تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۱۳:۲۱ کد مطلب 54834

سه اولویت‌ برای اتمام پروژه‌های ورزشی

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با اشاره بررسی وضعیت پروژه‌های نیمه تمام در نشست امروز با وزیر ورزش گفت: بر اساس سه اولویت اصلی برای اتمام ۲۸۰ پروژه نیمه تمامی که داریم، برنامه ریزی می کنیم.

به گزارش میدان ۷۲، جهان به نقل از مهر، وضعیت پروژه‌های نیمه تمام و قابل افتتاح در سال جاری و نحوه تأمین اعتبار آنها طی نشست مشترکی که میان محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان با مصطفی مدبر، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در محل این شرکت برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت.

مصطفی مدبر پس از پایان این نشست چند ساعته طی گفتگو با خبرنگار مهر با با یادآوری اینکه ۲۸۰ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در قالب ۲۷ طرحی که سازمان برنامه ریزی و بودجه مشخص کرده در کشور وجود دارد، در مورد اولویت‌های در نظر گرفته شده برای اتمام آنها توضیح داد.

وی گفت: البته برای حاصل شدن نتیجه نهایی در رابطه با تکمیل این پروژه‌ها تا مرحله افتتاح، نشست‌های تکمیلی دیگری با مسئولان وزارت ورزش و همچنین معاونت امور استان‌ها و معاونت امور پشتیبانی خواهیم داشت اما آنچه مشخص شده اینکه اتمام این پروژه‌ها براساس ۳ اولویت اصلی انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در مورد ۳ اولویت در نظر گرفته شده برای اتمام پروژه‌های ورزشی گفت: بودجه تخصیصی، اولویت‌های تاکید شده از طرف دولت و همچنین اولویت‌هایی که ورزش باید داشته باشند ۳ معیار ما برای اتمام پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام است. بر اساس این سه محور کار تکمیل پروژه‌های ورزشی را دنبال می‌کنیم.

مدبر در مورد بودجه شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی توضیح داد و گفت: سال گذشته ۱۱۳ میلیارد بودجه کل شرکت بود که ۸۹ درصد آن تخصیص پیدا کرد. به نسبت درصد تخصیص بالایی داشتیم اما مقدار کلی بودجه کم است و به همین دلیل میزان اعتبار دریافتی هم عدد بالایی نشد.

وی در این رابطه ادامه داد: ۱۸۷ میلیارد تومان بودجه‌ای است که برای سال ۹۲ شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی اختصاص داده شده است. ما در بودجه جهش خوبی داشتیم اما باز هم تاکید می‌کنم به نسبت هزینه‌هایی که در بخش عمرانی داریم این بودجه خیلی زیاد نیست.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در بخش دیگری از گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در مورد واگذاری ورزشگاه نقش جهان اصفهان به شرکت فولاد مبارکه اصفهان اینگونه توضیح داد: طبق مذاکرات انجام شده و تفاهمنامه‌ای که در این زمینه امضا شد قرار بر این است تا این شرکت در مقابل هزینه ۳۰ میلیاردی برای تکمیل و اتمام ورزشگاه نقش جهان به مدت ۲۰ سال از آن بهره‌برداری کند.

مدبر خاطرنشان کرد: البته بنا به درخواست شرکت فولاد مبارکه و بنا به دلایلی که منطقی هم به نظر می‌رسید و در نظر گرفتن تخصصی بودن کارهای اجرایی برای تکمیل ورزشگاه نقش جهان همچنان پیگیری اتمام این ورزشگاه برعهده شرکت است. در واقع هزینه‌ها از طرف فولاد مبارکه پرداخت می‌شود و ما مجری کار هستیم.

وی با بیان اینکه تا به امروز به مرحله خوبی از این همکاری رسیده‌ایم گفت: شرکت فولاد مبارکه پیش‌قسط اول خود را پرداخت کرده است. پیمانکار قبلی با ۱۰۰ نیرو مشغول به کار شده است و فعالیت‌ها به طور جدی در حال پیگیری است.

مدبر با بیان اینکه قرار شده ظرف مدت‌زمان ۲۰ ماه ورزشگاه نقش جهان تکمیل شود گفت: تا پیش از واگذاری نقش جهان به فولاد مبارکه ۸۰ میلیارد برای آن هزینه شده بود، ۳۰ میلیاردی که قرار است از طرف فولاد مبارکه پرداخت شود، هزینه لازم برای اتمام کار است. طبیعی است این شرکت به هر اندازه که هزینه کند به همان میزان هم بهره‌برداری خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پایان گفت‌وگو با خبرنگار مهر در مورد تغییرات مدیریتی در دو ورزشگاه آزادی و انقلاب که به دنبال استعفای جمشیدی از مدیریت آزادی ایجاد شد نیز توضیحاتی داد.

مدبر در این رابطه گفت: نیکوخصال ۱.۵ تا ۲ سال در ورزشگاه انقلاب مدیریت کرد و طی این مدت تجربه خوبی از همکاری با بخش خصوصی و درآمدزایی به دست آورد. وی فرد توانمندی است، احساس کردیم با تجربه‌ای که از همکاری با بخش خصوصی پیدا کرده می‌تواند در ورزشگاه آزادی که بحث عمده آن در آن درآمدزایی و استفاده عموم است، مدیریت تاثیرگذاری داشته باشد. به همین دلیل با تغییر رویکرد در عمومی‌سازی و همکاری با پتانسیل بخش خصوصی در ورزشگاه آزادی وی را به این ورزشگاه منتقل کردیم. در مقابل این تغییر کابلی را در رأس ورزشگاه انقلاب قرار دادیم.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: