تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۱ کد مطلب 54803

علیاری چهارمین فرنگی‌کار حاضر در مرحله نیمه نهایی

فرنگی‌کار وزن ۹۸ کیلوگرم کشورمان به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا راه یافت.

به گزارش سرویس ورزشی میدان 72 وبه نقل از تسنیم، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در شرایطی در دوحه قطر برگزار می‌شود که فرنگی‌کار وزن 98 کیلوگرم کشورمان با شکست حریف قرقیزستانی خود راهی دیدار نیمه نهایی شد تا جمع فرنگی‌کاران کشورمان در مرحله نیمه نهایی به 4 نفر برسد. پیش از علیاری، کشتی‌گیران اوزان 66، 75 و 130 کیلوگرم کشورمان نیز راهی مرحله نیمه نهایی شده بودند.
در وزن 98 کیلوگرم که یازده نفر حضور دارند، مهدی علیاری در نخستین گام با محموداُف از قرقیزستان روبه‌رو شد و موفق شد با نتیجه 3 بر صفر این حریف را شکست دهد تا راهی دیدار نیمه نهایی شود. وی در نیمه نهایی باید با آسمبیکوف از قزاقستان مبارزه کند.
پیش از این در وزن 66 کیلوگرم و در حضور 11 کشتی‌گیر، محمدعلی گرایی در دور اول استراحت کرد و دور بعد با موهیتدینوف از ازبکستان روبه‌رو شد و با نتیجه 11 بر 6 این حریف خود را شکست داد تا راهی دیدار نیمه نهایی شود.
در وزن 75 کیلوگرم هم که 12 نفر روی باسکول رفتند پیام بویری در دور اول با بدر از قطر پیکار کرد و موفق شد او را با نتیجه 8 بر صفر شکست دهد. وی در دور دوم با یانگ از چین روبرو شد و موفق شد با حساب 16 بر 8 حریفش را شکست دهد تا راهی دیدار نیمه نهایی شود.
بشیر باباجان‌زاده در وزن 130 کیلوگرم که 12 نفر وزن‌کشی کرد ابتدا با رامونوف از قرقیزستان سرشاخ شد و در حالی که از حریفش 4 بر یک پیش بود به دلیل مصدومیت حریفش پیروز میدان شد.در دیگر مسابقه این وزن عبدالفتاح از بحرین در کمال تعجب ماماسولیف از ازبکستان را برد تا حریف باباجان‌زاده در دور دوم باشد. باباجان‌زاده در مرحله یک چهارم نهایی برابر عبدالفتاح بحرینی با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید تا راهی دیدار نیمه نهایی شود. وی باید در نیمه نهایی با تینالیف قزاقستانی نامدار مبارزه کند.
یوسف قادریان در وزن 80 کیلوگرم در اولین دور استراحت کرد و در دور دوم به دیدار اوتابکوف از ازبکستان خواهد رفت وی سپس با برنده کیم از کره‌جنوبی و جعفرخان از قطر مسابقه می‌دهد. در این وزن 9 نفر روی باسکول رفتند.
تیم ایران در روز نخست در 3 وزن صاحب یک مدال طلا توسط رامین طاهری شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: