تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۱۷:۵۵ کد مطلب 54913

سریال شمعدانی و مغایرت با ارزش های اسلامی

این شب ها شاهد پخش سریالی از شبکه سه سیما هستیم به اسم «شمعدونی» ساخته ی «سروش صحت» اما هرچه به این فیلم نگاه میکنم بلکه چیزی از زندگی اسلامی در آن بیابم وبه فرزندانم بیاموزم کمتر به نتیجه میرسم.

میدان72/باشگاه مخاطبین: اوایل شاید خوشحال بودم از پخش سریال به جهت طنز بودنش اما بعد از یک هفته مداومت متوجه شدم که این سریال به ظاهر طنز سمی است که آهسته آهسته کارگردان به حلقوم مخاطب میریزد و مخاطب خود نیز از نوشیدن آن لذت میبرد، سریال حول محور یک خانواده میگردد اما خانواده ای که هیچ یک احترام یکدیگر را نگه نمیدارند !!
به ظاهر بخاطر کارهای اشتباهشان از هم عذرخواهی میکنند اما در واقع کارهای بسیار ناپسندی انجام میدهند بدون اینکه کسی معترض شود، فرزند کوچک خانواده کودکی است حقه باز که پنهانی به صحبتهای بزرگ ترها گوش میدهد و خبرچینی میکند و به بزرگ تر از خود احترام نمیگذارد و حتی آنها را تمسخر می کند و به اسم کوچک صدا میزند بدون بکار بردن لفظ آقا یا خانم !!
دایی خانواده به شدت زن ذلیل است و جرات مخالفت با همسرش را ندارد و همسرش نیز دائم در حال بی احترامی به شوهر و خانواده شوهرش است !!
حتی از بی ادبی های پسرش لذت هم میبرد !!
مرد خانواده فردی دست و پا چلفتی و خنگ به تصویر کشیده شده که حتی پسرش هم نمیتواند به او تکیه کند و مشکلاتش را همراه با پدر حل نماید، همه در کار هم دخالت میکنند و هیچ کس حریم خصوصی افراد را رعایت نمیکند !!

سریال شمعدانی

آقای سروش صحت با زیرکی تمام توانسته خیلی از آداب اسلامی را در این سریال زیر سوال ببرد بدون اینکه کسی معترض شود، البته این کارگردان اولین بار نیست که از این دست سریالهای ضد اخلاقی میسازد نمونه اش ساختمان پزشکان که به شدت این دو سریال از لحاظ ضد ارزشی بودن و القای بعضی از بی اخلاقی ها به هم شباهت دارند، البته یادتان هست که از نمادهای فراماسونری هم در آن سریال استفاده کرده بود که مورد اعتراض هم واقع شد
سوال اینجاست تلویزیون این رسانه جمعی که چشم میلیونها کودک وجوان و خانواده به آن دوخته شده به امید دیدن برنامه ای خوب و یادگیری مسائل مهم زندگی چرا باید اینگونه عمل کند؟
چرا کارگردانهای ارزشی ما در بیکاری به سر میبرند اما آقای صحت که در برنامه خندوانه میگوید من فقط به جوکهای بد میخندم و از آنها لذت میبرم !!!
باید سریالی بسازد که تخم لق بی ادبی و بی احترامی را در خانواده ها بکارد ؟؟
این سریال حتی پارا فراتر نهاده وارزش های اسلامی را هم بی ارزش جلوه میدهد!!!!مانند نگهداری حیوان خانگی وسخن چینی وغیبت وتمسخر !!!!که از طرف دین اسلام به شدت نهی شده است!!!!!
به کدام سمت درحال حرکتیم؟؟؟؟؟
پیشرفت فرهنگی زیر سایه اسلام یا پسرفت فرهنگی ؟؟؟؟؟
به امید اینکه با نشر این مطلب در جهت آگاهی مردم قدمی برداریم وبه دست مسئولین مربوطه برسد .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: