تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۰۱:۳۶ کد مطلب 54755

متن طرح سه فوریتی قطع مذاکره با آمریکا در موضوع هسته ای تا عذرخواهی رسمی مقامات آمریکایی

مسئولین سیاست خارجی و اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای موظفند هرگونه ارتباط و مذاکره با آمریکایی ها در موضوع هسته ای را تا اعلان عذرخواهی رسمی مسئولین آمریکایی از ملت بزرگ و شریف ایران، قطع و مذاکرات با گروه 5+1 را نیز بدون حضور آمریکا ادامه دهند .

میدان72/: دکتر مهدی کوچک زاده نماینده مجلس شورای اسلامی در رابطه با فرمایشات حضرت آقا در مورد مذاکره تحت شبح تهدید طرحی سه فوریتی را تهیه کرده است که آن را در اختیار پایگاه خبری – تحلیلی میدان 72 قرار داد . متن این طرح به شرح ذیل است:

بسم الله القاسم الجبارین

طرح سه فوریتی جلوگیری از تحقیر و تحمیل ذلت بر ملت بزرگ و شریف ایران اسلامی

هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی
احتراما با استناد به بند سوم ماده 160 آئین نامه داخلی مجلس، که در حالت کاملا اضطراری و حیاتی و برای مقابله سریع با خسارت حتمی ارائه طرح سه فوریتی را تجویز نموده است ؛
و نظر به اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار روز شانزدهم اردیبهشت خود با معلمان با تاکید بر ضرورت حفظ هیبت ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ” در طول این ۳۵ سالی که گذشته است، همواره و همیشه هیبت این حرکت عظیم مردمی، چشم دشمنان جمهوری اسلامی را گرفته است. خیلی رجزخوانی کردند، هرچه توانستند تلاش کردند امّا ملّت ایران و نظام جمهوری اسلامی در نظر اینها هیبت داشته است؛ این هیبت را ما باید حفظ کنیم؛ این هیبت بایستی محفوظ بماند؛ واقعیّت هم هست، توهّم نیست. ” و با توجه به تاکید معظم له بر اینکه، عدم حفظ هویت و عظمت ملت در مقابل بیگانگان موجب تو سری خوردن قطعی ملت خواهد شد، ” همه توجّه داشته باشند – هم مسئولین سیاست خارجی ما، هم مسئولین گوناگون دیگر، هم نخبگان جامعه – یک ملّت اگر نتواند از هویّت خود، از عظمت خود، آن‌چنان که هست، در مقابل بیگانگان دفاع بکند، قطعاً توسری خواهد خورد؛ بروبرگرد ندارد. باید قدر شخصیّت و هویّت خود را دانست. ” و با توجه به اظهارات تهدید آمیز مقامات آمریکایی در روزهای اخیر و مورد اشاره رهبر معظم انقلاب در جمع معلمان “همین چندروزه،دو نفر از مقامات رسمی آمریکا تهدید نظامی کردند ” و با عنایت به اظهار مخالفت صریح رهبر معظم انقلاب با مذاکره در سایه و زیر شمشیر تهدید و بی معنی بودن چنین مذاکراتی که ملت ایران نیز آن را بر نمی تابد ” من نمی فهمم مذاکره در زیر شبح تهدید چه معنایی دارد؟ ” و ” ملّت ایران مذاکره‌ی زیر سایه‌ی تهدید را برنمیتابد. ” و ” بنده با مذاکراتی که در زیر شبح تهدید انجام بگیرد، موافق نیستم. ” و نظر به اینکه امضا کنندگان این ماده واحده اصلی ترین خط قرمز در ادراه کلیه شئون کشور را تخطی از نظر رهبر معظم انقلاب می دانند، ماده واحده ذیل جهت طرح در مجلس شورای اسلامی با قید ” سه فوریت ” تقدیم می گردد.

ماده واحده:

مسئولین سیاست خارجی و اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای موظفند هرگونه ارتباط و مذاکره با آمریکایی ها در موضوع هسته ای را تا اعلان عذرخواهی رسمی مسئولین آمریکایی از ملت بزرگ و شریف ایران، قطع و مذاکرات با گروه 5+1 را نیز بدون حضور آمریکا ادامه دهند .
تخطی از این ماده موجب عزل مسئول یا مسئولین مرتکب خواهد بود !

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: