد و اگرتیم مذاکره کننده به قراردادی تن دهند و قراردادی را امضا کنند آنها می توانند مدعی شوند. ما باید دقت کنیم که این اتفاق نیفتد. محدوده کار باید مشخص شود و مشخص است. محدوده کار چرخه سوخت است و در مراکزی که امکان چرخه سوخت وجود دارد امکان بازرسی است که در انجا هم باید مراقبت های لازم را داشته باشند که اتفاقی نیفتد.

وی افزود: اگر بخواهند در در قالب بازرسی ها به جاهای دیگر سرک بکشند خلاف مصلحت ملی و خلاف امنیت ملی است و نه رهبری معظم انقلاب و نه مجلس شورای اسلامی چنین اجازه ای را نخواهند داد .

منبع:افکارنیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: